Domov Periférie Recenzia: Corsair Gaming M65 Pro RGB

Recenzia: Corsair Gaming M65 Pro RGB

Zdielať

Herná ergonomická myš s vynikajúcim rozlíšením 12000 dpi, závažiami a farebným trojzónovým podsvietením. M65 RGB Pro má eloxované hliníkové telo, boky s úpravou soft-touch a plastovú hornú časť. Kábel je dostatočne dlhý, poflexovaný a tiahne sa od ľavej hornej strany.

corsair-gaming-m65-pro-rgb-01

Rozmery myšky sú 118×72×32 mm, má hmotnosť 115 gramov. Zospodu sa nachádzajú tri závažia, ktoré majú spolu 20,5 gramu, takže celková hmotnosť so závažiami je 135,5 gramu. Páči sa nám trojzónové nastaviteľné podsvietenie, ktoré možno ľahko prispôsobovať podľa potrieb používateľa. Rolovacie koliesko má modré podsvietenie, indikátor na zmenu citlivosti svieti na zeleno a logo Corsair je podsvietené na červeno.

corsair-gaming-m65-pro-rgb-02 corsair-gaming-m65-pro-rgb-03

Podsvietenie má zmysel v tme alebo pri zníženom osvetlení, dodáva totiž myške veľmi zaujímavý efekt. Tlačidlo sniper ocenia najmä hráči v hre, pričom aj rolovacie koliesko je navrhnuté v súlade s potrebami hráčov a tak bude okamžite dostupné s vysokou presnosťou. Spodná časť je vyrobená z jedného kusu hliníka, okrem troch závaží sú tu aj klzné podložky. Tlačidlá myši sú vybavené spínačmi Omron. Reagujú veľmi dobre na kliknutia. Hráčov tiež potešia tri závažia, ktoré môžu ponechať, alebo môžu vybrať.

corsair-gaming-m65-pro-rgb-04 corsair-gaming-m65-pro-rgb-05

Vrchná časť myši je z lesklého plastu, ktorý zachytáva odtlačky prstov. V prípade nami testovanej bielej verzie však neboli výrazné. M65 RGB Pro má celkovo osem tlačidiel, všetky sú programovateľné. Tlačidlá možno nastaviť podľa predstáv, rovnako sa dá zmeniť aj podsvietenie. Slúži na to dodávaná aplikácia Corsair Utility Engine, ktorú možno stiahnuť zo stránok výrobcu.

corsair-gaming-m65-pro-rgb-06 corsair-gaming-m65-pro-rgb-07

V tejto aplikácii v časti „Nastavenia“ je ponuka všeobecných nastavení, ako je jazyk, automatické spustenie po štarte Windows a ďalšie nastavenia. V programe môžu byť zobrazené všetky pripojené myšky alebo klávesnice. Z programu sa dá nastavovať osvetlenie pre každé zariadenie zvlášť, alebo je možné vypnúť podsvietenie. Je tu informácia aj o verzii firmware, ktorý môže byť v prípade potreby aktualizovaný.

corsair-gaming-m65-pro-rgb-08 corsair-gaming-m65-pro-rgb-09

Možnosť „Profily“ ponúka nastavenia tlačidiel. Keďže sú všetky programovateľné, je možné zmeniť ich funkciu podľa individuálnych potrieb. Výhodou je aj malá pamäť v myške, ktorá si tieto nastavenia zapamätá a po pripojení do iného zariadenia ostanú zachované. V programe „Corsair Utility Engine“ sa dajú nastaviť aj jednotlivé možnosti citlivosti (DPI), ktoré sa uložia do pamäte myšky a medzi ktorými sa neskôr dá prepínať – na to slúžia dve tlačidlá, ktoré sa nachádzajú pri indikátore DPI.

corsair-gaming-m65-pro-rgb-10 corsair-gaming-m65-pro-rgb-12

Corsair M65 RGB Pro považujeme za veľmi dobrú hernú myš, ktorá je zaujímavá svojim trojzónovým nastaviteľným podsvietením, výborným senzorom, pričom sa veľmi dobre drží v ruke. Okrem lesklého plastu na hornom povrchu, ktorý zachytáva odtlačky prstov, jej nevyčítame nič. Cena okolo 70 eur nie je najnižšia, avšak vzhľadom k týmto funkciám ju vnímame ako prijateľnú. Hľadáte kvalitnú hernú myš? Model M65 RGB Pro rozhodne odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 118×72×32 mm
Hmotnosť: 115 gramov, 135,5 gramov so závažiami
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: trojzónové, nastaviteľné
Technológia: laser
Počet programovateľných tlačidiel: 8 ks
Citlivosť: 50 – 12000 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Výborný laserový senzor
+ Trojzónové podsvietenie
+ Jemná citlivosť 12000 DPI
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nastaviteľnosť tlačidiel
+ Corsair Utility Engine

Mínusy
– Lesklý plast zachytáva otlačky

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CH/9300011-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair CH/9300111-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno