Domov Novinky Aplikácia cestovné poriadky je k dispozícii aj v angličtine

Aplikácia cestovné poriadky je k dispozícii aj v angličtine

Zdielať

Od dnešného dňa je k dispozícii anglická verzia aplikácie Cestovné poriadky pre Android. Nová verzia pre iOS vyjde do konca týždňa. Aplikácia pre smart zariadenia, vyvinutá spoločnosťou Chaps, tak bude pri cestovaní nápomocná aj zahraničným turistom a cudzincom žijúcim na Slovensku.

Cestovne poriadky v anglictine 01

Letný update aplikácie Cestovné poriadky prináša možnosť voľby rozhrania v angličtine. Táto funkcia bola často žiadaná nielen expatmi, ktorí našli na Slovensku domov alebo ich sem na určitý čas priviedli pracovné povinnosti, ale vo veľkej miere aj turistami a dopravcami. Všetkým zahraničným návštevníkom tak výrazne zjednoduší cestovanie vo veľkých mestách, aj po celej Slovenskej republike.

Cestovne poriadky v anglictine 02

Nová verzia umožní hľadanie spojení nielen z konkrétnej zastávky, ale aj z aktuálnej polohy používateľa. Pokiaľ si zvolí v poli Odkiaľ možnosť Moja poloha, aplikácia vyhľadá najlepšie spojenie zo všetkých zastávok v jeho blízkosti. Výhodou tohto riešenia je aj možnosť uložiť si často využívané relácie, napríklad „Moja poloha -> Hlavná stanica“, medzi „Obľúbené“. V okamihu, keď chce ísť používateľ na Hlavnú stanicu, zvolí túto obľúbenú reláciu a aplikácia mu vyhľadá najlepšie spojenie z blízkych zastávok. Funkcia je dostupná pre všetky systémy MHD.

Cestovne poriadky v anglictine 03

Ďalšou novinkou je priame využitie kontaktov dopravcu realizujúceho spojenie. V Detailoch spojenia si užívateľ zvolí dopravcu a môže mu rovno napísať, zavolať alebo prejsť na jeho webové stránky (záleží na množstve informácií, ktoré dopravca o sebe zverejňuje). Používateľský komfort vylepšujú grafické upozornenia na výluky priamo vo výsledkoch hľadania spojení (predtým iba v Detailoch spojenia). Aplikácia tak používateľa upozorní, prečo sa vyhľadali iné spoje, oproti bežne odporúčaným.

Informáciu o mimoriadnych situáciách dostane čo najskôr, nie až v Detailoch spojenia. Pribudli aj wizardy (tipy) na funkcie aplikácie, ktoré nie sú na prvý pohľad zrejmé a používatelia ich bežne nepoznajú, ako je napríklad vyhľadanie obce/zastávky v Našepkávači jednoduchým zadávaním prvých písmen zo slov obce/zastávky, zmena nastavenia rozsahu položiek v Rozšírenom zadaní, možnosť úplného skrytia Rozšíreného zadania, šípky na stránke Mapa spojenie (Predchádzajúce a ďalšie spojenie) a pod.

Zdroj: CP