Domov Audio Recenzia: AKG N60NC Wireless

Recenzia: AKG N60NC Wireless

Zdielať

Pre hudobných fajnšmekrov a milovníkov hudby, ktorí si potrpia na kvalitný zvuk, sú určené slúchadlá AKG N60NC Wireless, ktoré potláčajú hluk a patria do výbavy náročných cestovateľov.

Už na pohľad vyzerajú profesionálne a majú veľmi dobré spracovanie – sú tu kvalitné plasty a koža. Konštrukcia testovaného kusa síce vykazuje vôľu, ale to je nemusí platiť pre celý sortiment. Náušníky sú príjemne a presne tvarované, netlačia ani pri dlhšom nosení a je radosť cez ne počúvať akúkoľvek hudbu. Slúchadlá sú ľahké a veľmi dobre sa nosia. Na hlavu sadnú presne, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy. Počas prenášania ich možno ľahko zložiť, aby sa ušetrilo miesto.

Milo nás prekvapilo balenie. Už pri pohľade do krabice vidieť, že toto nie sú hocijaké bežné slúchadlá. Sú elegantne zabalené, k nim je vložený nabíjací USB kábel, odpojiteľný kábel s 3,5 mm jackom a puzdro. Páči sa nám najmä komfort nosenia slúchadiel, vďaka čomu sú špičkou na trhu. Môže za to jemná koža, ktorá je na oboch náušníkoch, ale aj na hlavovom moste. Prítlak slúchadiel je však slabší, ako by sme očakávali, čo môže mať za následok kĺzanie na hlave pri rýchlejšom pohybe.

Počas dlhodobého nosenia necítiť žiadne tlačenie a počas ciest sú slúchadlá odhlučnené od okolitého ruchu. To, čo je na tomto modeli výnimočné, je práve aktívne rušenie okolitého hluku (Noise Cancelling – skratka „NC“). Funkciu možno aktivovať posuvným tlačidlom na ľavom náušníku slúchadiel (v prípade pripojenia cez kábel), pri bezdrôtovom prenose je funkcia automaticky aktívna. Zabudovaná batéria dokáže napájať slúchadlá so zapnutou funkciou približne 14 – 15 hodín, čo je viac než dosť.

Nabíjanie sa potom realizuje cez pribalený USB kábel, ktorý sa však pripája cez klasický microUSB port do ľavého náušníka. Počas nabíjania tak možno naraz počúvať hudbu aj nabíjať slúchadlá. Na pravou náušníku je posuvník, ktorým možno prepínať medzi skladbami – vpred a vzad, či pauzu stlačením. V ich prospech hrá tiež nízka hmotnosť (200 gramov) a dodávané látkové vrecúško, do ktorého sa slúchadlá zložia tak, aby aj počas prenášania zaberali čo najmenej miesta. Vzhľadom k cene 299 eur však prekvapí absencia NFC.

Kvalita zvukového podania je výborná, ani pri vyšších hlasitostiach sa nestrácajú basy a výšky sú čisté. Všetky frekvenčné pásma, či už ide o výšky, stredy a basy sú veľmi dobre vyrovnané. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú vernú produkciu zvuku, AKG N60NC Wireless môžeme odporúčať. Slúchadlá ponúkajú okrem kvalitného zvuku aj veľmi dobrú ergonómiu a kvalitné konštrukčné spracovanie. Odhlučnenie je potom už len čerešničkou na torte.

Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 10 – 22 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: Bluetooth, 3,5 mm audio jack
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hmotnosť: 200 gramov
Maximálny vstupný výkon: 30 mW
Citlivosť: 123 dB SPL/V@1 kHz
Výdrž integrovanej batérie: 14 – 15 hodín
Ďalšie výhody: aktívne odhlučnenie, pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Veľmi dobré aktívne odhlučnenie
+ Prvotriedna kvalita reprodukcie
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Pohodlné nosenie slúchadiel
+ Nízka hmotnosť a malé rozmery
+ Skladací mechanizmus

Mínusy
– Vyššia cena slúchadiel
– Chýba NFC, mierna voľnosť

Zapožičal: DSI Slovakia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno