Domov Recenzie Recenzia: Rowenta X-Force Flex 15.60

Recenzia: Rowenta X-Force Flex 15.60

Zdielať

Oproti nedávnej minulosti možno pozorovať zvýšený záujem o tyčové vysávače, ktoré voči klasickým vysávačom na kolieskach prinášajú viaceré výhody.

Pôsobia moderne, ľahšie sa s nimi manipuluje a aj samotné vysávanie môže byť pre mnohých pohodlnejšie. V niektorých prípadoch môžu veľmi milo prekvapiť tak, ako testovaný model od Rowenty. Ide o tyčový vysávač, ktorý okrem praktických funkcií ponúka aj možnosť mopovania. Akumulátorové tyčové vysávače, určené na domáce práce, používateľom uľahčujú a zjednodušujú život. Zároveň elegantne riešia problémy s káblami. Sú ľahké, nenáročné na manipuláciu a fungujú na dobíjacie batérie. To znamená, že už netreba kábel pripojiť do elektrickej siete a potom ho vypojiť a znovu zapojiť v ďalšej izbe, keď používateľ upratuje v rámci byte alebo domu. Funkcie jednotlivých modelov sa líšia, niektoré majú oveľa väčší výkon ako iné, lepšie nadstavce a čo je rozhodujúce, dlhšiu výdrž batérie.

Na trhu je niekoľko typov vysávačov, konštrukcia bezdrôtového tyčového modelu ponúka väčšie pohodlie a manévrovateľnosť, zvyčajne sa vyznačuje štíhlym „tyčovým“ telom a menšou nádobou, ktorú treba pravidelne vyprázdňovať. Testovaný model sa dodáva s celým radom užitočných nadstavcov, ako je štrbinový nástroj na nepríjemné miesta, napríklad na autá, nástroj na čalúnenie na odstránenie drobných nečistôt z pohoviek a motorová kefa na zber chlpov domácich zvierat. Poteší bohaté balenie zahŕňajúce flexibilnú a  ohybnú hadicu, kefu s jemnými štetinkami, kombinovanú kefu, motorizovanú rotačnú minikefu a štrbinovú hubicu. Toto príslušenstvo umožňuje vykonávať čistiace práce na rôznych povrchoch alebo miestach. Nasadzovanie jednotlivých dielov na základ vysávača je jednoduché, praktické a rýchle.

Kvalita spracovania vysávača je na veľmi dobrej úrovni. Páči sa nám moderný dizajn spolu s inovatívnymi funkciami, ktoré umožňujú, aby nimi používateľ dosiahol čo najlepšie výsledky pri vysávaní. Tesne pri držadle je malý displej, ktorý zobrazuje zostávajúci čas batérie, ako aj jednotlivý zvolený režim a tlačidlá na prepnutie. Zatiaľ čo pracovné zaťaženie motora možno nastaviť manuálne výberom Eco, Eco+, Max a Boost, vysávač dokáže aj sám po výbere možnosti Auto zvoliť najvhodnejší režim. V prípade (akumulátorového) vysávača nás zaujala praktická flexibilná tyč, ktorú možno ohnúť do kĺbu (odtiaľ aj „Flex“ v názve). Znamená to, že možno dosiahnuť ešte viac plôch v domácnosti bez toho, aby musel používateľ veľa pracovať. Sacia trubica ohnutá umožní dostať sa oveľa ďalej pod pohovky, postele alebo iný nábytok. Možno ju dostať takto aj „za roh“. Vysávač si veľmi dobre poradí aj s pomerne veľkými predmetmi a kusmi potravín (ako je ryža, cestoviny, sušienky atď.), a tiež s múkou a práškovým cukrom.

Počas používania vysávača oceňujeme veľmi dobrú manévrovateľnosť a nízky profil hubice, vďaka čomu sa možno dostať aj do nižších a ťažšie dostupných miest. Azda jedinou nevýhodou sú pomerne veľké rozmery samotného vysávača a jeho hmotnosť (až 3,2 kg), čo po určitej dobe používania cítiť v ruke. Zaujímavým prínosom je viacnásobné LED osvetlenie priamo na hubici, vďaka čomu vidieť všetky nečistoty, prach a iné drobnosti. Toto používateľ ocení v horšie prístupných miestach, pod nábytkom, v rohoch miestností, alebo v tmavých priestoroch. O napájanie sa stará 32,5V Li-Ion batéria, ktorá vydrží v eco režime najviac do 80 minút. Ak používateľ vysáva miesta, ktoré vyžadujú vyšší výkon, výdrž batérie sa exponenciálne zníži, ale batéria poskytne potrebný výkon počas celej doby používania bez zníženia výkonu, aj keď jej zostáva len 10% kapacity. Batériu možno vybrať a samostatne nabíjať, alebo je možnosť nabíjať priamo vysávač s pripojenou batériou. Nabíjanie trvá tri hodiny a stav nabíjania zobrazujú tri stavové LED diódy, ktoré indikujú približný stav nabitia.

Počas používania vysávača sme boli príjemne prekvapení vysokým sacím výkonom. Vysávač ponúka viaceré režimy výkonu sania. Automatika zvýši sanie na kobercoch s vysokým vlasom a zníži na tvrdých podlahách bez akéhokoľvek zásahu používateľa, aby sa šetrila energia batérie. Mopovanie je taktiež praktické a funguje veľmi dobre. Samočistiaca motorizovaná rotačná kefa vyčistí tvrdé podlahy, avšak treba si sledovať stav nádoby na vodu, ktorá má objem 0,9 litra. Akumulátorový tyčový vysávač Rowenta X-Force Flex 15.60 nás zaujal a urobil na nás veľmi dobrý dojem. Je to praktický pomocník do domácnosti, s ktorým je upratovanie o čosi ľahšie a jednoduchšie. Vďaka viacerým funkciám je to občas aj zábava. Cena na úrovni 600 eur je ale vysoká a používateľ si pri kúpe pripláca za vlajkovú loď výrobcu.

Zapožičal: Rowenta

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno