Domov Periférie Recenzia: TP-Link UP540

Recenzia: TP-Link UP540

Zdielať

Používatelia, ktorí vlastnia viacero zariadení, nemajú pravidelné nabíjanie jednoduché a často potrebujú viac voľných zástrčiek súčasne. Na tento problém však existuje jednoduché riešenie, napríklad aj nami testovaný produkt TP-Link UP540. Čo všetko prináša?

Multinabíjačky sú nabíjačky so štyrmi alebo piatimi USB portami. Výhodou je šetrenie zástrčiek. Ak chce používateľ naraz nabíjať štyri zariadenia, nepotrebuje už štyri pripojené samostatné nabíjačky do elektrickej siete, ktoré obsadia štyri predtým voľné zástrčky. Stačí pripojiť iba jeden napájací kábel, ktorý sa pripája do elektrickej siete a ten pripojiť do multinabíjačky. Nami testovaný model disponuje piatimi USB portami, do nich možno pripojiť už iba prepojovací kábel a ním nabíjať mobilné zariadenia.

Multinabíjačka má kruhový dizajn, ladený do čiernej farby s modrým prúžkom po obvode. USB porty sú na bočnej strane. Oceňujeme tu malé rozmery aj hmotnosť, vďaka čomu je ľahko prenosná. Zariadenie sa vyznačuje viacerými ochranami proti skratu, prehriatiu aj prepäťovou ochranou. Výhodou je tiež „smart“ funkcia, ktorá zaisťuje nabíjanie primerané okolnostiam. To znamená, že podľa typu pripojeného zariadenia reguluje pretekajúci prúd. Maximálny nabíjací prúd je 2,4A na jeden port (avšak 8A celkovo), čiže pri piatich naraz pripojených zariadeniach je to len 1,6A na každý port.

Počas nášho testu sme pripojili viacero zariadení na nabíjanie – smartfóny Samsung Galaxy S7 Edge, HTC U Ultra, Huawei P10, Huawei P10 Plus a tablet NVIDIA Shield K1. Podľa testu možno povedať, že plný potenciál (teda 2,4A na jeden port) dosahuje multinabíjačka iba pri troch zapojených zariadeniach (3×2,4A=7,2A). Ak používateľ začne nabíjať štyri zariadenia naraz, maximálny nabíjací prúd poklesne na 2A pre každý port (4×2A=8A). Najhoršia situácia nastáva vtedy, ak chce používateľ nabíjať naraz päť zariadení – multinabíjačka vtedy dodá len 1,6A na každé naraz pripojené zariadenie (5×1,6A=8A), čo je už pre všetky tablety, alebo smartfóny s kapacitou 3000 mAh batérie veľmi malý nabíjací prúd.

Na testovanom modeli oceňujeme malé kompaktné rozmery a hmotnosť, či pekný kruhový dizajn. Pre bežného používateľa s najviac tromi súčasne nabíjanými zariadeniami ide o veľmi dobrého pomocníka. Nároční užívatelia s väčším množstvom zariadení však budú možno mierne sklamaní. Potenciál multinabíjačky totiž znižuje nízky maximálny prúd, ktorý sa prejavuje už pri štyroch zariadeniach súčasne. Ak používateľ pripojí päť zariadení s vyššou kapacitou batérie – ako v našom prípade – rýchlo zistí veľké rezervy testovanej multinabíjačky. Táto zásadná informácia pritom chýba aj na obale, kde sa používateľ dočíta skôr „PR kecy“. A preto ju odporúčame pre tých, ktorí nepotrebujú využívať súčasne viac ako tri porty, a teda nebude im prekážať nízky výstupný prúd.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 97×97×27 mm
Hmotnosť: 300 gramov
Výstup: 5× USB, 5V/2,4 A
Celkový výstup: max. 8A pre 5 USB

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Päť USB portov pre zariadenia
+ Prijateľná cena, zaujímavý dizajn

Mínusy
– Nízky výstupný nabíjací prúd
– Chýba info na obale výrobku

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link UP540 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno