Domov Foto-video Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (4)

Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (4)

Zdielať

Otestovali sme príslušenstvo pre mobilné zariadenia – najmä MagSafe príslušenstvo a ďalšie vhodné doplnky.

V tejto recenzii sa pozrieme na viacero praktických MagSafe produktov a príslušenstva pre modely iPhone 12 a iPhone 13. Otestovali sme ale aj ďalšie praktické doplnky pre mobily. Čo je MagSafe a ako funguje? Moderná technológia pre iPhony využíva celkom 18 magnetov, ktoré sú integrované pod zadným sklom telefónu a tvoria akýsi pomyselný prstenec. Vďaka tomu nabíjačka kompatibilná s touto technológiou pevne priľne k zadnej strane telefónu, takže sa používatelia nemusia obávať, že by sa telefón zošmykol. Zároveň sa každý používateľ môže uistiť, že je telefón v nabíjačke správne uložený. Okrem nabíjačiek si možno zaobstarať aj puzdrá kompatibilné s MagSafe a ďalšie príslušenstvo pre svoj iPhone. V našom prípade sme konkrétne testovali zadný priehľadný kryt MagStick Clear Jelly, bezdrôtovú nabíjačku Swissten MagStick 3v1, držiak do ventilácie auta a tiež 5000 mAh powerbanku.

Ochranné puzdro Swissten MagStick Clear Jelly ponúka používateľom ochranu pred poškodením. Je tuhšie, ale v porovnaní s inými masívnejšími puzdrami sa nasadzuje ľahko. Vďaka kompatibilite s MagSafe ho pri nabíjaní netreba dávať dole. Funguje veľmi dobre s nabíjačkami, stojanmi, aj powerbankami. Pre mnohých používateľov je puzdro ďalšou úrovňou zabezpečenia a ochrany pomerne drahých smartfónov. Ich základnou funkciou je stlmiť, resp. absorbovať nárazy tak, aby displej a telo smartfónu zostali funkčné a pokiaľ možno neporušené. Testované puzdro to spĺňa, keďže má na krajoch zvýšenú ochranu dodatočnými prvkami a prekrýva displej nad jeho hranu, čím ho chráni. Priehľadný kryt v tomto prípade ponúka veľmi dobrý základ najmä preto, že sa nestratí dizajn chráneného zariadenia. V našom prípade ide o iPhone 13 Pro v modrej farbe, ktorý v ochrannom puzdre vyzerá veľmi dobre. Azda jedinú výčitku máme k zadnej strane, ktorá je lesklá a zachytáva odtlačky prstov.

Zaujímavým doplnkom je bezdrôtová nabíjačka Swissten MagStick 3v1, ktorá slúži zároveň ako stojan. Bezpečné miesto pre telefón, ale aj spôsob, ako ho mať neustále nabitý a pripravený nie je vždy jednoduché zabezpečiť. Za prínosné považujeme kompaktné rozmery a dobrú konštrukciu. Nabíjačkou pritom možno nabíjať naraz tri zariadenia: smartfón iPhone, smart hodinky Apple Watch a slúchadlá AirPods. Zariadenie je tak určené pre používateľov kalifornského gigantu, ktorí majú viac produktov Apple a môžu tak využiť ich plný potenciál. Ak používateľ nenabíja mobil (a nemá pripojený ku nabíjačke adaptér), možno nabíjačku použiť aj ako praktický dizajnový stojan pre telefón na stole. Nabíjať bezdrôtovo však možno aj iné telefóny, ktoré podporujú štandard Qi. Celkovo možno konštatovať, že to je stojan a bezdrôtová nabíjačka v jednom. Z nášho pohľadu ide o praktický doplnok a to aj v prípade, ak používateľ nabíja radšej po kábli, ale smartfón chce „mať na očiach“. Celkový výstupný výkon je 22,5W, cez MagSafe 15W a nabíjacia plocha pre Apple Watch poskytuje do 2,5W.

Pre častých cestovateľov je vhodný MagSafe držiak do ventilácie auta s bezdrôtovou nabíjačkou. Výstupný výkon nabíjačky je 15W. Úchyty držiaka sú potiahnuté gumou, aby sa zabránilo poškodeniu mriežky ventilátora. Okrem toho sa dá vhodná poloha zafixovať pomocou špeciálnej skrutky na zadnej strane držiaka. Protišmykový povrch držiaka slúži pre väčšiu bezpečnosť telefónu aj pri jazde na nerovnom teréne. Telefón v držiaku možno pritom ľahko ovládať iba jednou rukou a umožňuje otáčanie o 360°. Je tu integrovaný dokonca aj nabíjací kábel s konektorom USB-C a dĺžkou 1,5 metra.

Powerbanka s kapacitou 5000 mAh a MagSafe padne vhod pre používateľov, ktorí majú radi malé a kompaktné modely. V minulosti sme testovali modely s 10000 mAh a tiež 30000 mAh kapacitou a tie boli oveľa väčšie ako teraz testovaný model. S touto kapacitou poskytuje dostatok energie pre telefóny so systémom iOS aj Android. Pomocou konektora Lightning možno powerbanku nabíjať výkonom 10W a pomocou USB-C výkonom 18W. Hoci sú jej rozmery 110×69×12 mm a hmotnosť 120 gramov dosť malé, všimli sme si, že s nasadeným redakčným iPhone 13 Pro vyčnieva nad spodnú hranu smartfónu o 5 mm a pri fotoaparáte nedolieha až na úplnú hranu zadnej strany, takže je medzi powerbankou a mobilom 1,5 mm medzera. Zariadeniu by tak prospeli o niečo menšie rozmery (najmä výška), aby ju bolo možné ľahko používať pri modeloch Pro a menších. Pri Pro Max zrejme problém nebude, je rozmerovo väčší. Powerbanka je napriek tomu plne kompatibilná s technológiou MagSafe a funguje bezproblémovo. Počas nabíjania sme si ale všimli vyššie zahrievanie. Oceňujeme, že je zariadenie vybavené podporou pre rýchle nabíjanie a dokáže iPhony nabíjať výkonom 20W. Pre Android smartfóny je limit 18W.

Zaujímavým doplnkom pre stolové počítače, či pre notebooky, ktoré nemajú vstavanú kameru, je Swissten Full HD webkamera. Vo výbave má automatické zaostrovanie, integrovaný mikrofón a 84° uhol záberu. Výhodou je, že tak ako pri väčšine webkamier nie je potrebné nič inštalovať, zariadenie začne pracovať okamžite po pripojení ku konektoru USB. Padne vhod aj na dlhé online hovory a konferencie. Webkameru možno vďaka praktickému kĺbovému držiaku umiestniť aj na tenký monitor. Alebo ju možno umiestniť na stôl či nástennú policu. Praktický dizajn umožňuje variabilitu nielen v umiestnení webovej kamery, ale aj v jej zvukovom prevedení. Limitom je len 30 fps.

A čo si tak zašportovať? Predstavujeme dva praktické doplnky: puzdro okolo pásu a puzdro na rameno ruky. Obe padnú vhod počas aktívneho pohybu na pláži pri mori, alebo pri bežných prechádzkach, či bicyklovaní. Ľahké neoprénové puzdro okolo pásu používateľom poskytne pohodlie počas športových aktivít. Vďaka vodotesnosti sa nemusí používateľ obávať zmien počasia a keďže je puzdro vybavené štyrmi vreckami, zmestia sa doň aj doklady, peniaze a ďalšie drobnosti. Samozrejme, je tu konektor na slúchadlá (hoci pri top modeloch sa už veľmi nenosí, ale ak treba, je tu). Pohodlné puzdro na rameno ruky je určené pre aktívnych športových nadšencov. Dve vrecká umožnia nosiť smartfón, doklady a ďalšie drobnosti. Puzdro má tiež aj konektor na slúchadlá a reflexné prvky.

Zapožičal: Swissten

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno