Domov Periférie Recenzia: TP-Link M7350

Recenzia: TP-Link M7350

Zdielať

TP-Link má na trhu multifunkčné zariadenie M7350. Novinka slúži ako mobilný Wi-Fi modem až pre 15 zariadení súčasne. Ide o vylepšený model nedávno testovaného vreckového 3G modemu, ktorému sme vyčítali absenciu LTE. K internetu sa teda pripája prostredníctvom najnovších mobilných sietí LTE, kde dosahuje maximálnu rýchlosťou 150 Mbps.

TP-Link M7350 01

Po prvom zapnutí modemu sa všetko nastavilo automaticky a následne sa modem pripojil k mobilnému internetu. Nemali sme žiadny problém s pripojením, pričom hneď nato sme si zmenili základné prístupové heslá k modemu i heslo Wi-Fi siete. Tento postup odporúčame každému. Modem sme dlhodobo testovali s dátovou SIM kartou SWANu, stačí však nastaviť podľa návodu prístupový bod (APN) a internet už „fičí“.

TP-Link M7350 04

Zapnutie alebo vypnutie modemu sa realizuje pomocou jediného tlačidla. Treba ho podržať po dobu piatich sekúnd. Dlhšie podržanie je dobre vymyslené, zabraňuje sa tým náhodným zapnutiam a vypnutiam vo vrecku používateľa pri prenášaní. Pri vzdialenosti 20-25 metrov je Wi-Fi signál z tohto modemu stabilný, my sme ho však väčšinou nosili vo vrecku.

TP-Link M7350 06

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Popri funkcii mobilného modemu a prístupového bodu Wi-Fi ponúka aj možnosť zdieľať vloženú pamäťovú kartu s kapacitou do 32 GB. Malé rozmery a kompaktné prevedenie sú vhodné k noseniu v cestovnej taške, kufra alebo batohu. Batéria má kapacitu 2550 mAh a hoci podľa slov výrobcu má vydržať 10 hodín prevádzky, my sme namerali výdrž okolo 12 hodín pri dvoch pripojených mobilných zariadeniach.

TP-Link M7350 07

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Podľa kompatibility pripojených zariadení si môže používateľ zvoliť pásmo 2,4 GHz alebo menej rušené pásmo 5 GHz, ktoré podporujú novšie zariadenia. Modem je vybavený slotom na microSD karty s maximálnou kapacitou 32 GB, vďaka čomu umožňuje zariadeniam pripojeným v sieti ukladať a zdieľať fotografie, hudbu, videá a ďalšie súbory. Táto funkcia príde vhod najmä vtedy, ak má používateľ viacero mobilných zariadení súčasne, alebo ak sa chce podeliť o zážitky s priateľmi.

TP-Link M7350 05

Modem podporuje prenosy dát vo všetkých generáciách mobilných sietí, čo zaisťuje možnosť pripojenia skutočne všade tam, kam zasahuje mobilný signál. V 4G/LTE sieti dosahuje rýchlosti až 150 Mbps pre sťahovanie a 50 Mbps pre odosielanie dát, čo postačuje pre hladké prehrávanie videa vo Full HD kvalite, rýchle sťahovanie súborov alebo videokonferenčné hovory bez výpadkov.

TP-Link M7350 08

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Prehľadný stavový displej zobrazuje všetky potrebné informácie vrátane sily signálu, stavu Wi-Fi siete, zostávajúce kapacity batérie a objemu dát preneseného v mobilnej sieti. V prípade, ak si používateľ nastaví mesačný cyklus, vždy v stanovený deň sa prenesený objem dát vynuluje a počíta sa objem prenesených dát od nuly. Pomocou tlačidla Menu je možné priamo na zariadení zmeniť typ siete, dátový roaming, frekvenčné pásmo alebo zobraziť názov siete a prístupové heslo.

TP-Link M7350 09

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Mnoho používateľov má svojho operátora, ktorý je fér a má dobrú ponuku v rámci všeobecných služieb, avšak má slabé a pomalé pokrytie mobilného internetu či v prípade využívania národného roamingu internet výrazne obmedzuje. Riešením aj pre týchto ľudí môže byť vreckový 4G modem.

TP-Link M7350 03

Stačí si kúpiť ľubovoľnú SIM kartu (aj bez viazanosti) a využívať výhody rýchleho a lepšie pokrytého mobilného internetu. Odporúčame siahnuť po dátovej SIM karte SWANu – dostať za 5 eur mesačne 100 GB dát, to je ponuka, ktorú len tak iný poskytovateľ neponúkne. Výhodou modemu je tiež cesta do zahraničia s ktorou môže odpadnúť aj problém predražených roamingových dátových prenosov. Stačí si zadovážiť SIM kartu v danej krajine, ktorá bude slúžiť iba na tento účel.

TP-Link M7350 02

TP-Link M7350 je zaujímavé zariadenie, ktoré funguje veľmi dobre. Ide o zaujímavý vreckový 4G modem, jeho cena sa pohybuje okolo 110 eur. Oceňujeme prijateľné rozmery a hmotnosť, vysokú výdrž batérie, veľký dosah Wi-Fi siete ako i prehľadný OLED displej spolu s jednoduchým nastavením, ktoré však nie je lokalizované. Cena mohla byť nižšia, tu sa však platí za funkcie. Vreckový 4G modem však považujeme za veľmi dobré riešenie pre cestovateľov a náročných používateľov. Odporúčame.

Vďaka mnohým funkciám, vysokej výdrži a praktickému prínosu zariadenia udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu TP-Link M7350 ocenenie Mobilita

Mobilita

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 106×66×16 mm
Hmotnosť: 120 gramov
Batéria: Li-Ion 2550 mAh
Bezdrôtové štandardy: Wi-Fi 802.11 b/g/n
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz + LTE
LTE pásma: 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600MHz
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), 2,4 GHz a 5 GHz
Formát SIM: miniSIM
Zabezpečenie: WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK
Ďalšie výhody: OLED displej zobrazuje informácie o sile signálu, typ siete, stave bezdrôtovej siete, prenesených dát a úrovni nabitia batérie

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Prijateľné rozmery a hmotnosť
+ Široká podpora LTE/4G sietí
+ OLED displej s informáciami
+ Veľký dosah Wi-Fi siete
+ Jednoduché nastavenia
+ Kvalitné spracovanie
+ Slot na pamäťovú kartu
+ Podpora pre 15 zariadení
+ Vymeniteľná 2550 mAh batéria
+ Nabíjanie cez microUSB

Mínusy
– Absencia lokalizácie
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link M7350 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: TP-Link

6 komentárov

  1. Zišlo by sa napísať aj nadstavenia routeru na swan, vypisuje na displeji unknow ISP. Čo tam zadať? Mám ten istý router tp link a ten istý internet od swanu. Žiaľ vo swane nevedia poradiť..:

    • To je v poriadku, aj mne vypisuje Unknow ISP na displeji, avsak internet funguje. Natsavene to mam klasicky (v polozke Advanced -> dual-up -> settings mam polozky pomenovane postupne: SWAN, SWAN, IPv4, static, internet, -, -, CHAP. A funguje to 🙂

        • A si v dosahu siete? V tom danom mieste ma SWNA signal, na inych zariadeniach ho zobrazuje? Pripadne ak menis od ineho operatora SIM na SWAN/4ka, skusal si reset do vyrobnych nastaveni a skusit vsetko nastavit nanovo tak ako som v komentaroch pisal ja (a mne to takto fungovalo), testovane v Bratislave v roznych mestskych castiach a uplne super to fici 🙂

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno