Domov Periférie Recenzia: Zalman ZM-M300 & Zalman ZM-M400

Recenzia: Zalman ZM-M300 & Zalman ZM-M400

Zdielať

Zalman_ZM_M300_a_ZM_400Radi sa hráte? Chcete hernú myš, ktorá nie je drahá? Tak táto recenzia je určená práve vám.

Zalman M300

Zalman M300 je vyrobená prevažne z kvalitného materiálu. Myš je určená pre pravákov a dobre sa drží v ruke. Myš sa nešmýka v ruke a celkom dobre sa s ňou pracuje. Obsahuje sedem tlačidiel vrátane kolieska, z toho sú štyri tlačidlá na nastavenie rozlišovacej schopnosti. Koliesko je krokové a taktiež funguje ako tlačidlo. Nedá sa však nakláňať do strán. Zospodu je senzor s červenou diódou, pracujúci v rozlíšení v rozsahu 625÷2500 dpi. Výrobca udáva životnosť tlačidiel myši až na 5 miliónov stlačení. Dĺžka káblu je 1,5 metra. Naľavo sa nachádza červená dióda, ktorá svieti po pripojení k počítaču.

Zalman_ZM_M300

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Cena
+ Ergonómia
+ 2500 dpi

Mínusy
– Malá veľkosť

Zalman M400

Druhá testovaná myš Zalman M400 má ergonomický tvar, takže dobre sadne do ruky. Hoci ide o lacnejšiu myš ako M300, pôsobí hodnotnejším dojmom. Rozlíšenie senzora je maximálne 1600 dpi. Ide skôr o klasickú myš, zabalenú do herného prevedenia. Myš má šesť tlačidiel vrátane kolieska, ktoré má funkciu kliknutia. Koliesko je krokové a nemožno ho použiť na nakláňanie do strán. Na ľavom boku sa nachádzajú dve tlačidlá, ktoré slúžia pri surfovaní na preskakovanie dopredu a dozadu. Jedno stredné tlačidlo slúži na prepínanie rozlíšenia – 800, 1200 a 1600 dpi. Na myši sa  nachádza modrý indikátor, ktorý nepríjemne svieti, a to aj pri vypnutom počítači. Najmä v noci to pôsobí veľmi rušivo. Dĺžka káblu myši je 1,5 metra a výrobca udáva životnosť tlačidiel na 5 miliónov kliknutí.

Zalman_ZM_M400

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Cena
+ Prevedenie

Mínusy
– Rušivý indikátor

Podľa značenia by sme na prvý pohľad odhadovali, že M400 je vyššia verzia ako M300, no nie je tomu tak. Svojou výbavou i ergonómiou je na tom o poznanie lepšie M300. Je určená skôr náročnejším používateľom, zatiaľ čo M400 je určená skôr pre príležitostných hráčov. V prípade týchto myšiek ide o jedny z najlacnejších herných myšiek na trhu. Obe myšky možno zaradiť medzi stredne veľké.

Zapožičal: Zalman