Domov Periférie Recenzia: ROCCAT Kone Pure Ultra

Recenzia: ROCCAT Kone Pure Ultra

Zdielať

Spoločnosť ROCCAT má v portfóliu viacero herných myší. V redakcii sme testovali model Kone Pure Ultra, ktorý na prvý pohľad zaujme jednoduchým, ľahkým a štýlovým spracovaním.

Balenie zahŕňa myš, ktorá je v bielej farbe, spolu s manuálmi. V predaji je však aj čierny variant. Spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, hoci povrch je veľkým magnetom na odtlačky prstov a viac by sme ocenili príjemnú matnú úpravu. Funkčné tlačidlá sú čierne a tak pekne kontrastujú na bielom pozadí. Biela farba je trochu netradičná a považujeme myš za zaujímavú medzi bežnými modelmi čiernej farby, pri ktorých „vytŕča z davu“. Trio tlačidiel – ľavé, pravé a koliesko – dopĺňajú dve tlačidlá naľavo a dve zhora. Koliesko je spracované z titánu a časť, ktorá vystupuje von, je spracovaná z plastu.

Samotné koliesko je príjemné, ale pri rýchlom točení hlučnejšie. Kábel je dlhý 1,8 metra, je poflexovaný a USB port je zvýraznený nápisom ROCCAT. Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači veľa USB káblov a nevedia ich ľahko rozlíšiť. Hmotnosť väčšiny herných myší sa pohybuje okolo 150 gramov, čo je rozhodne veľa. Oceňujeme, že Kone Pure Ultra má iba 67 gramov, čo je pri porovnaní s konkurentmi cítiť. Na chrbte myši je logo, ktoré je podsvietené. V predvolenom režime je až príliš výrazné a najmä v tme svieti viac, ako je prirodzené. Intenzitu podsvietenia však možno zmeniť v softvéri výrobcu.

Na prispôsobenie citlivosti myši, ako aj nastavenie farieb podsvietenia slúži dodávaný softvér ROCCAT Swarm. V aplikácii možno nájsť všetky pripojené periférie do počítača (myšky, klávesnice), ktoré možno meniť a personalizovať podľa potrieb používateľa. Po otvorení softvéru sú už na prvej stránke najdôležitejšie nastavenia – päť profilov, rýchlosť ukazovateľa, prepínanie DPI v piatich úrovniach aj dve zóny podsvietenia. DPI na myške možno zvoliť ľubovoľne v rozsahu 100 až 16000.

Možností podsvietenia je neúrekom, keďže je k dispozícii celé spektrum RGB (16,5 milióna farieb), vďaka čomu si používateľ môže meniť farby hocikedy a podľa svojich preferencií. K dispozícii sú aj rôzne druhy blikania, čo poznáme už aj z konkurenčných riešení (k dispozícii je teda fully lit, breathing, či blinking). Mnohí tiež ocenia možnosti nastavenia obnovovacej frekvencie myši, ktorá je nastavená na 1000 Hz, je možné však zvoliť aj nižšie hodnoty. Aplikácia je prehľadná a jednoduchá, ponúka množstvo nastavení a  úprav, pričom je možné aj upgradovať firmvér priamo z aplikácie.

Hernú myš ROCCAT Kone Pure Ultra považujeme za veľmi dobrého konkurenta k iným podobným myšiam. Poteší priaznivou cenou 65 eur, výborným dizajnom, spracovaním a tiež podsvietením. Je síce obmedzené na jednu zónu, ale poteší aj fanúšikov „farieb“. Za nevýhodu považujeme hlučnejšie koliesko myši, ako aj materiál zachytávajúci odtlačky prstov. Cenu považujeme za prijateľnú vzhľadom k funkciám.

Zapožičal: ROCCAT