Domov Periférie Recenzia: ADATA DashDrive Air AE400

Recenzia: ADATA DashDrive Air AE400

Zdielať

AE400_cardreadyViete, aký je problém dostať jednoducho dáta z externého disku do mobilných zariadení? Alebo ako zdieľať dáta medzi viac používateľov súčasne? A čo tak výdrž smartónov alebo tabletov? Všetky tieto problémy dokáže veľmi elegantne vyriešiť jednom malé a cenovo zaujímavé riešenie v podobe ADATA DashDrive Air AE400.

Na prvý pohľad púta pozornosť svojím dizajnom s hexagonálnym vzorom, no v „kúzelnej“ krabičke prináša jedinečnú kombináciu funkcií bezdrôtového AP (prístupový bod), bezdrôtového USB disku a čítačky pamäťových kariet, no a navrch ešte aj externej batérie (power banka). Vstavaná nabíjacia batéria má kapacitu 5000 mAh, čo umožňuje napríklad plné nabitie batérií dvoch Apple iPhone kdekoľvek v teréne. Využíva sa pritom klasické USB rozhranie, na ktoré preto môžete pripájať tablety, navigácie, telefóny, hodinky, myši,… – skrátka všetky zariadenia dobíjané cez USB.

AE400 po pripojení k existujúcej bezdrôtovej sieti vytvorí most pre pripojenie wi-fi zariadení a predĺži dosah vašej siete, pričom sa môže naraz pripojiť k internetu 10 ďalších zariadení. Nemá vlastnú pamäť, ale pomocou USB a SD slotu dokáže cez Wi-fi vytvoriť sieťové úložisko (Wi-fi disk).

Podporuje súčasné pripojenie 3 používateľov, ktorý môžu z pamäťových médií streamovať videa v 1080p, alebo až 5 používateľov pre video v rozlíšení 720p. Funguje aj ako hot spot pre 10 zariadení, ktoré môžu zdieľať fotografie, dokumenty a ďalšie dáta z diskov – samozrejme všetko sa dá bezpečne šifrovať. Pre systémy iOS a Android sú k dispozícii bezplatné aplikácie, ale vďaka použitiu Samba/WebDAV nie je problém pripojiť sa aj z Windows, Apple OS X alebo Linuxu.

ADATA DashDrive Air AE400 je šikovný multifunkčný doplnok, ktorý môžeme smelo odporúčať každému. Za tých 45 Euro je to naozaj skvelá investícia pre dnešný mobilný svet. Pre majiteľov iPhone s 16 GB pamäťou je to jedonzanče “must buy” produkt…

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 80×59×21 mm
Hmotnosť: 128 gramov
Porty: MicroUSB, USB, SD card (for SD/SDHC/SDXC)
Batéria: 5 000 mAh Li-Polymer (dobíjateľná)
Wireless štandard: IEEE 802.11b/g/n

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn
+ Konštrukcia
+ Možnosti
+ Konektivita
+ Kapacita batérie
+ Cena

Mínusy
– Nič podstatné

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu A-Data AE400 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: ADATA

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno