Domov Novinky Google pridal do GMailu a Docs písanie rukou

Google pridal do GMailu a Docs písanie rukou

Zdielať

GmailGMail a Docs ponúka širokú jazykovú podporu, avšak v niektorých prípadoch pomocou klávesnice je menej než ideálne.

Či už ste študentom, ktorý sa snaží zahrnúť cudzie frázy vo vašom príspevku v nádeji, že začne svoju správu s priateľským miestnym pozdravom, teraz budete môcť používať svoj ​​vlastný rukopis na vstupných slov priamo do Gmailu a Google Docs pomocou myšky alebo trackpadu. Ak to chcete vyskúšať, je potrebné si v nastaveniach Gmailu a v Google Docs nastaviť vstupné nástroje:

 1. Otvorte si Gmail
 2. Kliknite na symbol v pravom hornom rohu
 3. Zvoľte Nastavenia
 4. Na karte z názvom “Všeobecné” v jazykovej časti kliknite na tlačidlo Zobraziť všetky jazykové možnosti a začiarknite políčko pre Nástroje na zadávanie vstupu
 5. Tu sa zobrazia všetke jazyky, ktoré sú podporované a dvakrát kliknite na jazyk, ktorý chcete, a to sa uloží do vedľajšieho stĺpca. (Podporovaný aj Slovenský a český jazyk)
  • Môžete zmeniť poradie svojich vstupných nástrojov
  • Ikona klávesnice je symbol virtuálnej klávesnice a ceruzka je symbol písania rukou (myškou)
 6. Kliknite na tlačidlo OK
 7. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny v dolnej časti stránky

Môžete upraviť tieto výbery a kedykoľvek vrátiť pôvodné nastavenie kliknutím na tlačidlo Nástroje pre úpravy v časti “Jazyk”.

Ako používať vstupné nástroje

Akonáhle ste aktivovali Vstupné nástroje, môžete zapnúť a vypnúť pomocou tlačidla, ktoré je vedľa ikony ozubeného kolesa v pravom hornom rohu Gmailu.

Gmail nastavenia

Ak ste povolili viac vstupných nástrojov, môžete kliknúť šípkou nadol a zobrazí sa ponuka.

Gmail nastavenia-2

Typy vstupných Nástrojov

 • Rukopis vstupu : Napíšte slová priamo pomocou myši alebo trackpadom.
 • Prepis : Typ fonetických jazykov v angličtine, sa budú objavovať v ich správnej abecedy. Majte na mysli, že prepis sa líši od prekladu, zvuk slov je prevedený z jednej abecedy do druhej, nie však význam.
 • Input Method Editor (IME) : Použite latinskú abecedu klávesnice prevedie vaše stlačenia klávesov na ázijské znaky.Ponúkame hrsť IME ako Pinyin a Wubi IME pre zjednodušenú čínštinu, rovnako ako Pinyin a Zhuyin / Bopomofo IME pre tradičnú čínštine a japončine.
 • Virtuálna klávesnica : Použitie klávesnice na obrazovke, domáci v jazykoch, ako je arabčina, hebrejčina, thajčina a kórejčine.

Gmail nastavenia-3

Zdroj: Google support

Zdielať
Predchádzajúci článokAMD oficiálne predstavuje Radeon R9 290X
Nasledujúci článokCooler Master predstavuje ďalší zdroj
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno