Domov Periférie Recenzia: TP-Link TL-PA6010KIT

Recenzia: TP-Link TL-PA6010KIT

Zdielať

TP-Link TL-PA6010KITMnohí z nás majú doma internet po dome resp. byte šírený pomocou Wi-Fi signálu. Je to síce veľmi pohodlné, ale určite poznáte, že pokrytie v rôznych izbách je iné. V niektorých dokonca žiadne.  Určite si poviete,  že takej izbe sa budete s počítačom zrejme vyhýbať. Spoločnosť TP-Link prináša riešenie v podobe Powerline adaptéra. Jeho použitie je také jednoduché, že ho zvládnu  aj  menej zruční používatelia.

Štartovacia sada TP-Link AV600 s gigabitovým powerline adaptérom TL-PA6010 premení vašu už existujúcu elektrickú sieť na vysokorýchlostnú internetovú sieť bez nutnosti ďalších káblov či vŕtania do steny. Žiadna konfigurácia, stačí len zapojiť adaptéry do elektrických zásuviek a okamžite sa tak vytvorí sieťová infraštruktúra. Táto sada nezaberá takmer žiadne miesto, nakoľko veľkosť týchto adaptérov je len 63×47×40 mm.

TP-Link TL-PA6010KIT-3

Pozrime sa teraz bližšie do balenia, čo všetko tam spoločnosť TP-Link pridala. Hneď po otvorení krabice tu máme 2× adaptér, 2× 2 metre ethernetový kábel RJ45, dokumenty a CD s programom,  ktorý umožňuje prístup k pokročilejšej konfigurácii ako resetovanie, aktualizácia firmvéru a premenovanie adaptérov. Pri adaptéroch by sme vyzdvihli, že neobsahujú žiadne prebytočné tlačidlá. Jediné tlačidlo, ktoré sa na nich sa nachádza je na dolnej hrane a slúži na párovanie adaptérov. Vedľa tohto tlačidlá je prípojka RJ45 na pripojenie ethernetového kábla.

Na prednej strane je názov spoločnosti a tri zelené LED diódy, ktoré plnia funkciu kontroliek ako zapnutie, napájanie a sieť ethernet. Každá LED dióda má tri stavy zobrazenia.

LED kontrolka zapnutia Svieti Adaptér je zapnutý
Bliká Adaptér je v režime úspory, alebo procese párovania
Nesvieti Adaptér je vypnutý
 LED kontrolka napájania Svieti Adaptér je pripojený k napájacej sieti
Bliká Adaptér prenáša údaje
Nesvieti Adaptér nie je pripojený k žiadnej napájacej sieti alebo je v režime úspory energie
Päť minút po vypnutí pripojeného adaptéru sa adaptér prepne do režimu úspory energie.
 LED kontrolka Ethernet Svieti Ethernetový port je pripojený, ale neprenášajú sa žiadne údaje
Bliká Ethernetový port prenáša údaje
Nesvieti Ethernetový port nie je pripojený

Napájacie adaptéry sú typu Plug-and-Play, ktoré nevyžadujú žiadne ďalšie nastavenia. Čo všetko je potrebné spraviť aby sieť fungovala? Stačí len prvý adaptér zapojiť do zásuvky v blízkosti routra a pomocou ethernetového kábla prepojiť router a adaptér. Druhý adaptér sa zapojí do zásuvky v miestnosti, v ktorej sme potrebovali internet. Do druhého adaptéra sme zapojili druhý ethernetový kábel z balenia a pripojili sme ho do notebooku, alebo do počítača. Pokiaľ počítač nemá vstup pre kábel RJ45 určite pomôže redukcia USB na RJ45 ako je na fotografii. Výrobca jednoznačne odporúča, aby sa adaptér zapojil priamo do stenovej zásuvky, lebo predlžovacie káble obsahujú prepäťovú ochranu, ktorá môže filtrovať údaje.

TP-Link TL-PA6010KIT-4

Naše skúsenosti s touto sadou adaptérov sú veľmi pozitívne a odporúčame ich vo väčších domoch kde je slabší Wi-Fi signál. Adaptér ponúka pokročilú technológiu HomePlug AV, ktorá poskytuje používateľom stabilný a vysokorýchlostný prenos dát rýchlosťou až 600 Mbit/s na vzdialenosť až 300 metrov. TL-PA6010 je určite výbornou voľbou ako kompletné domáce riešenie určené pre pripojenie všetkých sieťovo kompatibilných zariadení od počítačov cez herné konzoly až po set-top-boxy pre IPTV, tlačiarne a NAS aj vďaka integrovanému šifrovaniu AES.

TP-Link TL-PA6010KIT-2

Nová generácia TL-PA6010 má so svojim praktickým dizajnom a sofistikovaným režimom riadenia spotreby nižšiu spotrebu energie ako súčasné powerline adaptéry. Ak počas určitej doby neprebieha príjem alebo odosielanie dát, adaptér sa automaticky prepne do “úsporného” režimu a znižuje tak spotrebu energie až o 80%.

Parametre a špecifikácie:

Štandardy a protokoly: HomePlug AV, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab
Rozhranie: 1× Gigabitový Ethernetový Port
Typ pripojenia: EU, UK,US
Tlačidlo: Párovacie tlačidlo
Indikátor: LED zapnutie/napájania/ethernet
Rozmery: 63×47×40mm (Š×H×V)
Spotreba: menej než 3 Watty
Dosah: 300 metrov
Modulačná technológia: OFDM (PLC)
Šifrovanie: Powerline Security 128-bit AES
Certifikácia: CE, FCC, RoHS
Obsah balenia: Powerline Ethernetový Adaptér, 2×2 metre Ethernetového kábla RJ45, CD, Dokumentácia
Systémové požiadavky: Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kompatibilita
+ Jednoduché pripojenie
+ Rýchly prenos dát
+ Šifrovanie
+ Rozmery
+ Plug and Play
+ Spotreba energie
+ Obsah balenia

Mínusy
– Nič podstatné

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link TL-PA6010KIT poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

TP-Link TL-PA6010KIT-5 TP-Link TL-PA6010KIT-6

Zapožičal: TP-Link

Zdielať
Predchádzajúci článokHuawei zahajuje predaj nového modelu Ascend Y530
Nasledujúci článokApple končí s predajom iPadu 2 a oživuje štvrtú generáciu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno