Domov Periférie Recenzia: Xiaomi MiBand 1S

Recenzia: Xiaomi MiBand 1S

Zdielať

Fitnes náramok MiBand 1S je vylepšenou druhou generáciou predošlého veľmi populárneho smart náramku. V druhej generácii pribudol nový senzor na meranie srdcového tepu, ktorý používateľovi umožňuje podrobnejšie monitorovať aktivity počas dňa a počas spánku.

Xiaomi MiBand 1S 01

Hoci Xiaomi nepatrí medzi najväčších a najznámejších výrobcov u nás, je zaujímavá pre zákazníkov dobrým pomerom medzi cenou a úžitkovými vlastnosťami svojich výrobkov, najmä smartfónov. Spoločnosť však neostala len pri telefónoch, keďže sa orientuje aj na tablety a smart periférie. MiBand 1S je tak pokračovateľom úspešného MiBandu prvej generácie, ponúka okrem kovového tela aj akcelerometer, gyroskop, veľkú výdrž na jedno nabitie a pomerne prehľadné ovládanie.

Xiaomi MiBand 1S 02

Náramok má tri farebné LED diódy indikujúce stav nabíjania. Produkt prišiel v krabičke vyrobenej z tvrdého recyklovaného kartónu. V balení je náramok MiBand 1S a nabíjací dok. Spoločnosť sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí kvôli výrobe kvalitných a zároveň cenovo dostupných zariadení. To sa týka aj náramku – cena je stanovená na 35 eur.

Xiaomi MiBand 1S 03

Tak ako pri prvej generácii smart náramku, aplikácia MiFit po prvom spustení vyzve používateľa k prihláseniu sa do Xiaomi účtu. V prvom kroku sa nastavujú základné parametre – výška, hmotnosť a vek. V aplikácii možno zadať aj plánovaný cieľ, ktorý chce používateľ dosiahnuť – počet krokov za deň či počet spálených kalórii. Po nastavení sa smartfón zosynchronizuje so smart náramkom a používateľ ho môže používať so všetkými funkciami.

Xiaomi MiBand 1S 04

Novinkou oproti predchádzajúcemu MiBandu je senzor na meranie srdcového tepu. Ten sa v aplikácii aktivuje v položke „heart rate“ a následne začína senzor merať srdcový tep. Senzor má zelenú farbu, čo je dnes bežné pri väčšine fitnes náramkov, ktoré senzor tepu ponúkajú. Je pomerne malý a umiestnený je v spodnej časti náramku.

Xiaomi MiBand 1S 05

Senzor tepu je stále aktívny počas športovania, pri behu priebežne monitoruje tepovú frekvenciu, pričom používateľ si sám môže zvoliť  jej maximálnu hodnotu. V prípade jej prekročenia náramok používateľa informuje a odporúča prestávku, nastavenia frekvencie však možno aj priebežne meniť. Oceňujeme presnosť merania tepu náramku – merané výsledky frekvencie tepu sme hneď porovnávali s tlakomerom. A výsledok? V našom konkrétnom príklade: 80 nameral MiBand 1S, rovnakých 80 nám ukázal aj tlakomer.

Xiaomi MiBand 1S MiFit 01Xiaomi MiBand 1S MiFit 02Xiaomi MiBand 1S MiFit 03

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Počas testu sme porovnávali tepovú frekvenciu viackrát a rozdiely neboli žiadne alebo len minimálne, a to v rozmedzí 0 až 5, čo považujeme za veľmi presné čísla. Ďalšou funkciou je monitorovanie kvality spánku. V aplikácii si možno pozrieť v ktorom čase bol spánok používateľa hlboký a kedy ľahký. Tiež sa dá zobraziť prehľad aktivity – koľko a v akom čase prešiel používateľ krokov a akú vzdialenosť prešiel.

Xiaomi MiBand 1S 07

Kapacita batérie 45 mAh sa od prvej generácie nezmenila. Xiaomi sa chváli výdržou 30 dní, čo je možné dosiahnuť. Treba však myslieť na to, že sa výdrž skráti na dva týždne v prípade, ak používateľ často používa senzor tepovej frekvencie, ktorý batériu nadštandardne zaťažuje. V prípade, ak používateľ senzor tepu používa iba  občas, výdrž 3 až 4 týždne možno reálne dosiahnuť. Výhodou náramku je však aj rýchle nabíjanie. Pokiaľ sa náramok úplne vybije, nabitý je behom niekoľkých minút a to aj v prípade, ak je nabíjaný z USB portu počítača.

Xiaomi MiBand 1S 08

Xiaomi MiBand 1S so smartfónom Xiaomi Mi4 (verzia FDD-LTE) testujeme dlhodobo. S odstupom času môžeme zhodnotiť, že náramok je za cenu 35 eur veľmi zaujímavý. Najmä pre majiteľov smartfónov od tejto čínskej spoločnosti je to vhodný doplnok pre rozšírenie funkcionalít. Fitnes náramok je určený aj pre používateľov, ktorí chcú monitorovať aktivity počas dňa alebo v čase spánku. Poteší zvýšená odolnosť voči prachu a vode (podľa IP67), ktorá je v prípade smart náramkov viac-menej povinnou jazdou, či presné meranie tepovej frekvencie srdca. Ocenili by sme však detailnejšie štatistiky a presnejšie meranie spánku.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 37×13,6×10 mm
Dĺžka remienka: 205 mm
Hmotnosť: 10 gramov
Kompatibilita: Android 4.4 a vyšší, iOS
Ostatné: 3 LED diódy RGB, merač srdcového tepu

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Konštrukčné spracovanie
+ Senzor tepovej frekvencie
+ Dobrý pomer cena/výkon
+ Nízka hmotnosť náramku
+ Zvýšená odolnosť (IP67)
+ Presné meranie tepu
+ Upozornenia na hovory
+ Dlhá výdrž na batériu
+ Prehľadná aplikácia
+ Funkcia krokomera

Mínusy
– Chýbajú detailnejšie štatistiky v aplikácii
– Nepresnosti s meraním spánkovej aktivity

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Xiaomi MiBand 1S poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: igogo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno