Domov Periférie Recenzia: TP-Link HA100

Recenzia: TP-Link HA100

Zdielať

Nedokážete si predstaviť deň bez obľúbených skladieb a navyše máte radi moderné technológie? Práve pre túto skupinu používateľov je produkt od spoločnosti TP-Link zaujímavý. HA100 je malé zariadenie, ktoré je možné napojiť na rôzne prehrávače zvuku, ktoré nemajú bezdrôtovú konektivitu. Tento model prepája mobilné zariadenia ako smartfón alebo tablet s tradičnými prístrojmi ako sú Hi-Fi zostavy cez Bluetooth.

Aktuálne je moderné prehrávanie bezdrôtovo, či už ide o reproduktory, alebo malé a kompaktné reproduktory. Testovaný produkt je však určený tým, ktorí vlastnia staršie zariadenie bez tejto možnosti a umožní im dosiahnuť taktiež bezdrôtové pripojenie a prehrávanie napr. z mobilu cez zosilňovač a reproduktory Hi-Fi zostavy. Obsluha zariadenia je jednoduchá, páčia sa nám malé a kompaktné rozmery, ktoré sa ľahko stratia a vďaka čiernej farbe sa dizajnovo hodia aj k nábytku v obývačke.

Ako však prebieha inštalácia a obsluha malého zariadenia? Na pripojenie stačí pre HA100 jedna voľná elektrická zásuvka, kde sa pripojí napájací adaptér a voľný audio vstup (pričom možno použiť 3,5 mm jack konektor, alebo RCA cinch). Prehrávanie z vybraného zariadenia a spárovanie s ním je jednoduché: na zariadení (teda napr. Hi-Fi systéme) zvolíme vstup, ku ktorému je HA100 pripojený a v smartfóne vyhľadáme Bluetooth zariadenia a povolíte ich spárovanie.

Používatelia, ktorí vlastnia smartfón s NFC technológiou majú pripojenie jednoduchšie. Stačí mobil len priložiť na HA100 na mieste kde je symbol NFC. Rovnakým spôsobom spojenie s prijímačom možno aj zrušiť, pričom o tom používateľa informuje malá LED dióda (modrá – spojenie nadviazané, biela – pripravené na párovanie). Poteší však, že priamo v balení je k dispozícii aj NFC tag v podobe malej plastovej samolepky. Tú si môže používateľ nalepiť na vchodové dvere a ihneď po príchode sa tak pripojiť.

Dosah bezdrôtovej technológie medzi zariadením HA100 a mobilným zariadením je cca 15 metrov. Automatické pripojenie bez párovania je síce podporované, škoda však, že si HA100 zapamätá iba dve naposledy pripojené zariadenia (lepšie by bolo ak by šlo o 4-5 zariadení a nebolo ich nutné neustále párovať s HA100). Ocenili by sme tiež integrovanú batériu, ktorá by zabezpečila chod zariadenia bez elektrickej energie.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 61×19×67 mm
Hmotnosť: 227 gramov
Vstup: 1× microUSB, 3,5 mm audio jack
Konektivita: Bluetooth 4.1 s A2DP
Ostatné: podpora NFC, v balení audio káble a NFC tag

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Malé rozmery a nízka hmotnosť
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Bluetooth 4.1, Prítomnosť NFC
+ Prijateľná cena zariadenia (20€)

Mínusy
– Pamäť len pre dve zariadenia
– Ocenili by sme integrovanú batériu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno