Domov Periférie Recenzia: TP-Link TL-WR710N

Recenzia: TP-Link TL-WR710N

Zdielať

TP-Link TL-WR710N-5Hľadáte zariadenie, ktorá zvláda pracovať v piatich rôznych režimoch a umožňuje tak pohodlné pripojenie k internetu v rôznych situáciách? Riešením môže byť produkt spoločnosti TP-Link. K nám sa dostal produkt TL-WR710N, ktorý si každý obľúbi. V balení je ethernetový kábel, CD, dokumenty a samozrejme adaptér.

K jeho prednostiam patria jeho rozmery 85×75×28 mm a tiež zabudovaný napájací adaptér, vďaka ktorému je možné zariadenie pripojiť priamo do elektrickej zásuvky. Adaptér je vybavený jedným LAN portom s priepustnosťou 100 Mbit/s a zároveň kombinovaným WAN/LAN portom s rovnakými parametrami. Štandardná podpora je Wi-Fi 802.11n, ktorá dosahuje priepustnosť bezdrôtovej siete hranicu 150 Mbit/s, čo bez problémov postačuje aj na streamovanie HD videa.

TP-Link TL-WR710N

Vedľa portov LAN a WNA/LAN sme našli aj tlačidlo Reset a USB port pre zdieľanie dát z externého úložiska, alebo na nabíjanie smartfónu. Potom tu je už len modrá LED dióda, ktorá signalizuje prevádzku adaptéra. Pre zabezpečenie bezdrôtovej siete je možne využiť štandardy ako sú WPA a WPA2. V prípade potreby kompatibility so staršími zariadeniami adaptér ponúka aj podporu zabezpečenia WEP. Vďaka minimálnym rozmerom sme si mohli zariadenie kľudne vložiť do vrecka a používať ho na zdieľanie internetu v podstate kdekoľvek.

TP-Link TL-WR710N-4

Čo v prípade ak by sme mali iba pevné pripojenie k internetu? Riešenie je jednoduché. Stačí len zapojiť smerovač do elektrickej zásuvky, pripojiť sieťový kábel, ktorý je v balení a zadať osem miestne heslo, ktoré je uvedené na adaptéri. Tím dôjde k automatickému vytvoreniu bezdrôtovej siete a potom už sme boli online po celej miestnosti kde je signál.

Ako sme písali v úvode TL-WR710N ponúka päť rôznych režimov:

  • Režim bezdrôtového smerovača: Vytvorí prednastavenú privátnu bezdrôtovú sieť a zdieľa ethernetové pripojenie k internetu pre rôzne Wi-Fi zariadenia. Tento mód sa hodí pre väčšinu situácií doma, ale aj na cestách.
  • Režim opakovača: Smerovač prijíma signál existujúcej bezdrôtovej siete a šíri ho ďalej. Dochádza tak k rozšíreniu pokrytia existujúcej Wi-Fi siete a zlepšenie sily signálu.
  • Klientsky režim (TV/herné konzoly): V klientskom režime sa smerovač pripojí k bezdrôtovej sieti ako bežný klient a poskytuje internetové pripojenie pre zariadenia pripojené ethernetovým káblom. Vďaka tomu sme mohli dokázať do domácej bezdrôtovej siete pripojiť aj zariadenia, ktoré nedisponujú bezdrôtovým rozhraním.
  • Režim prístupového bodu: Prijíma internetové pripojenie po ethernetovom kábli a zdieľa ho formou bezdrôtovej siete. V tomto režime neumožňuje preklad adries ani smerovanie.
  • Režim WISP client router: Zariadenie je bezdrôtovo pripojené ako klient k sieti poskytovateľa a zdieľať internetové pripojenie s ďalšími zariadenia káblom, ale bezdrôtovo.

TP-Link TL-WR710N-3

Smerovač je vybavený portom USB 2.0, prostredníctvom ktorého je možné zdieľať dáta na miestnej sieti naprieč rôznymi zariadeniami, ako sú počítače, smartfóny a tablety. USB port poslúži aj ako zdroj energie (až do 5V/1A) pre mobilné zariadenia, ako sú smartfóny alebo tablety. Tento adaptér je treba nastaviť a k tomu nám pomohli aj dokumenty, ktoré sú priložené v balení. Táto spoločnosť ponúka kvalitné produkty a tento produkt sa zaručene nájde uplatnenie kdekoľvek.

TP-Link TL-WR710N-2

Vďaka kompaktnému dizajnu sa hodí pre využitie na doma aj na cestách, čo je veľmi praktické. Vďaka integrovanému adaptéru stačí pripojenie do elektrickej zásuvky. Ďalšou veľkou výhodou je, že jedno zariadenie ponúka až päť prevádzkových režimov: režim bezdrôtového smerovača, opakovač, klientsky režim, prístupový bod (AP) a WISP klient. Rýchlosť bezdrôtovej siete je až do 150 Mbit/s a podpora štandardu 802.11 b/g/n. Flexibilitu zaručuje dvojica portov RJ45. Jeden je LAN a druhý je WAN/LAN.

Parametre a špecifikácie:

Rozhranie: 1× WAN/LAN Port, 1× LAN Port, 1× USB Port, 1× reset tlačidlo
Rozmery: 85×75×28 mm
Štandardy bezdrôtovej siete: IEEE 802.11b/g/n, 2,4 GHz
Bezdrôtové režimy: Router, Access Point, Client, WISP, Repeater
Zabezpečenie bezdrôtovej siete: 64/128/152-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK
Obsah balenia: TL-WR710N, Ethernet kábel, CD, Dokumenty
Systémové požiadavky: Microsoft Windows XP a vyšší, MAC OS, Linux

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Rozmery
+ Zabezpečenie
+ Päť režimov
+ 2× RJ45 port
+ USB na nabíjanie smartfónov
+ Možnosť použitia doma aj na cestách

Mínusy
– Nič podstatné

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link TL-WR710N poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link

Zdielať
Predchádzajúci článokAcer predstavil štýlový smartfón Liquid Z5
Nasledujúci článokHra pod názvom Wolfenstein dostane pokračovanie
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno