Domov Audio Recenzia: Prestigio PBS7 Universal Tablet Stand

Recenzia: Prestigio PBS7 Universal Tablet Stand

Zdielať

Prestigio Universal Tablet Stand 01Prestigio nás prekvapilo malým darčekom, k tabletu MutiPad Color 7.0 pribalilo Universal Tablet Stand PBS7. Je to malý prenosný bezdrôtový reproduktor s rozmermi 90×529×200 mm. Pri hmotnosti 440 gramov ide o malého svalovca, čo naznačujú aj tvary. Čím vyniká, sa pozrieme v recenzii. 

Zariadenie je vyrobené z kvalitného brúseného hliníka lesklej striebornej farby. Zospodu nájdeme obrovskú protišmykovú gumu, na vrchu zase látkový chránič satelitov. Hneď navrchu si všimneme okrem veľkého loga Prestigio aj menšie NFC, cez ktoré možno zariadenie spárovať. Nám sa síce nepodarilo spárovať zariadenie s Windows Phone, párovanie s Androidom však fungovalo. Podľa návodu sa vyžaduje aspoň Android 4.1.

Prestigio Universal Tablet Stand 02

Nastavenie aj spárovanie je jednoduchá vec. Ak nemáte NFC, je potrebné zariadenie vyhľadať manuálne a spárovať podobne ako ostatné bežne párované zariadenia. Ovládanie pauzy a prehrávania fungovalo bez problémov v prípade použitia technológie Bluetooth. Zariadenie umožňuje aj prijať hovor či už hlasovým príkazom alebo ručne.

V zariadení je integrovaná aj malá 1150 mAh batéria, deklarujúca prehrávanie v dĺžke 5 až 6 hodín. Okrem toho ju možno využiť aj na nabíjanie smartfónu či iPodu. Áno, čítate správne, PBS7 má aj USB port až do 2.1 Ampéru. Nechýba samozrejme sieťový vstup. Naboku nájdeme zase tlačidlá hlasitosti či zapnutia. Výroba tvrdí, že dosah Bluetooth je 10 metrov.

Čo sa týka prehrávania, nie je to zlé vzhľadom na cenu okolo 45 eur. Satelity sú nevyvážené a chýbajú basy, ale zariadenie hrá celkom hlasno a hlavne nešumí. Dodávame, že satelity majú výkon 6 Wattov. Veľkou výhodou je stojan na tablet/smartfón, ktorý má pogumované vnútro a zariadenie v ňom nekĺže. Počítajte s tým, že sa sem zmestia maximálne 1 cm široké zariadenia. Reproduktor má tiež integrovaný aj mikrofón. PBS7 obsahuje aj drobnosť a tým je reset. Vpredu nás poteší LED dióda indikujúca Bluetooth párovanie, respektíve spojenie cez AUX.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 90×529×200 mm
Hmotnosť: 440 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Výkon: 2× 3 Watt (RMS)
Typ: 2.0, stereo reproduktory
Pripojenie: Bluetooth 4.0, NFC, 3,5 mm audio jack, USB
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná 1150 mAh Li-Ion, výdrž 5-6 hodín
Ďalšie výhody: powerbank, vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free

Hodnotenie: 85%

Plusy
– Prijateľná cena
– Integrovaná batéria
– Prítomnosť NFC
– Hlasitosť
– Spracovanie

Mínusy
– Kvalita prehrávania
– Chýbajúce basy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Prestigio PBS7 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Prestigio