Domov Reportáže Spamy ohľadom iPhone 6 obťažujú používateľov

Spamy ohľadom iPhone 6 obťažujú používateľov

Zdielať

Používateľov začínajú bombardovať e-maily s napohľad dôveryhodným obsahom, čo v skutočnosti nie je pravda. Niekoľko používateľov sa už sťažovalo v internetových diskusiách, že dostali podozrivý e-mail s predmetom iPhone 6 za 117 EUR! Spam mail uvádza aj niekoľko odkazov na iPhony v rôznych farbách a s rôznou veľkosťou pamäte.

apple_fake

Neskúsení používatelia, ktorí dostali daný mail do svojej schránky môžu ľahko naletieť spammerovi. E-mailová adresa odosieľateľa je info@applestore-sk.xyz, nakoľko sa táto adresa podobá na známeho výrobcu smartfónov a techniky, nie je pravá.

apple_fake_map

Vďaka nástroju infosniper sme zistili, že daný server sa nachádza v Ontáriu v Kanade. V prípade vyskúšania adresy applestore-sk.xyz, ktorá je aj hlavnou doménou sa zobrazí iba hláška o tom, že na serveri nie je žiadny obsah. V prípade kliknutia na odkaz v tomto e-maile používateľa script presmeruje na stránku najlecnejsie.net, kde prebieha odpočet a iPhone je dostupný za 570 eur na predajni s úsporou 100%, čo je samozrejme nemožné a zákazníkov zavádza.

V prípade, že sa chcete takýmto provokačným e-mailom vyhnúť, pridajte si adresu info@applestore-sk.xyz do zoznamu blokovaní v SPAM priečinku. GMail blokuje tento zdroj automaticky. Zdrojov, z ktorých chodia rôzne dané e-maily je niekoľko.

lacny_predaj_fake

V minulosti SPAM mail s rovnakou štruktúrou taktiež znepríjemňoval život používateľom s predajom práčok a smartfónov Samsungu. Adresa bola podobná taktiež s koncovkou .xyz, momentálne už mimo prevádzky. Presmerovanie prostredníctvom linkov fungovalo rovnako na doménu najlacnejsie.net.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno