Domov Periférie Recenzia: ADATA Air AE800 Wireless HDD & Power bank

Recenzia: ADATA Air AE800 Wireless HDD & Power bank

Zdielať

ADATA Air AE800 Wireless HDD & Power bank VIADATA DashDrive Air AE800 prináša kombináciu funkcií bezdrôtového prístupového bodu, 500 GB USB disku a nabíjačky batérií, čo z neho robí univerzálneho a multifunkčného pomocníka hlavne na cestách. Vďaka prítomnosti portu USB 3.0 naplníte pevný disk veľmi rýchlo. Používatelia môžu ľahko zdieľať fotografie, hudbu, videá alebo dokumenty s ostatnými.

rozmery 134×80×22 mm a patrí k väčším 2,5” externým diskom. Vpredu nájdeme štyri diódy. Modrá signalizuje Wi-Fi pripojenie, ďalšia nabíjanie, zelená stav batérie. Disk je zasadený do tmavej čiernej farby, no výrazne lesklej. Disk je pomerne ťažký, má hmotnosť 280 gramov. Disk vyniká integrovanou batériou pre smartfóny a iné zariadenia nabíjateľné cez USB port. Poslúži tak ako externý akumulátor pre prenosné zariadenia a s kapacitou 5200 mAh možno napájať zariadenia vtedy, keď nie je k dispozícii elektrická sieť.

ADATA Air AE800 Wireless HDD & Power bank XI

Okrem toho obsahuje Wi-Fi modul, pomocou ktorého sa vytvára hot spot a z disku sa prakticky stáva NAS. Nestačí Vám kapacita vášho telefónu ani pamäťové karty? Nemáte na dosah cloud? Tento disk tento problém odstráni. Balenie obsahuje USB kábel na nabitie veľkej 5200mAh batérie, nabíjanie trvá asi 3-4 hodiny. Nepotešila nás absencia microUSB kábla na nabíjanie MP3 prehrávača, či smartfónu. V balení bol návod a nabíjací adaptér.

Po zapnutí Wi-Fi sa na disk pripája cez webové rozhranie. Softvér ale ponúka iba základne funkcie. Zmena názvu siete, zaheslovanie Wi-Fi siete, nastavenie dátumu a času, zmena jazyku a podobne. Medzi vybranými jazykmi nenájdeme ani češtinu, ani slovenčinu. Firmware je možné upgradovať v prípade, ak je dostupná aktualizácia. Webové rozhranie umožňuje ešte disk vypnúť či reštartovať.

ADATA Air AE800 Wireless HDD & Power bank IV

Disk vykázal veľmi slušné hodnoty zápisu i čítania a nemá výraznejšiu slabinu. Rýchlosť presahovala 100 MB/s a bola porovnateľná so staršími 3,5“ diskami. Ide o porovnateľný disk, aký sme mali naposledy na test (Western Digital 1TB Slim, recenziu nájdete tu). Treba tiež dodať, že disk je nevhodný pre prácu s veľmi malými súbormi. Hovoríme o súboroch v rádoch bajtoch až kilobajtoch. Samozrejme, nik nepredpokladá, že disk budete používať ako systémový.

ADATA Air AE800 Wireless HDD & Power bank II

Disk vyniká možnosťou spojenia so smartfónmi, alebo tabletmi, či použitím ako NAS. Je tu prítomný rýchly port USB 3.0 a Wi-Fi štandardu 802.11 n, hoci len do 150 Mbps. V prípade, ak máte málo miesta aj na 64 GB pamäťovej karte, disk ADATA DashDrive Air AE800 je vhodným riešením. Žiaľ nemôžeme posúdiť nabíjanie, lebo v našom testovanom kuse jednoducho nefungovalo, čo dodatočne potvrdil aj dodávateľ. Je to však iba chyba daného kusu. Ďalšie testovanie pridáme dodatočne po oprave problému WordPressu.

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Solídny výkon
+ Zdieľanie cez Wi-Fi
+ Tichá prevádzka
+ Intergrovaná batéria pre nabíjanie

Mínusy
– Vyššia cena
– Matná farba
– Malá kapacita

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 134×80×22 mm
Hmotnosť: 280 gramov
Kapacita disku: 500GB, 2,5“
Kapacita batérie: 5200 mAh
Rozhranie: USB 3.0
Napájanie cez USB: áno
Štandardy Wi-Fi: 802.11 /b/g/n, do 150 Mbps

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu A-Data AE800 500GB, USB3.0, AAE800-500GU poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

ADATA AE800 Crystal Disk Mark ADATA AE800 Utto Disk Benchmark ADATA AE800 Random Access Read ADATA AE800 File Benchmark ADATA AE800 Extra Test ADATA AE800 HDD Tune Pro Extra Test write ADATA AE800 HDD Tune Pro File Benchmark ADATA AE800 HDD Tune pro Random Access ADATA AE800 HDD Tune Pro read ADATA AE800 info ADATA AE800 Benchmark ADATA AE800 AIDA 64 Read Suite ADATA AE800 AIDA 64 Average Read Access
Zapožičal: ADATA

Ďalšie odborné recenzie na externý disk ADATA DashDrive Air AE800 nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno