Domov Periférie Recenzia: TP-Link TL-PB5200

Recenzia: TP-Link TL-PB5200

Zdielať

Spoločnosť TP-Link je síce známa hlavne výrobou sieťových produktov, ako routerov či rozširovačov, avšak to nie je všetko. V ich portfóliu sa nachádzajú napríklad aj powerbanky, či externé batérie, ktoré dokážu dobiť smartfón, keď je to veľmi potrebné. Jednou z nich je aj model TL-PB5200.

TP-Link TL-PB5200 02

Balenie je jednoduché. V bielej krabičke nájdeme samotný powerbank a dosť dlhý kábel z USB na microUSB. Okrem toho sú v balení aj rôzne návody. To je všetko, ale zato je to všetko potrebné, viac na začatie používania powerbanku netreba. Dizajn je veľmi podobný už recenzovaným powerbankám PB2600 a PB10400, je teda rozdelený na dve časti, pričom jedna je pokrytá hladkým bielym plastom, a na druhej je hladký plast vystriedaný zaujímavým 3D vzorom, ktorý je príjemný do ruky. Narozdiel od PB2600 a tak, ako pri PB10400, delenie je po dlhšej časti.

TP-Link TL-PB5200 03TP-Link TL-PB5200 04

Veľkosťou je powerbank prakticky dvojnásobkom menšieho PB2600, do vrecka sa teda zmestí bez väčších problémov. Na spodnej časti sa nachádzajú označenia kapacity, modelu a iné potrebné certifikácie. Na plášti zaobleného tela nájdeme logo TP-Linku a nad ním aj štyri LED diódy, ktoré ukazujú kapacitu powerbanku v násobkoch 25 percent a aj stav nabíjania. Na vrchnej strane nájdeme veľké tlačidlo zapínania, ktoré zapína diódy stavu batérie, a dva porty. Jedným je microUSB (ten slúži na nabíjanie powerbanku) a druhým USB (tým sa zas nabíja pripojený smartfón).

TP-Link TL-PB5200 05TP-Link TL-PB5200 06

Na oboch chválime, že nabíjajú 2,4A prúdom, čo je v súlade aj s najnovšími rýchlonabíjacími štandardmi smartfónov a pri nabití samotného powerbanku to so správnou nabíjačkou dokáže zrýchliť nabíjanie natoľko, že je rýchlejšie ako pri polovičnom TL-PB2600, a teda asi za 2 hodiny, čo je úspech. To ale neznamená, že kapacita je nízka, TP-Link sa v tomto prípade chváli vysokou účinnosťou, a pri našom meraní bola reálna kapacita na hodnote približne 4500mAh, čo je necelých 90% a na powerbank ide o dosť veľkú hodnotu.

TP-Link TL-PB5200 07

To dokáže nabiť väčšinu vlajkových lodí aspoň raz a Apple iPhony dokonca až dvakrát. Už teda nejde len o núdzové malé dobitie smartfónu, ako to bolo pri menšej 2600mAh variante, ale už aj o spôsob udržania smartfónu pri živote o minimálne jeden deň navyše. Ako pri všetkých nových powerbankách od TP-Linku, chválime aj ochranu voči šiestim chybovým faktorom – skratu, prepätiu, nadmernému prúdu, prebitiu, prílišnému vybitiu a prehriatiu. Posledný faktor ale stále trochu cítime, aj keď je to pri powerbankách štandardom.

TP-Link TL-PB5200 08

Čo sa ceny týka, tá je porovnateľná s konkurenciou, v niektorých obchodoch začína na 16 eurách a priemerom je zhruba 20 eur. Na vyššej hranici sa už ale takmer pohybujú omnoho väčšie powerbanky. To ale neznamená, že TP-Link TL-PB5200 neodporúčame – práve naopak. Ide o perfektnú voľbu pre tých, ktorí hľadajú powerbank, ktorý bude aj dizajnovým kúskom a aj spôsobom núdzového plného dobitia smartfónu. Hlavnými výhodami sú aj rýchle nabíjanie, vysoká reálna kapacita a ochrana 6-v-1.Parametre a špecifikácie:

Batéria: Li-Ion
Kapacita: 5200 mAh (reálne cca. 4550 mAh)
Rozmery: 92.7×53.5×22.0 mm
Hmotnosť: 135 gramov
Vstup: 1× microUSB, 5 V/2,4 A
Výstup: 1× USB, 5V/2,4 A

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Štýlový dizajn
+ Prijateľné rozmery
+ Rýchle nabíjanie
+ Vysoká účinnosť
+ Ochrana 6-v-1

Mínusy
– Trochu vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-LINK TL-PB5200 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link