Domov Periférie Recenzia: Genesis Vanad 750

Recenzia: Genesis Vanad 750

Zdielať

USB rozbočovač a mouse bungee – Vanad 750 je ideálnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú rozšíriť počet USB portov počítača a zároveň upevniť kábel od myšky. Aký je však význam testovaného produktu?

Medzi hráčmi už od dávna panuje spor o to, ktorý typ myší je pre hranie najlepší: káblové či bezdrôtové? Hoci káblové myši dosahujú lepšie hodnoty vo viacerých oblastiach, veľa používateľov aj tak uprednostňuje bezdrôtové modely. Viete však prečo? Najväčším mínusom káblových myší je problém s plynulým pohybom, najmä pokiaľ ide o neustále zavadzajúci kábel. Vanad 750 je držiak kábla inak známy ako Mouse Bungee, ktorý zvyšuje komfort používania káblovej myši.

Je známe, že pokročilý softvér, veľmi dobrý senzor, alebo regulácia hmotnosti, sú vlastnosti, ktoré používateľom pomáhajú prispôsobiť myš podľa preferencií. Avšak, ani to nemusí stačiť, keď používateľom problémy spôsobí kábel, ktorý v nečakanom momente spomalí myš alebo obmedzí plynulý pohyb. Riešením môže byť držiak kábla myši (Mouse bungee), ktorý pridržiava kábel v správnom mieste, čo výrazne zlepšuje pohyb myši a jej plynulosť.

Základ držiaku na testovanom modeli je rameno, ktoré je vyrobené z elastickej gumy, čo mu umožňuje nakláňať sa v smere pohybu myši a poskytnúť tým pocit akoby ste používali bezdrôtovú myš. Výhodou je konfigurovateľnosť. Ak používateľ nepotrebuje fixovať kábel, rameno držiaka môže jednoducho odmontovať. Množstvo výrobcov ponúka podobné držiaky na kábel, ale väčšina z nich obsahuje len túto jedinú funkciu, z čoho sa potom stáva len ďalší plastový krám na našom stole. Genesis išiel o krok ďalej a v svojom modeli ponúka vstavané dve dodatočné funkcie, ktorými sú: aktívny USB 3.0 rozbočovač s 3 portmi a čítačka microSD kariet.

Dôležitou vlastnosťou mouse bungee je stabilita. Spodná časť podstavca Vanad 750 obsahuje priľnavú gumu, ktorá zabraňuje presúvaniu zariadenia. V prípade, keď sa na gumovú vrstvu dostane prach, stačí ju len vyčistiť mokrou handričkou. Ďalšou vlastnosťou je zaujímavý dizajn, ktorý zdôrazňuje červené podsvietenie loga z hornej strany. Pre používateľa je zároveň k dispozícii funkcia USB rozbočovača, ktorý má tri USB 3.0 porty, ktoré sú desaťnásobne rýchlejšie ako USB 2.0 a prenosová rýchlosť dát dosahuje 5 Gbps. Všetky porty sú zároveň spätne kompatibilné, možno ich použiť aj so staršími zariadeniami.

Najčastejšie sa problém s nedostatkom portov prejavuje pri ultrabookoch, možno naň naraziť aj pri tabletoch. Vzhľadom malé hrúbky zariadenia tu väčšinou nachádzame len minimum portov. Pri ultrabookoch dva, pri tabletoch sotva jeden. A to je žalostne málo. Stačí, ak pripojíme myš a prípadnú redukciu na internet, či externý disk a priestor pre USB kľúč už nenájdeme. Hoci na rozdiel od ultrabookov a tabletov nie sú na tom notebooky až tak zle, nájdu sa aj takí používatelia, ktorí majú zapojených veľa vecí naraz a bežne dostupné tri-štyri USB porty im nestačia. Testovaný produkt okrem toho ponúka aj slot na microSD kartu, ktorý príde vhod v každej situácii.

Patríte medzi náročných používateľov, ktorým súčasný počet USB portov nestačí? Používate ultrabook, alebo tablet a potrebujete naraz zapojiť viac zariadení? Potom je Genesis Vanad 750 vhodnou voľbou, je to štýlový doplnok k mobilným zariadeniam. Okrem svojej hlavnej funkcie držiaka káblu na myš pre hráčov ponúka aj tri USB 3.0 porty a slot na microSD karty. Okrem zapojenia do počítača sme produkt otestovali aj ako rozbočovač na NAS serveri Synology pre pripojenie viac externých pevných diskov a rozdiel v rýchlosti sme nepozorovali. Páči sa nám funkcia držiaka káblov na myši, USB rozbočovača aj slotu pre karty – ocenili by sme však viac USB portov.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 116×110×103 mm
Hmotnosť: 450 gramov
Vstupné konektory: 1× microUSB 3.0 (typ B)
Výstupné konektory: 3× USB 3.0, 1× microSD slot
Napájanie: nie je podpdorované
Podpora: Windows, Mac OS X a Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn a kompaktné rozmery
+ Ochrana kábla myšky, cena
+ USB hub, čítačka microSD
+ Vylepšenie vedenia káblu
+ Odnímateľné rameno

Mínusy
– Ocenili by sme viac USB portov

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu GENESIS NBU-0819 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Genesis