Domov Novinky Tablet Samsung Galaxy Tab E je oficiálne predstavený

Tablet Samsung Galaxy Tab E je oficiálne predstavený

Zdielať

O pripravovanom tablete od Samsungu sa už dlhší čas hovorilo, až dnes sme sa ale dočkali oficiálneho predstavenia. Síce nejde o žiadnu veľkú revolúciu, avšak napriek tomu dokáže zaujať, či už netradičnými parametrami alebo cenou. Tablet používa neobvyklé komponenty, medzi ktoré patrí aj 9,6“ displej s rozlíšením 1280×800 pixelov.

Samsung-Galaxy-Tab-E0

Najväčším prekvapením je použitý procesor Spreadtrum SC7730SE, ktorý je taktovaný na 1,3 GHz. Nejde o veľmi masového výrobcu a hlavne v Európe sú tieto čipy neznáme, to ale Samsungu umožnilo stlačiť cenu o niečo nižšie. Operačná pamäť dostala veľkosť 1,5 GB, vnútorná pamäť má 8 GB s možnosťou rozšírenia o pamäťové karty, operačný systém je starší Android 4.4 KitKat, o aktualizácii na najnovší Lollipop sa zatiaľ nehovorí.

Samsung-Galaxy-Tab-E 01

Hlavný 5 MPx a predný 2 MPx fotoaparát sú štandardom, batéria s kapacitou 5000 mAh síce nie je najväčšia, mala by postačovať na bežné použitie. Hrúbka tela je 8,5mm, hmotnosť 490 gramov je ale už celkom výrazná. Zatiaľ bola uvedená len verzia s podporou Wi-Fi, 3G verzia bude pravdepodobne uvedená už čoskoro. Tablet bol oficiálne uvedený na Taiwane za cenu približne 200 eur. Na našom trhu by sme sa ho mohli taktiež vidieť, ale vzhľadom na parametre sa ale pravdepodobne v Európe nedočká veľkého dopytu.

Zdroj: PhoneArena