Domov Periférie Recenzia: Verbatim Dual USB Power Pack

Recenzia: Verbatim Dual USB Power Pack

Zdielať

Externé batérie (powerbanky) sú populárnym a vyhľadávaným príslušenstvom pre mobilné zariadenia. Powerbank sa hodí najmä častým cestovateľom, ktorí nemajú vždy dostupnú elektrickú sieť, ale tiež aj používateľom, ktorí používajú zariadenia aktívne a nestačí im výdrž batérie.

Dizajn testovaného zariadenia je jednoduchý, celé jeho šasi je ladené v čiernej farbe. Na hornej strane je tlačidlo zapnutia a štyri LED diódy modrej farby, indikujúce stav integrovanej batérie powerbanku. Sú tu aj dva USB konektory – zatiaľ čo jeden ponúka výstupný prúd 2,1A pre rýchlejšie nabíjanie, druhý ponúkne štandardný 1A výstupný prúd. Nabíjanie powerbanku potom prebieha cez microUSB konektor.

Powerbank je dostupný v čiernej farbe a pôsobí elegantne. Konštrukčné spracovanie je z plastu, je však dostatočne pevné, ani pri silnejšom prítlaku nepočuť vŕzganie. Za nevýhodu považujeme povrch, ktorý je citlivý na odtlačky prstov a tie vidieť najmä na čiernom povrchu. Ak by navyše výrobca použil hliník, produkt by vyzeral luxusnejšie. Rozmery testovaného modelu sú 103×83×23 mm a hmotnosť 258 gramov.

Hoci ide o pomerne ťažké a rozmerné zariadenie, iste poteší kapacita 12000 mAh, ktorou možno nabiť telefón niekoľkokrát. Tak ako každý powerbank, aj tu je reálna kapacita nižšia ako deklarovaná – počas našich testov sme reálne mohli použiť 7800 mAh čo je o 35% menšia kapacita ako deklaruje výrobca. Nabíjať powerbank možno aj pomocou pribaleného káblu, nie je tu však nabíjačka. Výrobca zrejme počíta s tým, že bude používateľ powerbank nabíjať so svojou nabíjačkou, pričom maximálny nabíjací prúd je 2A.

Po stlačení zapínacieho tlačidla na hornej strane sa rozsvieti určitý počet LED diód. Sú tu umiestnené štyri stavové LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia vnútornej batérie powerbanku, ale iba po stlačení tlačidla po dobu asi 10 sekúnd. Nevýhodou je, že LED diódy svietia veľmi silno a v noci tak môžu vyrušovať používateľa.

Powerbank má tiež sériu ochrán: proti podvybitiu, prebitiu, skratu, preťaženiu a tiež proti napäťovým špičkám. Vďaka veľkému výstupnému prúdu dokáže zariadenie nabiť rýchlo, pre TOP zariadenia s funkciou QuickCharging to znamená rýchle dobitie batérie. Dva USB porty umožňujú nabíjať dve mobilné zariadenia naraz, či už ide o smartfóny, tablety, alebo ďalšie prenosné zariadenia.

Kto hľadá rýchly, pohodlný a spoľahlivý spôsob, ako nabiť prenosné zariadenia na cestách, Verbatim Dual USB Power Pack ponúkne nielen pekný čierny dizajn, ale tiež dostatočne veľkú kapacitu batérie, či dva USB porty. Powerbank je vhodný pre častých cestovateľov či náročných používateľov, ktorí mobilné zariadenia používajú naplno, azda jedinou nevýhodou je vyššia hmotnosť a rozmery.Parametre a špecifikácie:

Batéria: Li-Ion
Kapacita: 12000 mAh / reálne 7800 mAh
Rozmery: 103×83×23 mm
Hmotnosť: 258 gramov
Vstup: 1× microUSB, 5 V/2 A
Výstup: 2× USB, 5V/2,1 A + 5V/1A
Počet cyklov: min. 500

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Rýchle nabíjanie powerbanku
+ Dva USB porty pre zariadenia
+ Prijateľná cena, zaujímavý dizajn

Mínusy
– O 35% nižšia ako deklarovaná kapacita
– Väčšie rozmery a hmotnosť, výrazné LED
– Plastové spracovanie, náchylný na odlačky

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Verbatim 98343 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Verbatim

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno