Domov Periférie Recenzia: Logitech Wireless Touch Keyboard TK820

Recenzia: Logitech Wireless Touch Keyboard TK820

Zdielať

Spoločnosť LoLogitech All In One IIIgitech nám poslala novinku na miestnom trhu – TK 820. Ide o bezdrôtovú klávesnicu s touchpadom. V tomto prípade však ide o špeciálnu klávesnicu určenú predovšetkým k notebookom a televízorom. Podobá sa na staršiu K811, tá však na komunikáciu používala Bluetooth, TK 820 však používa technológiu Logitech Unifying.

Čím nás už na prvý pohľad zaujala, je dizajn. Avšak horšie je to už s hmotnosťou. Podľa nás je ťažká, veď váži 783 gramov. Rozmery klávesnice sú 409×217×145 mm, má matnú čiernu farbu no vyniká na nej modrý rám. Na druhej strane musíme pochváliť, že drží na mieste, nešmýka sa po žiadnom, ani sklenenom povrchu. Rozloženie kláves nám vyhovoval a oceňujeme hlavne oddelené šípky. Musíme však upozorniť, že neobsahuje numerickú klávesnicu.

Veľkosť je akurát, výborná je aj ergonómia, dobre sa drží v ruke. Odporúčali by sme ju k televízorom. Je pre tento účel ideálna, keďže okrem klávesnice obsahuje aj touchpad. Navyše na testovanom modeli nebol problém napríklad ovládať hlasitosť televízora. Okrem toho sa dali prepínať kanály, ovládať skype, facebook a podobne.

Logitech All In One IV

Klávesnici však vytýkame relatívne vysokú hlučnosť kláves. Tie však majú výborný zdvih a na klávesnici sa píše veľmi dobre. ENTER však nenájdete dvojriadkový, nám to chýbalo. Výborný bol aj touchpad. Bol presný, jemný a povrch presne ako má byť. Ruka na touchpade doslova lieta. Touchpad dokonca podporuje aj multitouch. Klávesnica má anglické, po novom už aj české rozloženie kláves.

Na klávesnici nám prekážalo poradie zapájania. Najprv totiž treba zapojiť príjimač a nasledovne zapnúť klávesnicu. V opačnom poradí klávesnica nebola rozpoznaná, pritom ostatné Unifying zariadenia fungujú bez problémov, bez nutnosti dodržiavať nejaké poradie.

Logitech All In One II

Klávesnicu môžeme odporúčať ako vhodnú náhradu k notebookom, keďže väčšinu klávesníc, hlavne tých v notebooku prekonáva. Ako sme už vyššie spomínali, klávesnica má výborný touchpad, zdvih kláves, no zamrzí opäť iba anglické rozloženie v prípade lacnejšej varianty. Na druhej strane vysoká cena hovorí jasne proti klávesnici. V porovnaní však za cenu približne 30 eur už zoženiete model K400, ktorý má menší touchpad. Klávesnica má aj prepínač zapnutia a vypnutia. V kombinácií s tromi batériami dostaneme výdrž na úrovni niekoľkých rokov.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 409×217×145 mm
Hmotnosť: 783 gramov
Batéria: 4× AAA
Pripojenie: USB Unifying (šifrovaný bezdrôtový prenos)
Bezdrôtový dosah: 10 metrov
Systém klávesov: PerfectStroke (nízky profil)
Hluk: max. 55 dB
Životnosť: 5 miliónov úderov
Náklon:
Usporiadanie prvkov: klasické, Jednoriadkový ENTER, Široký BACKSPACE, Široký ľavý SHIFT, klasické kurzorové šípky

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Jemné klávesy s výborným zdvihom
+ Dizajn prevedenia
+ Kvalitný touchpad

Mínusy
– Cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Wireless Touch Keyboard TK820 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno