Domov Novinky Aký výsledok v DxO Mark dosiahol OnePlus Nord?

Aký výsledok v DxO Mark dosiahol OnePlus Nord?

Zdielať

Smartfón strednej triedy, OnePlus Nord, ktorý sme nedávno otestovali prešiel aj špeciálnymi fototestami v DxO Mark hodnotení, pričom výsledky kvality sa priblížil Huawei P20 Pro.

OnePlus Nord bol predstavený v lete a predstavuje veľmi dobrý a zaujímavý kompromis, ideálny je pre používateľov, ktorí chcú smartfón za rozumnú cenu a výrobca šetril „na správnych miestach“. Plastová konštrukcia, mono reproduktor, menej výkonnejší procesor sú miesta kde sa šetrilo a naopak rýchly a odladený systém, 90 Hz AMOLED panel sú jeho prednosti. Navyše, ide o najlacnejší 5G smartfón na trhu. V základe ponúka až štyri zadné a dva predné foto snímače. Už v našej recenzii sme konštatovali, že výsledky hlavného zadného snímača sú viac než dobré, kvalita ostatných snímačov však pokrivkáva.

OnePlus Nord obdržal kombinované hodnotenie 108 bodov (117 bodov získal za fotky, 47 bodov za zoom a 92 bodov za kvalitu videa). Z toho vyplýva, že celkové hodnotenie je skôr priemerné, avšak zaujímavé je porovnať si, kam sa fotoaparáty aj strednej triedy posunuli. Pre porovnanie Huawei P20 Pro získal celkové hodnotenie 109 bodov, pričom v tom čase (rok 2018 kedy bol model vlajkovou loďou spoločnosti) išlo o prvé miesto v hodnotení. Je zaujímavé, ako sa kvalita posúva každým mesiacom vpred, pričom Huawei si stále drží prvé miesto v aktuálnom rebríčku (zásadnou nevýhodou je však absencia Google služieb, čo až po modely P30 sériu neplatilo).

DxO Mark ocenili pri smartfóne OnePlus Nord presnú expozíciu a taktiež automatické zaostrovanie. Fotky nestrácajú detaily pri snímaní v interiéri aj exteriéri. Videá zaznamenané v interiéri a exteriéri majú pekné farby a relatívne málo šumu, obstojne tiež pracuje automatická stabilizácia videa. Veľkou slabinou je automatické zaostrovanie a sledovanie objektov pri natáčaní videí. Smartfón tiež horšie zvláda fotografovanie a nakrúcanie v zlých svetelných podmienkach, z čoho vyplývajú problémy s vyvážením bielej farby.

Zdroj: DxO

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno