Domov Recenzie Recenzia: Sony Xperia M

Recenzia: Sony Xperia M

Zdielať

Sony-Xperia-M-4Dnes si predstavíme smartfón strednej triedy od japonského výrobcu Sony, recenzovaný model Xperia M. Smartfón má rozmery 124×62×9,3 mm a hmotnosť 115 gramov. Dizajn je podobný Xperii Z, s tým rozdielom, že na  Xperii M nájdeme plast. Čo prináša a čo všetko v ňom nájdete sa dočítate v tejto recenzii.

Na dotyk je veľmi príjemný a dobré sa drží v ruke. Čo nás hneď zarazilo, bola veľkosť displeja. Tá má veľkosť rovné štyri palce. Použitý je tu TFT LCD displej. Pri takýchto rozmeroch smartfónu by si určite zaslúžil aspoň trošku väčší displej. Rozlíšenie displeja je 854×480 pixelov.

Pod displejom sa nachádza notifikačná dióda, ktorá pôsobí veľmi elegantne. Nad displejom sa nachádza kamera s veľkosťou 0,3 MPx na videohovory a slúchadlo. Pod displejom nájdete už len spomínanú notifikačnú diódu a mikrofón. V ľavej hrane je microUSB konektor pre nabíjačku a na pravej hrane sú všetky podstatné prvky ovládania, – vypínač, ovládanie hlasitosti a tlačidlo spúšte fotoaparátu.

V hornej hrane nájdeme 3,5 mm jack pre slúchadlá a v dolnej hrane je priestor, kde si môžete upevniť šnúrku. V zadnej hrane smartfónu je umiestnený 5 MPx fotoaparát a LED blesk. V strede zadného krytu je názov spoločnosti a symbol NFC. Celkom dole je za mriežkou schovaný reproduktor.

Sony Xperia M-5

Momentálna verzia operačného systému je Android 4.1.2 s nadstavbou  TimeScape. Pochváliť musíme aplikáciu Smart Connect, v ktorej si môžeme nastaviť, že pri zapojení smartfónu k nabíjačke automaticky prejde smartfón do tichého režimu a prípadne spustí predvolenú aplikáciu ako napríklad nastavenie budíka. Taktiež sa pri zapojení slúchadiel automaticky zapne aplikácia Walkman.

Sony Xperia M-2

V smartfóne sa nachádza dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8227 s grafickým procesorom Adreno 305. Veľkosť RAM pamäte sa zastavilo na 1 GB a veľkosť vnútornej pamäte je 4 GB s možnosťou rozšírenia pomocou microSD karty. Fotoaparát je 5 MPx s autofokusom a LED bleskom. Predný fotoaparát je VGA, takže od neho nemožno očakávať kvalitné fotografie. Fotoaparát má možnosti ako HDR, panoráma a pri natáčaní videa môžete hneď robiť aj fotografie bez toho aby ste museli vypnúť nahrávanie. Videokamera je taktiež zaujímavý kúsok, ktorý nahráva vo formáte MP4 s rozlíšením 1280×720 pixelov, čo je 720p.

Sony Xperia M-1

Zaujímavou možnosťou pre nás bola prítomnosť „malých aplikácii“, ktoré si môžete pridávať na plochu, ako napríklad kalkulačka, prehrávač, poznámky, časovač, popup prehliadač. V prípade potreby si môžete nainštalovať oveľa viac aplikácii z Google Play Store. V závere by sme pochválili výdrž batérie, ktorý nám v pohotovostnom režime vydržal až 4 dni. Sony M nás oslovil, aj keď by si tento smartfón zaslúžil väčší displej.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.1.2 + nadstavba TimeScape
Chipset: Qualcomm Snapdragon MSM8227
Procesor: dvojjadrový, 1 GHz
Grafika: Adreno 305
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
Rozmery:
 124×62×9 mm
Hmotnosť: 124 gramov
Displej: TFT, dotykový (kapacitný), 854×480 px., 4“ (102 mm)
Fotoaparát: 5 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie HD videa (1280×720 px.), tlačidlo spúšte, HDR
Predná kamera: VGA
Pamäť: 1 GB RAM + 4 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 21 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n), HDMI (cez MHL), DLNA, NFC
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack, 3D priestorový zvuk Surround Sound , xLoud
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, informačná dióda
Batéria: Li-Ion 1750 mAh

Hodnotenie: 80%

Plusy:
+ Konštrukcia
+ Tlačidlá smartfónu
+ Miniaplikácie
+ Notifikačné dióda
+ Cena
+ Smart Connect

Mínusy:
– Na veľkosť smartfónu malý displej
– Veľkosť vnútornej pamäte

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia M poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Xperia_M_Antutu2Xperia_M_Antutu
Xperia_M_CF-BenchXperia_M_Quadrant
Xperia_M_Nena2
Xperia_M_Nena
Xperia_M_VELLAMO4Xperia_M_VELLAMO3
Zapožičal: Sony

3 komentárov

  1. Náhodou, toto vyzerá celkom fajn telefón, není moc velký a vojde sa do vrecka, takže je vhodný aj pre dámy. Valentín je čo nevidieť… Môžete dať aj k Valentínu tipy na darčeky tak, ako ste to spravili na Vianoce?

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno