Domov Audio Recenzia: Surefire Harrier 360

Recenzia: Surefire Harrier 360

Zdielať

Na vysoko konkurenčnom trhu so slúchadlami sa takmer každý výrobca snaží zaujať niečím zaujímavým.

Dizajn herných slúchadiel je záležitosť, na ktorú hráči kladú veľký dôraz a preto aj v testovanom headsete možno nájsť tradičné prvky ako je RGB podsvietenie. Spracovanie je z plastu, páči sa nám odnímateľný všesmerový mikrofón, ktorý je pomerne kvalitný a flexibilný. Pripojiť slúchadlá k počítaču možno pomocou USB, čo prakticky obmedzuje možnosti pripojenia ku konzolám PlayStation (PS5 a PS4). Kábel je opletený a má dĺžku 2 metre. Rozmery slúchadiel sú 220×155×95 mm, ich hmotnosť je 369 gramov.

Náušníky sú vystlané polyuretánovou syntetickou kožou, ktorá je všeobecne odolným materiálom pri nízkych aj vysokých teplotách. Oceňujeme rovnomerné rozloženie tlaku na uši a hlavu, vďaka čomu sú pocitovo pohodlné aj po niekoľkých hodinách používania. Poteší virtuálny priestorový zvuk 7.1 aj RGB podsvietenie. Slúchadlá majú 50 mm meniče s frekvenčnou odozvou 20 – 20 000 Hz, rovnako ako drvivá väčšina moderných herných produktov. Ich citlivosť dosahuje 102 dB, zatiaľ čo ich impedancia je 24Ω. Za najdôležitejšiu časť testovania považujeme hodnotenie zvukového podania v rôznych frekvenčných pásmach a činnostiach.

Kvalita reprodukcia pre hráčov je na dobrej úrovni, najmä pokiaľ ide o propagovaný 7.1 virtuálny zvuk. Celkovo majú v tomto modeli dominanciu najmä basy, zvuky v strednom frekvenčnom spektre znejú dosť plocho, takže pre profi poslucháčov, ktorí si chcú vypočuť bez skreslenia kvalitnú hudbu sa treba poobzerať inde. Vhodný je pre hráčov, tiež na sledovanie filmov v žánroch, kde sú zastúpené viac nižšie frekvencie či nižšie stredné pásmo. Ocenili by sme pulzovanie RGB podsvietenia podľa intenzity hudby, či hry. Z možností prispôsobenia ostali iba možnosti stálej farby, farebného kruhu, alebo vypnutého podsvietenia.

Väčšina herných slúchadiel, rovnako ako aj testovaný model má ovládač na reguláciu hlasitosti, či stlmenie mikrofónu. Odnímateľný mikrofón pôsobí robustne, prekvapivo kvalitne, a opletený kábel je veľmi dobrej kvality s dostatočnou dĺžkou. Oceňujeme príjemné nosenie aj po celom dni, s čím súvisí zvládnutá a navrhnutá ergonómia slúchadiel, hoci z lacnejších materiálov. Nepociťovali sme nepohodlie, práve naopak. Slúchadlá sa dobre nosia a držia na hlave aj vďaka polstrovaniu a mäkkému materiálu v štýle kože.

SureFire Harrier 360 je headset za 60 eur, ktorý zodpovedá svojej cenovej kategórii. Pre herné aplikácie má vhodne nastavený zvuk, RGB podsvietenie, pohodlné nosenie a kvalitný mikrofón. Nejde tu o najkvalitnejšia konštrukciu ani vybalansovaný zvuk pre audiofilov. Ocenili by sme softvér na správu RGB profilov alebo nastavenia ekvalizéra. Namiesto toho sa v počítači zobrazí len ako zariadenie USB. Napriek niektorým nedostatkom považujeme slúchadlá za zaujímavé pre hráčov a svoju cieľovú skupinu si testovaný model určite nájde.

Zapožičal: SureFire

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno