Domov Periférie Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (3)

Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (3)

Zdielať

Otestovali sme príslušenstvo pre mobilné zariadenia – nabíjačky, káble a powerbanku.

Začnime praktickým Swissten káblom z USB-C na Lightning s textilným opletením a dĺžkou dva metre. Vďaka tomu je vhodný na pracovný stôl, ale aj do áut v prípade, ak používateľ potrebuje väčšiu vzdialenosť od čelného skla k palubnej doske počas nabíjania. Podobným modelom je 1,2 metrový sivý dátový kábel USB-C na Lightning. Za veľmi praktický považujeme zahnutý prepojovací kábel USB-C na Lightning Arcade v tvare písmena „L“. Tento kábel padne vhod, ak má používateľ vybitý mobil, potrebuje ho nabíjať a zároveň s ním manipulovať a obáva sa, že pri manipulácii zlomí nabíjací konektor. Kábel je praktický aj pri nabíjaní telefónu v držiaku do auta alebo pri nabíjaní v uzavretom puzdre powerbanky. Za nevýhodu však považujeme, že po pripojení k originálnej Apple nabíjačke týmto káblom nenabíja telefón rýchlo tak, ako s originálnym káblom, ale o dve tretiny pomalšie.

Ďalej sme testovali aj Swissten sieťový adaptér s dvomi USB, pričom nabíjací prúd 3A (15W) je delený medzi dva USB porty. Určený je pre všetky telefóny Apple aj Android. Tento adaptér plní svoj účel veľmi dobre, avšak za jeho nevýhodu považujeme až príliš výraznú modrú LED diódu na nabíjačke, ktorá v noci alebo večer v tmavej miestnosti pôsobí veľmi rušivo. Na tejto rýchlonabíjačke sa nám páči, že je univerzálna a v praxi dokáže rýchlo nabíjať aj smartfóny rôznych značiek. Pripomeňme, že nabíjačka je v predaji v nami testovanej čiernej a v bielej farbe. Praktické je, že slúži aj ako stojan pre smartfón prostredníctvom drážky na hornej strane nabíjačky. Vďaka štíhlemu dizajnu a tvaru možno nabíjačku schovať aj na ťažko prístupné miesta, napríklad za nábytok alebo spotrebiče.

V čase rozmachu bezdrôtových technológií sú pre mnohých používateľov zaujímavé aj bezdrôtové nabíjačky. Používatelia, ktorí chcú nabíjať až dva telefóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie Qi naraz, môžu siahnuť po testovanej bezdrôtovej nabíjačke Swissten Wireles 2v1 s celkovým výkonom 20W (10W pre každý mobil). Balenie obsahuje 1,5 metra dlhý kábel s USB/USB-C na pripojenie k zdroju napájania. Potešia protišmykové prvky aj indikátor LED. Tento model je vhodný na nabíjanie telefónov, smart hodiniek, hudobných prehrávačov alebo tabletov. Jeho používanie je bezpečné aj vďaka integrovanej prepäťovej ochrane. Navyše pri detekovaní cudzieho predmetu na to nabíjačka upozorní LED diódou, ktorá bliká. Stane sa to napríklad po položení smartfónu, ktorý nemá podporu bezdrôtového nabíjania.

Za zaujímavé príslušenstvo považujeme netradičnú powerbanku s certifikáciou MFi a špeciálnou bezdrôtovou nabíjačkou pre Apple Watch. Kapacitu má 6700 mAh, nás ale prekvapil pomerne slabý nabíjací prúd 5A cez Lightning kábel, ktorý sa z powerbanky vysunie. Je to zároveň praktické riešenie: používateľ so sebou nemusí nosiť káble. Nabíjať pripojené zariadenia pritom možno tromi spôsobmi: cez vstavaný kábel k iPhonu, cez pripojenie akéhokoľvek káblu s USB konektorom, alebo bezdrôtovo smart hodinky Apple Watch. Prekvapením je microUSB port, ktorý slúži na nabíjanie, viac by sme ocenili USB-C. Powerbanka má netradičný guľatejší tvar, rozmery 126×40×10 mm a hmotnosť 160 gramov.

Testované príslušenstvo od spoločnosti Swissten považujeme za zaujímavé, nás najviac zaujala práve powerbanka, ako aj praktické káble, ktoré spolu s bezdrôtovou nabíjačkou možno považovať za praktické a vhodné doplnky pre telefóny, ktoré stoja za pozornosť.

Zapožičal: Swissten

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno