Domov Periférie Recenzia: Samsung Gear Fit

Recenzia: Samsung Gear Fit

Zdielať

Samsung_Gear_Fit_01

Prvý náramok s prehnutým Super AMOLED displejom spoločnosti Samsung s označením Gear Fit je určený pre aktívnych používateľov, ktorí využijú komplexnú ponuku fitness nástrojov. Vítame možnosti Fitu ako sú prehnutý displej, počítanie krokov, meranie tepu srdca či dĺžky spánku bez pohybu. Jeho bežné využitie je však otázne.

Ovládanie médií či hľadanie smartfónu sa vo výbave nachádza tiež, musíme však poznamenať, že chýbajú niektoré „vychytávky“ z podobných produktov, označených ako smart hodinky. Nenájdeme tu žiadne možnosti záznamu videa či zhotovenie fotografií a ani možnosti telefonovania cez hands-free. Hoci na náramku môžeme vidieť kto nám volá, prijať ním hovor nemožno, keďže sa v ňom nenachádza žiadny reproduktor ani mikrofón. Dá sa však odmietnuť hovor bez vybratia smartfónu, prečítať SMS alebo e-mail.

Samsung_Gear_Fit_02

Náramok je praktický, je ľahký a príjemný na nosenie, keďže hmotnosť je len 27 gramov a podľa slov výrobcu má  odolnosť IP67. Poteší aj ľahké zapínanie remienka.  Batéria má kapacitu 210 mAh a jej výdrž je pri bežnou používaní cca 3-4 dni.

Samsung_Gear_Fit_03

Možno ho využívať samostatne, alebo ako doplnkové príslušenstvo k smartfónom Samsung. Párovanie náramku so smartfónom je jednoduché – komunikuje pomocou Bluetooth 4.0. Všetko dôležité, čo sa deje na smartfóne, sa zobrazí priamo na zápästí, mnoho však záleží od nastavení. Dá sa nastaviť vibrovanie na príchod nového e-mailu, či správy od priateľov. Fit ponúka ohybný 1,84“ displej s rozlíšením 432×128 pixelov.

Samsung_Gear_Fit_04

Oceňujeme možnosti nastavenia domácej obrazovky, kde možno mať hodiny a aktuálne počasie, ktoré funguje iba v prípade zapnutého GPS a nastavenia lokality podľa GPS. V prípade potreby sa však dá počasie zmeniť za dátum, či počet prejdených krokov. Dá sa nastaviť aj pozadie domácej obrazovky a otočenie displeja.

Samsung_Gear_Fit_05

Okrem upozornení je Fit vhodný najmä na športové aktivity, keďže náramok v sebe ukrýva viacero funkcií – krokomer, merač srdcového tepu, stopky a časovač. Výhodou je, že tieto aplikácie spolupracujú s aplikáciami v smartfóne a synchronizujú sa. Nabíjanie je však možné iba s dodávanou kolískou k náramku, keďže podobne ako hodinky, ani Fit nemá microUSB port priamo integrovaný na tele zariadenia.

Samsung_Gear_Fit_08

Samsung robí pokroky, avšak mnohé funkcie, ktoré sa nachádzajú v smart hodinách nám chýbali pri náramku. Cenu, za akú predáva zariadenie výrobca, považujeme za pomerne vysokú, keďže Gear Fit majú pomerne obmedzené možnosti a viacero „vychytávok“ z hodiniek Galaxy Gear chýbajú.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 22,9×12,7×58,4 mm
Hmotnosť: 29 gramov
Displej: Super AMOLED, 432×128 pixelov
Pripojenie: Bluetooth 4.0

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Ohybný displej, odolnosť IP67
+ Prijateľné rozmery a nízka hmotnosť
+ Merač srdcového tepu
+ Možnosti notifikácií
+ Zapínanie remienka
+ Synchronizácia s aplikáciou S Health

Mínusy
– Málo použiteľných aplikácií, chýbajú „vychytávky“ z hodiniek
– Absencia priamo integrovaného microUSB konektora
– Vyššia cena zariadenia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung SM-R3500ZKAXEZ poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Samsung

Ďalšie odborné recenzie na smart hodinky Samsung Gear Fit nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno