Domov Audio Recenzia: Vain STHLM Commute

Recenzia: Vain STHLM Commute

Zdielať

Pre hudobných fajnšmekrov a milovníkov hudby, ktorí si potrpia na kvalitný zvuk, sú určené slúchadlá Vain STHLM Commute, ktoré potláčajú hluk a patria aj do výbavy náročných cestovateľov.

Už na pohľad vyzerajú profesionálne a majú veľmi dobré spracovanie – použité sú kvalitné plasty a koženka. Konštrukcia testovaného kusa síce vykazuje vôľu, ale to nemusí platiť pre celý sortiment. Náušníky sú príjemne a presne tvarované, netlačia ani pri dlhšom nosení a je radosť cez ne počúvať akúkoľvek hudbu. Slúchadlá sú ľahké a veľmi dobre sa nosia. Na hlavu sadnú presne, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy. Počas prenášania ich možno ľahko zložiť, aby sa ušetrilo miesto.

Milo nás prekvapilo balenie. Už pri pohľade do krabice vidieť, že toto nie sú hocijaké bežné slúchadlá. Sú elegantne zabalené, k nim je vložený nabíjací USB kábel, odpojiteľný kábel s 3,5 mm jackom, k výbave chýba azda už iba puzdro. Páči sa nám najmä komfort nosenia slúchadiel, vďaka čomu sú špičkou na trhu. Môže za to jemná koženka, ktorá je na oboch náušníkoch, ale aj na hlavovom moste. Prítlak slúchadiel je však slabší, ako by sme očakávali, čo môže mať za následok kĺzanie na hlave pri rýchlejšom pohybe.

Počas dlhodobého nosenia necítiť tlačenie a počas ciest sú slúchadlá odhlučnené od okolitého ruchu. Zabudovaná batéria dokáže napájať slúchadlá 10 – 12 hodín, čo je viac než dosť. Nabíjanie sa potom realizuje cez pribalený USB kábel, ktorý sa pripája cez klasický microUSB port do pravého náušníka. Počas nabíjania tak možno naraz počúvať hudbu aj nabíjať slúchadlá. Na pravou náušníku sú tri tlačidlá na všetky možnosti ovládania (zapnutie a vypnutie, párovanie, prijatie hovoru, dopredu a dozadu pri skladbách, či regulácia hlasitosti)

V prospech slúchadiel hrá tiež nízka hmotnosť (181 gramov). Vzhľadom k cene 160 eur však prekvapí absencia NFC a tiež staršia verzia Bluetooth v4.1. Na test slúchadiel sme používali pre tento účel najlepšiu možnú službu – Tidal HiFi v bezstratovej kvalite. Kvalita zvukového podania je výborná, ani pri vyšších hlasitostiach sa nestrácajú basy a výšky sú čisté. Všetky frekvenčné pásma, či už ide o výšky, stredy a basy sú veľmi dobre vyrovnané. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú vernú produkciu zvuku, Vain STHLM Commute môžeme odporúčať. Slúchadlá ponúkajú okrem kvalitného zvuku aj veľmi dobrú ergonómiu a kvalitné konštrukčné spracovanie.

Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: Bluetooth v4.1, 3,5 mm audio jack
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hmotnosť: 181 gramov
Maximálny vstupný výkon: 30 mW
Citlivosť: 108 dB SPL/V@1 kHz
Výdrž integrovanej batérie: 12 hodín (220 mAh, nabíjanie 2 hodiny)
Ďalšie výhody: pohodlné nosenie slúchadiel,
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Veľmi dobré odhlučnenie okolia
+ Prvotriedna kvalita reprodukcie
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Pohodlné nosenie slúchadiel
+ Nízka hmotnosť a malé rozmery

Mínusy
– Chýba NFC, mierna voľnosť

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Vain Sthlm Commute Bluetooth poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: AUDIO.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno