Domov Novinky HP ukázalo najnovšie produkty z oblasti osobných počítačov

HP ukázalo najnovšie produkty z oblasti osobných počítačov

Zdielať

V Bratislave zástupcom médií predstavilo produkty pre nadšených gamerov, ale aj pre profesionálov, ktorí využívajú hybridný spôsob práce.

Spoločnosť HP usporiadala vo svojom bratislavskom sídle stretnutie s novinármi, na ktorom zástupcom médií predviedla najnovšie produkty z kategórie personal systems, určené pre hráčov aj profesionálov. „Som rada, že sme sa po dlhšej dobe mohli stretnúť s novinármi priamo v priestoroch nášho sídla v Bratislave,“ uviedla Erika Lindauerová, riaditeľka HP pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko. „Myslím, že sme zažili veľmi cenné stretnutie, pretože zástupcovia médií si mohli vyskúšať naše produktové novinky priamo, čo, samozrejme, nie je počas virtuálnych eventov možné.“ Dopyt po kvalitných herných počítačoch sa zvyšuje. Spoločnosť tento trend starostlivo sleduje, preto sa snaží hráčom ponúknuť len to najlepšie, aby si mohli vychutnať herné zážitky na 100%. Príklad tejto snahy reprezentuje stolný počítač Omen 45L celosvetovo predstavený na tohtoročnom veľtrhu CES. Teraz sa „naživo“ ukázal aj slovenským novinárom. Model, ktorý uspokojí potreby aj tých najnáročnejších gamerov, disponuje unikátnym riešením chladenia procesora s názvom Omen Cryo Chamber znižujúcim teplotu procesora pri plnom výkone o 6°C, čím mu pomáha dosiahnuť lepšie výkony.

Popri vrcholnom PC Omen 45L sa mohli novinári zoznámiť aj s modelom Victus 15L vhodným pre menej skúsených hráčov. Prvé PC značky Victus je vybavené hernými grafickými kartami vo verzii NVIDIA  GeForce RTX 3060Ti alebo AMD Radeon RX 6600 XT. O zážitky z hry sa starajú procesory Intel Core i7 12. generácie alebo najnovšie procesory AMD vo verzii až Ryzen7 radu 5000G. Gamerom, ktorí sa nezaobídu bez mobility, je určený laptop Victus 16, ktorý ponúka všetko, čo na hranie potrebujú. Tento notebook disponuje procesorom Intel, grafikou aj vylepšeným systémom chladenia. Samozrejmosťou je displej s vysokým rozlíšením či aplikácia Omen Gaming Hub. Žurnalisti sa na evente HP zoznámili aj s hernými monitormi Omen 27u a Omen 27c. Oba 27″ stroje spája funkcia filtra modrého HP Eye Ease s certifikáciou EyeSafe, krátka doba odozvy 1 ms GtG, ale aj ďalšie zobrazovacie schopnosti. Zakrivený herný monitor Omen 27c na seba strháva pozornosť vďaka kontrastnému pomeru 3000:1, model Omen 27u zaujme rozlíšením 4K Ultra HD (3840×2160 px). Keďže život nie je len o hraní, spoločnosť predviedla médiám aj nové notebooky určené predovšetkým na hybridný spôsob práce, umožňujúce plnohodnotné pracovné nasadenie, nech už sa používateľ nachádza kdekoľvek.

Notebooky HP Elite x360 1040 G9 a HP EliteBook 1040 G9 sa na hybridný spôsob práce hodia. Zásluhou tenkého a ľahkého šasi s pomerom strán 16:10 ideálne slúžia aj pri častých presunoch a navyše umožňujú zobraziť viac obsahu. Samozrejmosťou je podpora technológie HP Presence pre videohovory. Veľmi podobné parametre ponúkajú aj laptopy HP EliteBook série 800, ktoré majú taktiež k dispozícii voliteľnú 5 MPx kameru s automatickým sledovaním či audio Bang & Olufsen. Notebooky HP EliteBook série 600 ocenia predovšetkým pracovníci, ktorí potrebujú jednoducho ovládateľné a dobre zabezpečené zariadenia. Zakrivený displej HP Z40c G3 s rozlíšením 5K vyjde v ústrety všetkým, ktorí potrebujú nahradiť zostavu dvoch monitorov jednou veľkou obrazovkou, vďaka čomu nemusia robiť pri práci žiadne kompromisy. Model HP Z40c G3 je najväčším konferenčným monitorom na svete s integrovanou webovou kamerou 4K. Prednosťou tohto displeja je prítomnosť množstva konektorov (ako je napr. USB-C s Thunderbolt 3, HDMI 2.0 aj DisplayPort), preto taktiež splní úlohu dokovacej stanice.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno