Domov Novinky Apple končí s predajom iPadu 2 a oživuje štvrtú generáciu

Apple končí s predajom iPadu 2 a oživuje štvrtú generáciu

Zdielať

Apple-styriApple dnes po troch rokoch definitívne ukončuje predaj svojho iPadu 2 a obnovil predaj štvrtej generácie iPadu, ktorý nahradil iPad Air. Retina iPad v ponuke nahradil starší iPad 2, ktorého predaj sa týmto po troch rokoch pravdepodobne definitívne končí. V ponuke je len 16 GB verzia v čiernej a bielej farbe za zníženú cenu 399 dolárov (asi 285 eur) v prípade Wi-Fi modelu a 529 dolárov (380 eur) pri verzii s LTE.

Všetky modely sú k dispozícii v oficiálnych Apple predajniach a na webe. Český Apple Store ponúka Wi-Fi verziu za 9 990 Kč (365 eur) a LTE za 13 090 Kč (478 eur). Štvrtá generácia pôvodne nahradil svojho tretieho predchodcu. Ten nebol veľmi podareným kúskom, nakoľko ho poháňal starší procesor z iPadu 2, ktorý musel poháňať displej s oveľa vyšším rozlíšením, nakoľko tretia generácia iPad-u ako prvá poskytla podporu Retina displeju. Tieto faktory u neho spôsobovali časté problémy.

V iPade štvrtej generácie naďalej pretrvali nedostatky ako vyššia hmotnosť, či dlhý čas pre nabíjanie, no vyriešil nedostatky iPadu tretej generácie novým procesorom A6X.

Zdroj: Usatoday.com