Domov Periférie Recenzia: Corsair Harpoon RGB Wireless

Recenzia: Corsair Harpoon RGB Wireless

Zdielať

Spoločnosť Corsair je významný hráč na poli herných periférií a taktiež počítačových komponentov. Na trh vstupujú neustále nové modely, my sme v redakcii testovali myš Harpoon RGB Wireless, ktorá na prvý pohľad zaujme jednoduchým, ľahkým a štýlovým telom. Čo ale okrem toho ponúka?

Balenie je takmer totožné s ostatnými modelmi spoločnosti, farbou ide o typicky žlto-čierne prevedenie. Testovaná myš je určená pre ľavákov aj pre pravákov. Hoci bočné tlačidlá sú dve a to len na ľavej strane, univerzálnosti myši to neprekáža. Ďalšie tlačidlo (po ľavom, pravom a koliesku) je umiestnené pod kolieskom, jeho predvolené nastavenie je na zmenu citlivosti senzora. Zo spodnej strany myši je potom krytka, pod ktorou je ukrytý malý nano prijímač a tiež prepínač s tromi polohami na voľbu prenosu.

Testovaná myš je vzhľadom na univerzálnosť vhodná pre ultrabooky, tablety, notebooky aj stolové počítače. Umožňuje totiž pripojiť ju ku zariadeniu buď cez nano prijímač (teda zaberie jeden USB port), cez dodávaný kábel (a vtedy sa nabíja), alebo tiež bezdrôtovo cez Bluetooth. My ju testujeme dlhodobo s tabletom Microsoft Surface Pro pripojenú cez Bluetooth, notebookom Eurocom Max Q6 s malým nano prijímačom a zároveň so stolovým počítačom cez kábel.

Tlačidlo na myške má tri polohy, ktoré možno ľahko a jednoducho zmeniť. Na výber je označenie „2,4G“ – prenos je realizovaný medzi myšou a nano prijímačom, „OFF“ – myš je pripojená pomocou dodávaného káblu a zároveň sa nabíja, a symbol Bluetooth znamená pripojenie cez Bluetooth 4.2. Konektor pre pripojenie káblu je, žiaľ, hlboko ukrytý (zhruba 2 cm) od skosenej prednej strany pod kolieskom. Preto nie je možné použiť na nabíjanie iný než dodávaný kábel so špecifickým tvarovaním, čo vnímame ako nevýhodu.

Páčia sa nám však tri druhy pripojenia, vďaka čomu možno používať jednu myš pre tri zariadenia. Samotné koliesko je príjemné, ale pri rýchlom točení je hlučnejšie. Kábel je dlhý 1,8 metra, nie je poflexovaný a USB port je zvýraznený šedou farbou. Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači desiatky USB káblov a nevedia ich rozlíšiť. Na chrbte myši je logo spoločnosti, ktoré sa po pripojení do počítača rozsvieti načerveno, pričom túto farbu možno aj zmeniť.

Povrch s textúrou je zdrsnený a veľmi príjemný. To, čo nás však už od prvého momentu ohúrilo, je extrémne nízka hmotnosť myšky – len 99 gramov! Aj vďaka tomu je práca veľmi pohodlná a myš sa v ruke drží príjemne. V porovnaní s konkurenčnými hernými myškami, ktoré majú hmotnosť okolo 130 – 180 gramov, je rozdiel cítiť hneď. Celé šasi je sfarbené dočierna a keďže je táto farba matná, zachytáva odtlačky. Vidieť to často najmä na hornej nezdrsnenej časti. Zdá sa, že táto časť povrchu sa časom „vyšúcha“, lebo s podobnou situáciou sme sa stretli už pri viacerých myškách.

Na prispôsobenie jediného tlačidla pri koliesku a úpravy DPI bez jeho použitia je potrebný softvér Corsair iCUE. V aplikácii možno programovať všetky tlačidlá – poteší aj nastavenie citlivosti či možnosť nainštalovania novšieho firmvéru priamo v aplikácii. Možno tak opraviť akékoľvek chyby či pridať nové funkcie a vylepšiť staré. Čo sa používania týka, tu nemáme veľmi čo vytknúť. Poteší tiež špičkový senzor PixArt PMW 3325. Oceňujeme redizajn a zmenu prostredia softvéru, pričom nedávno došlo aj k zmene názvu (z pôvodného Corsair Utility Engine na Corsair iCUE, pričom práve skratka CUE má symbolizovať pôvodný názov). Pri používaní sme nenarazili na problémy ani bugy, s používateľským komfortom v tomto smere sme spokojní. Dodávame tiež, že optický senzor myši s citlivosťou od 100 do 10000 DPI je spoľahlivý a presný.

Corsair Harpoon RGB Wireless je malá, veľmi ľahká, pekná a štýlová myš. Cena je pri nej nastavená na prijateľnej úrovni (cca 50-60 eur). Rozhodne v prospech myšky hrá široká konektivita – možnosť pripojiť ju cez nano prijímač, kábel a Bluetooth. Páči sa nám univerzálnosť, ako aj možnosť konfigurácie priamo v softvéri iCUE. Za nevýhodu považujeme povrch, ktorý je náchylný na nečistoty a odtlačky prstov, časom sa môže vyšúchať. Počas testovania sme zaznamenali tiež vyššiu hlučnosť kolieska. Myš však odporúčame, keďže ponúka veľa funkcií, je vhodná pre hráčov, multimediálnych nadšencov a tiež aj do kancelárie.

Vďaka kompaktným rozmerom, možnostiam a funkciám myši udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Corsair Harpoon RGB Wireless ocenenie Mobilita

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 116×68×40 mm
Hmotnosť: 99 gramov
Rozhranie: 2,4 GHz nano prijímač (Slipstream); drôtové, USB; Bluetooth v4.2
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: RGB
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 6 ks
Citlivosť: 100 – 10000 DPI
Podpora: Windows, MacOS, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Široké možnosti pripojenia
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Extrémne nízka hmotnosť
+ Veľmi malé rozmery myši
+ Príjemné držanie v ruke
+ Kvalitný optický senzor a tlačidlá
+ Prehľadný softvér Corsair iCUE

Mínusy
– Vyššia hlučnosť kolieska
– Matný povrch, ktorý sa vyšúcha

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno