Domov Návody Chrome po novom blokuje otravné zvuky!

Chrome po novom blokuje otravné zvuky!

Zdielať

Počas toho ako si budú používatelia prezerať internetové stránky bude Chrome zaznamenávať správanie. Rozpoznávať bude najmä to, či si na nich prezerá videá so zvukom alebo bez neho.

chrome odteraz blokuje zvuk

Google Chrome je jednou z mála spoločností, ktoré sa snažia človeku spríjemniť a zjednodušiť čas strávený na internete. Verzia pre PC/notebooky odteraz blokuje automatické prehrávanie (autoplay) videí na základe histórie prehľadávania. Ako to funguje? Ak si používateľ Chrome práve nainštaloval, nastavia sa predvolené hodnoty – čo znamená, že sa na viac než 1000 stránkach budú spúšťať videá so zvukom na základe správania iných používateľov.

Tieto nastavenia sa budú postupne automaticky upravovať, na základe správania. To znamená, že ak na nejakej stránke vypne používateľ zvuk, Chrome si to zapamätá a pri ďalšom vstupe na túto stránku už bude zvuk automaticky vypnutý. Táto novinka je dostupná vo verzii Chrome 66. Takže, ak ju nemáte, ale chcete – aktualizujte si ho. Nečakajte však, že to bude hneď podľa vašich predstáv. Chvíľu bude trvať, kým si Chrome vyhodnotí správanie.

chrome blokuje otravne zvuky

Nápad na túto funkciu vznikol v januári, keď do Chrome 64 pridali funkciu permanentného vypnutia zvuku. Čo spôsobilo, že nech ste prišli na akúkoľvek stránku, zvuk bol vypnutý. Ak teda máte záujem vyskúšať túto novinku, poradíme. Skúste si na začiatok vypnúť všetky zvuky a postupne, na stránkach, kde chcete mať ten zvuk zapnutý, si ho zapínajte. Táto technika sa zdá byť efektívnejšia.

Zdroj: pcmag

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno