Domov Periférie Recenzia: TP-Link TL-WPA4220

Recenzia: TP-Link TL-WPA4220

Zdielať

Powerline adaptéry do siete, ktoré umožnia k vedenie internetu v byte po existujúcom elektrickom vedení sa tešia obľube. TP Link TL-WPA4220 ponúka zaujímavý pomer cena/výkon. Čo všetko ponúkne?

TP-Link_TL-WPA4220KIT_03

Balenie obsahuje dva adaptéry, konfiguračné CD a príručku pre rýchlu inštaláciu pre každý adaptér. Po zapojení a spojením nás prekvapila Wi-Fi sieť z druhého adaptéru, keďže po výpadku si nepamätal s ktorým adaptérom je spárovaný, aká je nastavená IP adresa ktorá sa menila. Problém bol daný starším firmvérom, po aktualizácii zo stránky výrobcu a stiahnutím najnovšej verzie (V1_140401) problém zmizol.
TP-Link_TL-WPA4220KIT_01

Po rozbalení adaptérov odporúčame v administrácii skontrolovať „Hardware Version“, ktorá je pre Európu vo verzii 1 (V1_…). Treba na to dbať, pretože po nainštalovaní verzie pre iný typ hardvéru by mohlo dôjsť k ťažkostiam, či úplnému znefunkčnení zariadenia. Po vyriešení počiatočného problému ponúka zariadenie veľmi dobré vlastnosti – má nízku odozvu, vysokú rýchlosť a výhodu ďalšieho bezdrôtového prístupového bodu (AP).

TP-Link_TL-WPA4220KIT_10

V balení sa totiž nachádzajú dva rozličné adaptéry – jeden menší, ktorý sa zapája do siete hneď za routerom, druhý väčší sa zapája v miestnosti, kde je počítač alebo notebook, ktoré je v zlom alebo žiadnom pokrytí Wi-Fi sieti. Zatiaľ čo prvý je menší a má tri diódy ktoré indikujú stav zapnutého zariadenia, spojenia s ďalšími adaptérmi a aktivitu. Obsahuje jeden 100 Mbps konektor a tlačidlo na párovanie s ďalšími adaptérmi.

TP-Link_TL-WPA4220KIT_02

Väčší adaptér má dva 100 Mbps RJ45 Ethernet konektory, zabudovanú Wi-Fi, štyri diódy indikujúce stav zapnutia, spojenia s ďalšími adaptérmi, aktivitu a stav Wi-Fi, ktoré zároveň funguje aj ako tlačidlo, ktoré keď sa stlačí tu a súčasne aj na routeri podporujúce WPS počas ktorého prebehne naklonovanie názvu a hesla domácej Wi-Fi siete a vďaka tomu sa zariadenie pri pohybe po byte bude pripájať automaticky na Wi-Fi s lepším signálom.

TP-Link_TL-WPA4220KIT_03

Odozva siete je na veľmi dobrej úrovni. Pri našom testovaní meranie internetového pripojenia cez router dosahuje odozvu 4 ms, pri meraní cez powerline adaptér, ktorý je priamo v zásuvke v dvoch rôznych vetvách a na starých hliníkových rozvodoch v panelákovom byte dosahuje len nepatrnú hodnotu 7 ms, čo je výborný výsledok na akýkoľvek powerline adaptér.

TP-Link_TL-WPA4220KIT_09

Adaptéry sľubujú rýchlosť 500 Mbps a 300 Mbps Wi-Fi štandardu 802.11n. Keďže je však v adaptéroch len 100 Mbps port, táto rýchlosť je ich limitom a vyššie uvedené sú marketingovým ťahom. Wi-Fi sieť je veľmi slabá a pokryje maximálne dve susedné miestnosti, je to skôr bonus tohto modelu. S vyššou cenou cca 50 eur ide o výborne fungujúci a kvalitný powerline adaptér, ktorý odporúčame.

Parametre a špecifikácie:

Rozhranie: 1× 100 Mbps Ethernetový Port
Tlačidlo: Párovacie tlačidlo
Indikátor: LED zapnutie/spojenie s adaptérmi/aktivita siete
Rozmery: 94×54×40 mm / 65×52×29 mm
Hmotnosť: 172 gramov / 137 gramov
Spotreba: prevádzka 5 Wattov, stand by 4 Watty
Dosah: 300 metrov
Šifrovanie: Powerline Security 128-bit AES; Wi-Fi WEP, WPA/2-PSK
Obsah balenia: Adaptér AV500 TL-WPA2200, Adaptér AV500 nano TL-PA4010, 2× 1 meter Ethernet Cat. 5e RJ-45, sprievodca rýchlou inštaláciou, CD
Systémové požiadavky: Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux 

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Výborná rýchlosť
+ Jednoduchá inštalácia
+ Zabudovaná Wi-Fi sieť

Mínusy
– Vyššia cena
– Počiatočné problémy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link TL-WPA4220KIT poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno