Domov Novinky Spoločnosť VIA predstavila nový procesor Isaiah II

Spoločnosť VIA predstavila nový procesor Isaiah II

Zdielať

VIA Technologies LogoSpoločnosť VIA predstavila nový procesor Isaiah II. Stalo sa tak po dlhej dobe, pretože sme o firme dlho nepočuli. VIA Technologies si po niekoľkých rokoch pripravila nový procesor x86, ktorý dostal označenie Isaiah II. Podľa testov to vyzerá, že bude procesor konkurenciou pre Intel Bay Trail a AMD Kabini.

Procesor Isaiah II je založený na zbrusu novom dizajne navrhnutom v kooperácii tímom firmy VIA a pracovníkmi z akvizované firmy Centaur Technology. Tá bola založená už v roku 1995 so zámerom vyrábať x86 procesory za ceny podstatne nižšie, než za aké je robil Intel. Pracuje na frekvencii 2 GHz a využíva 2 MB L2 cache. VIA ho vyrába v BGA puzdre, ktoré je určené pre pevné pripájanie k základnej doske, kde sa nachádza aj čipová sada VIA VX11H.

VIA Isaiah II Porovnanie

Porovnávaný bol s procesormi Intel Atom Z3770 a AMD Athlon 5350, s ktorými je podľa zverejnených výsledkov benchmarku SiSoft Sandra prinajmenšom plne porovnateľný, pričom Atom pracuje na až 2,4 GHz a Athlon na 2,05 GHz. Predpokladá sa, že VIA vyprodukuje do sveta prvé hotové Isaiah II ku koncu augusta a zameria sa na miniatúrne PC.

Zdroj: 3dcenter.org

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno