Domov Novinky Čínsky gigant Xiaomi prichádza na trhy v krajinách EÚ

Čínsky gigant Xiaomi prichádza na trhy v krajinách EÚ

Zdielať

Čínska spoločnosť Xiaomi oficiálne vstupuje na Európsky trh. Prvou krajinou do ktorej vstúpi bude Veľká Británia. Avšak aj napriek obrovskému spektru Xiaomi produktov sa tam budú zatiaľ predávať len smartfóny. Ostatné produkty budú dostupné s odstupom času vo viacerých európskych pobočkách A.S.Watson’s.

Okrem smartfónov a notebookov má vyŕobca v ponuke aj iné technologické skvosty – robotické vysávače, smart bicykle, čističe vzduchu, dáždniky, perá a množstvo ďalších produktov. Po tom čo sa niekoľko rokov zameriavali na ázijský trh otvorili prvýkrát v roku 2017 Mi Store v Barcelone. Už vtedy vedeli, že budú chcieť vstúpiť na viac európskych trhov a vyzerá to tak, že si svoje plány plnia.

Medzi prvé štáty, v ktorých budú dostupné Xiaomi smartfóny patrí Rakúsko, Dánsko, Írsko, Taliansko a Švédsko. Ostatné produkty sa budú predávať v pobočkách A.S.Watson a to v Írsku, Veľkej Británii a v Holandsku. A ako sa to vlastne Xiaomi podarilo? Tom Malleschitz (CDO Xiaomi), povedal: „Sledovali sme úspech Xiaomi už dlho a zapôsobil na nás obrovský sortiment zariadení, ktoré ponúkajú. …“ Xiaomi rovnako plánuje vstúpiť aj do USA. Zatiaľ je však otázne, kedy tak urobia. Prepokladajú, že by to mohlo byť už koncom roka 2018, či začiatkom 2019.

Zdroj: Engadget

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno