Domov Počítače Recenzia: Samsung ATIV Tab 7

Recenzia: Samsung ATIV Tab 7

Zdielať

Samsung_ATIV_Tab_7-5Už dávno sa pominuli časy, keď sme sa rozhodovali medzi tým, či si kúpiť PC alebo notebook. V dnešnej dobe už nie je problém vybrať si zariadenie, ktoré nám bude plne vyhovovať. Výrobcovia nás každodenne zahŕňajú novými zariadeniami.

Každý by si prial výkonné, ľahko prenosné, technológiou nabité zariadenie s výbornou výdržou na batériu. Ešte si asi chvíľku počkáme na zariadenie, ktoré bude po všetkých stránkach vyhovovať každému. Kým takéto zariadenie niekto vyrobí, môžeme si predstaviť novinku od firmy Samsung – ATIV Tab 7.

Predstavte si klasický notebook s operačným systémom Windows 8, zmenšený na veľkosť 11,6 palcového tabletu s rozmermi 304×189,4×11,9 mm, s odnímateľnou plnohodnotnou klávesnicou a touchpadom. Po pripojení hardvérovej klávesnice k tabletu máme razom plnohodnotný ultrabook.

Samsung_ATIV_Tab_7-3

ATIV Tab 7 má 11,6 palcový displej, v pomere strán 16:9 s LED Full HD rozlíšením, tj. 1920×1080 pixelov a s perfektným zobrazením farieb, podporovaným výborným jasom. Displej disponuje vrstvou, ktorá pohlcuje okolité svetlo a tak aj na priamom slnku je čitateľnosť výborná. O beh celého systému sa stará dvojjadrový procesor Intel Core i5-3317U. Ten dopĺňa operačná pamäť RAM 4GB. O grafickú časť sa stará integrovaná karta Intel HD 4000, takže na nejaké náročné hry zabudnite. Všetky programy, fotky, videá a ostatné dáta môžete ukladať na 128 GB SSD.

Samsung_ATIV_Tab_7-2

Tablet disponuje aj dvojicou fotoaparátov. Zadný fotoaparát má 5 MPx a predný 2 MPx. Hoci fotoaparáty nie sú najlepšie, nevadí to, nakoľko málo kto robí fotky ultrabookom. Pri peknom slnečnom počasí sa dajú spraviť dostatočne dobré fotky. Na hornej hrane tabletu sa nachádza kombinovaný konektor pre slúchadlá a mikrofón, hlavný vypínač, tlačidlo na automatické otáčanie obrazovky, pod krytkou je USB 3.0 konektor, mriežka vývodu aktívneho chladenia, krytky microSD a SIM karty.

 Samsung_ATIV_Tab_7-4

V zadnej časti tabletu sa nachádzajú štyri mriežky nasávania vzduchu pre chladenie výkonného zariadenia. Na ľavej hrane tabletu je tlačidlo ovládania hlasitosti a pod ním je konektor microHDMI. Opačná hrana je prázdna, okrem nenápadne schovanému stylusu S Pen. Pracuje sa s ním výborne a rovnako dobre sa s nim aj píše. Na spodnej hrane je konektor s úchytmi pre pripojenie plnohodnotnej hardvérovej klávesnice.Po oboch hranách klávesnice, na pravo i na ľavo sa nachádzajú konektory USB 3.0. V rámiku po oboch stranách displeja sú smerom k užívateľovi umiestnené stereo reproduktory.

Samsung_ATIV_Tab_7-6

Prekvapením je štart systému. Windows 8 naštartuje za úžasných 11 sekúnd a hneď je možné s ním pracovať. Práca je veľmi pohodlná, trochu nám vadí, že tabletová časť je o ťažšia od klávesnice. Spôsobuje to pocit, že sa môže konvertibilný ultrabook preklopiť. Práca bez klávesnice je tiež výborná, aj keď váha nie je najmenšia. Samostatný tablet váži 889 gramov.

Samsung_ATIV_Tab_7-9

Nemenej dôležitou časťou je konektivita. S tou nemá ATIV Tab 7 najmenšie problémy. Wi-Fi aj Bluetooth sú samozrejmosťou a 3G UTMS je príjemným bonusom. Výdrž batérie nie je výnimočná. Použitá je 4-članková lithium-polymerová batéria a v závislosti od druhu práce vydrží cca 5,5 hodiny na jedno nabitie. Páči sa vám Samsung ATIV Tab 7? Väčšine sa ale nebude páčiť jeho cena.

Parametre a špecifikácie:

Procesor: Intel Core i5-3317U, 2 jadrá / 4 vlákna, 1,7 – 2,6 GHz, 3 MB cache, 17 W TDP, 22 nm, Ivy Bridge
Základná doska: Intel HM76 Panther Point
Grafika: Intel HD Graphic 4000, jadro: 350 – 650 MHz, pamäť 800 MHz
Pevný disk: Samsung MZMPC128HBFU, 128 GB SSD SATA III
Operačná pamäť: 4 GB DDR3, 1600 MHz, Onboard memory
Rozmery: 304×89,4×11,9 mm
Hmotnosť: 1 690 gramov
Displej: 11,6“ Full HD PLS, 1920×1080 px., 400 nit, pomer strán 16:9, lesklý, dotykový, Gorilla Glass
Operačný systém: Windows 8 Pro, 64-bitový
Fotoaparát: zadný 5 MPx, predný 2 MPx
Konektivita: 2× USB 3.0, 1× USB 2.0, 1× microHDMI, 1× spoločný konektor pre slúchadlá a mikrofón, 1× čítačka kariet SD/MMC, 1× dokovací konektor
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, prenos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), WiDi, 3G UMTS
Batéria: 6540 mAh

Hodnotenie: 80 %

Plusy
+ Rýchly SSD disk
+ Dotykový displej
+ Full HD rozlíšenie
+ Windows 8 Pro
+ Rozmery
+ Odnímateľná hardvérová klávesnica
+ Vynikajúci displej
+ Dotykový displej
+ Stylus S Pen

Mínusy
– Len jeden USB konektor
– Výdrž batérie
– Vysoká cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung XE700T1C-G01CZ poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Samsung Ativ Tab7-IndexSamsung_ATIV_Tab_7-AS_SSDSamsung Ativ Tab7-HD TuneSamsung Ativ Tab7-CristalDiskMarkSamsung Ativ Tab7-CPU-ZSamsung Ativ Tab7-CPU-Z2Samsung Ativ Tab7-CPU-Z3Samsung Ativ Tab7-CPU-Z4Samsung Ativ Tab7-TechPower UpSamsung Ativ Tab7-PC Mark

Zapožičal: Samsung

Ďalšie odborné recenzie na tablet Samsung ATIV Tab 7 nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno