Domov Periférie Recenzia: Razer DiamondBack

Recenzia: Razer DiamondBack

Zdielať

Razer je spoločnosť špecializujúca sa na výrobu počítačových doplnkov, určených pre hráčov. V jej súčasnom sortimente herných myší je aj nami dlhodobo testovaná DiamondBack.

Razer DiamondBack 01

Myš je spracovaná z matného čierneho plastu a jej konštrukčné riešenie je vhodné pre pravákov i pre ľavákov. Tvar a ergonómia je nastavená tak, aby sadla dobre do ruky. Páči sa nám podsvietené logo spoločnosti na vrchnej strane, tiež ťahajúci sa pás po obvode a koliesko, ktoré sú taktiež podsvietené. Počas dňa, no najmä počas noci, to na prvý pohľad dotvára zaujímavý efekt 🙂 Oceňujeme, že sa myš veľmi dobre drží v pravej aj v ľavej ruke, a to aj vďaka nízkej hmotnosti 89 gramov.

Razer DiamondBack 02 Razer DiamondBack 03Razer DiamondBack 04

Koliesko je počas práce pohodlné, nemožno ho však nakláňať do strán. Po oboch stranách sú symetricky dve tlačidlá a tiež pogumované časti myši, určené pre palec a malíček. Koliesko a tlačidlá však mohli byť aj tichšie. Tlačidlá po oboch stranách majú rovnaké funkcie a sú zdvojene kvôli univerzálnosti (obojručnej) myšky. Spodná časť obsahuje laserový 5G senzor a tri klzné podložky spolu s informáciami na štítku. Uprostred prednej časti myšky je vyvedený pletený 1,8 metrový USB kábel s pozlátenou koncovkou.

Razer DiamondBack 05 Razer DiamondBack 06 Razer DiamondBack 07

Azda každý výrobca herných periférii má aplikáciu na správu či nastavenia – Razer má aplikáciu Synapse. Podobne ako pri iných výrobcoch, aj DiandBack funguje bez inštalácie softvéru, avšak používateľ prichádza o možnosti konfigurácie podľa svojich preferencii. Pomocou dodávanej aplikácie Synapse potom možno nastavovať farbu z 16,8 milióna farieb a rôznych svetelných efektov. K dispozícii tak je nastavenie citlivosti (DPI), nastavenia makro profilov, možnosť programovania všetkých tlačidiel a tiež možnosti nastavenia farieb podsvietenia.

Razer DiamondBack 08 Razer DiamondBack 09 Razer DiamondBack 10

Meniť farbu a efekt možno nezávisle od seba na koliesku, bočnom paneli s tlačidlami a logu. Každé z nich ponúkne možnosť nastavenia efektu, kde sa striedajú dve vybrané farby alebo možno zvoliť striedanie náhodných farieb. My sme počas testovania zvolili striedanie celej palety farieb RGB. Dĺžku svetelného efektu možno nastaviť na krátku, strednú a dlhú. Podsvietenie však možno aj vypnúť a čo je ešte lepšie – myška umožňuje vypnúť podsvietenie v prípade, ak zhasne monitor. Toto riešenie sa nám páči, ide o praktickú vec.

Razer DiamondBack Synapse 01 Razer DiamondBack Synapse 02 Razer DiamondBack Synapse 03

Prostredie softvéru Razer Synapse. Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

K dispozícii je viacero režimov. Cirkulácia farebného spektra rozsvieti myš postupne vo všetkých farebných spektrách, v režime „dýchanie“ sa nastavená farba alebo spektrum farieb rozsvieti a postupne zhasne, pričom sa efekt opakuje. Zaujímavo znie aj názov režimu „reaktívne podsvietenie“, čo znamená, že sa myš rozsvieti pri stlačení tlačidla, pričom bez stlačenia nesvieti. Vlna rozsvecuje všetky farby za sebou ako vlna, pričom možno zvoliť smer vlny. Ďalšou a poslednou možnosťou je statické podsvietenie – myš svieti v takej farbe, akú zvolí používateľ.

Razer DiamondBack 11 Razer DiamondBack 12 Razer DiamondBack 13

Synapse je odladený softvér s množstvom nastavení, čo ocení mnoho používateľov. Okrem farieb je k dispozícii aj možnosť nastaviť profily a priradiť funkcie ku každému tlačidlu, upraviť akceleráciu, či rýchlosť frekvencie USB a makrá. Myš sa drží veľmi pohodlne, pričom na ľahkú hmotnosť sa rýchlo zvyká. Oceňujeme výborný laserový snímač a 5G senzor, pletený USB kábel, ktorý je pevný a kvalitný a nezamotáva sa.

Razer DiamondBack 14 Razer DiamondBack 15 Razer DiamondBack 16

Celkovo považujeme hernú myš Razer DiamondBack za zdatného konkurenta k iným herným myšiam, hoci cena za model je vyššia. Poteší obojručným univerzálnym dizajnom, veľmi kvalitným spracovaním a tiež zaujímavým podsvietením. Má dostatok funkcií, odladený softvér ponúka veľa možností prispôsobenia. DiamondBack testujeme dlhodobo, páči sa nám aj matná čierna povrchová úprava myši, ktorá nezachytáva nečistoty. Skvelý senzor a výborná odozva je užitočná, za nevýhodu považujeme vyššiu cenu a trochu hlučnejšie tlačidlá.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 125×60×30 mm
Hmotnosť: 89 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: trojzónové, nastaviteľné
Technológia: laser
Počet programovateľných tlačidiel: 7 ks
Citlivosť: max. 16000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Trojzónové RGB podsvietenie
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nízka hmotnosť, malé rozmery
+ Výborný snímač a 5G senzor
+ Nastaviteľnosť tlačidiel a DPI
+ Ergonómia a prepracovaný softvér

Mínusy
– Vyššia cena myšky
– Hlučnejšie tlačidlá pri klikaní

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Razer Diamondback 2015, RZ01-01420100-R3G1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Razer

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno