Domov Novinky Tipy a triky: Wooky ako praktická čítačka kníh

Tipy a triky: Wooky ako praktická čítačka kníh

Zdielať

Elektronické knihy sa v posledných rokoch tešia úspechu, avšak nie každý si chce kupovať čítačku kníh, keď má doma smartfón či tablet. Preto existujú aplikácie, ktoré dokážu premeniť tieto zariadenia na čítačky kníh, jednou z nich je aj Wooky.

wooky

Vytvoriť si knižnicu vo Wooky je jednoduché. Stačí si vytvoriť účet na rajknih.sk, alebo akomkoľvek partnerskom e-shope, nakúpiť e-knihy, e-časopisy, či audioknihy, stiahnuť aplikáciu Wooky, ktorá je dostupná na Apple App Store, Google Play, Windows Store, Windows Phone Store, či dokonca ako aplikácia pre Windows počítače, prihlásiť sa s rovnakými údajmi ako v e-shope, počkať, kým sa obsah načíta a hotovo.

wooky-01

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Ovládanie samotnej aplikácie je pomerne jednoduché. Jedným tlačidlom je možné zakúpenú knihu stiahnuť do zariadenia, druhým tlačidlom si pozrieť súhrnné informácie o knihe a tretím ju pridať medzi obľúbené. E-knihy, e-časopisy a e-dokumenty sú prehľadne oddelené v jednotlivých ponukách a nemiešajú sa medzi sebou. Pri čítaní možno zmeniť veľkosť písma, riadkovanie, jas, samotné písmo a zmeniť mód na čierny, sépiový či dokonca retro.

wooky-02

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Výhodou je aj prehľadnosť nastavení. V aplikácii je možné nastaviť automatické sťahovanie kníh, prípadne nastaviť, aby sa tak dialo len s Wi-Fi pripojením, alebo pri nabíjaní zariadenia. Aplikácia ponúka aj notifikácie, pričom tie je možné takisto nastaviť z aplikácie. Wooky podporuje aj viacero účtov naraz, teda pokiaľ sa skladá knižnica používateľa z kníh z dvoch alebo viac e-shopov, problém by nemal nastať. Za jedinú nevýhodu považujeme režim na šírku keď používateľ vidí dve strany a na tablete sú strany nečitateľné. Preto odporúčame čítať knihy na výšku a zakázať automatické otočenie obrazovky.

wooky-03

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Oceňujeme komfortné nakupovanie kníh a hoci sme počas nášho testovania používali rajknih.sk, pre slovenský trh je k dispozícii aj niekoľko ďalších obchodov ako sú iBux, Samsung Rajknih, Oknihe a Gorila. Všetky tieto obchody vyzerajú ako jeden, majú v ponuke to isté, teda aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá a porovnávať všetky ponuky medzi tisíckami titulov by asi nemalo veľký význam. Samozrejme, do každého sa treba prihlásiť osobitne.

wooky-04

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Aplikácia Wooky podporuje teda viac rozdielnych obchodov. V nich zakúpené e-knihy si možno všetky čítať v jednej aplikácii. Keďže však každý obchod používa iné konto, najlepšie je používať jeden vybraný obchod aby sa používateľ nemusel neustále prihlasovať a odhlasovať medzi rôznymi účtami v obchodoch. Okrem pohodlia pri nakupovaní má však tento spôsob jednu nevýhodu. Zakúpené časopisy a knihy fyzicky nevlastníte, máte ich len spojené s používateľským účtom. Nezostáva nám nič iné ako dúfať, aby Wooky neskončilo, pretože by sme pravdepodobne o všetky knihy prišli.

wooky-05

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Wooky je výborne použiteľná aplikácia na čítanie kníh, nakúpených v partnerských obchodoch. Aplikácia funguje svižne, počas používania sme nezaznamenali problémy, načítavanie kníh, listovanie a odozva sú rýchle a čítanie kníh je bezproblémové. Celkovo je podľa nás Wooky veľmi dobrou aplikáciou na čítanie elektronických kníh, či už vďaka podpore mnohých platforiem, pomerne jednoduchému ovládaniu, mnohým nastaveniam, podpore viacerých účtov a svižnému chodu aplikácie. Aplikáciu dlhodobo testujeme na štýlovom tablete Samsung Galaxy Tab S 10.5 a tiež na multimediálnom kompaktnom tablete NVIDIA Shield K1.Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno