Domov Novinky Samsung uvedie Exynos 8 Octa s podporou najnovšej verzie LTE

Samsung uvedie Exynos 8 Octa s podporou najnovšej verzie LTE

Zdielať

Samsung predstavuje najnovší prírastok do rodiny aplikačných procesorov s názvom Exynos 8 Octa 8890. Tento čip je len druhým prémiovým aplikačným procesorom Samsung, ktorý je vyrobený 14-nanometrovou procesnou technológiou FinFET.

Samsung Exynos Logo

Na rozdiel od predchodcu Exynos 7 Octa 7420 je Exynos 8 Octa prvý čipset, v ktorom je integrovaný vlastný procesor od spoločnosti so 64-bitovou ARMv8 architektúrou a najnovším LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modemom. Procesor je prvým aplikačným procesorom spoločnosti, ktorý zahŕňa prémiové, na mieru vytvorené CPU jadrá založené na 64-bitovej architektúre ARMv8.

V porovnaní s Exynos 7 Octa tak poskytuje o viac než 30% vyšší výkon a o 10% vyššiu energetickú úsporu. Tento čip taktiež podporuje vylepšený heterogénny multiprocesing, takže efektívne využíva osem jadier (štyri vlastné a štyri ARM Cortex-A53), a tak poskytuje najvyšší výkon a energetickú efektivitu vo svojej triede.

Okrem toho integruje najpokročilejší LTE Rel. 12 Cat.12/13 modem, ktorý umožňuje maximálnu rýchlosť sťahovania až 600 Mbps (Cat.12) a rýchlosť nahrávania až 150 Mbps (Cat.13) za pomoci agregácie pásma. Vďaka tak vysokej prenosovej rýchlosti si používatelia Exynos 8 Octa užijú multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení aj na cestách.

Zdroj: TS