Domov Recenzie Recenzia: Prestigio MultiPad Visconte 3G

Recenzia: Prestigio MultiPad Visconte 3G

Zdielať

Prestigio_MultiPad_Visconte-4Spoločnosť Prestigio je známa svojimi smartfónmi a tabletmi s operačným systémom Android. Lenže spoločnosť priniesla svoj prvý tablet s operačným systémom Windows. Sme radi, že sme tento tablet mohli testovať a tiež sme k tomuto tabletu dostali klávesnicu, ktorú je možné dokúpiť k tabletu.

Balenie je klasické ako pri smartfónoch – červeno- čierna kombinácia. Našli sme v ňom dokumenty, nabíjačku a koncovku pre európske alebo anglické zásuvky. Tablet prichádza s rozmermi 259×173×10 mm a hmotnosť 3G verzie (ktorú sme testovali) je 590 gramov (Wi-Fi verzia 580gramov).

Horná hrana ponúka slot pre klasickú SIM kartu a mikrofón. Pravá hrana ponúka tlačidlo napájania a regulácie hlasitosti. Ľavá hrana disponuje 3,5 mm jack, miniHDMI, microUSB 3.0, nabíjací jack a slot pre microSD kartu do 64 GB. To, na čo je potrebné si dávať pozor je, že nabíjačku je možné omylom zapojiť do audio jacku. Dolná hrana neponúka žiadne konektory ani tlačidlá.

Prestigio_MultiPad_Visconte-6V zadnej časti je v strede logo spoločnosti  a dvojica stereo reproduktorov. Je škoda, že tu nenájdeme žiadny fotoaparát. Predná časť disponuje 10,1 palcovým IPS displejom s rozlíšením 1280×800 pixelov. Displej má veľmi dobré pozorovacie uhly vďaka IPS technológii. Nad displejom je umiestnený svetelný senzor, indikátor kamery a VGA webkamera. Pod displejom je už len dotykové tlačidlo Windows. To z nejakého dôvodu nefungovalo tak ako by malo a preto sme používali Windows tlačidlo priamo na displeji.

Prestigio_MultiPad_Visconte

O pohon tabletu sa stará dvojjadrový procesor Intel Celeron N2805 taktovaných na 1,46 GHz a grafika Intel HD. Vnútorná pamäť ponúka 32 alebo 64 GB a pre používateľa je dostupných 8 respektíve 24 GB. Veľkosť RAM pamäte sú 2GB z ktorých sú dostupné 1,88 GB. Výkon je dostačujúci a nemali sme žiadne problémy pri jeho používaní. Na tablete je plnohodnotný operačný systém Windows 8.1 64 bit alebo Windows 8.1 Pro. Čo sme veľmi  privítali bol nainštalovaný Microsoft Office Home and Student 2013 Edition a stačí sa len prihlásiť pod svojím Windows účtom a všetko sa automatický synchronizuje.

Prestigio_MultiPad_Visconte-5

Ovládanie Windows na tablete  je veľmi dobré a je len otázka času kedy si na Windows 8.1 používateľ zvykne. Taktiež je dostupný aj Microsoft obchod, kde sme si mohli stiahnuť všetke potrebné programy pre Metro. Pokiaľ sme boli na pracovnej ploche, mohli sme si nainštalovať všetky potrebné programy ako na klasickom notebooku, keďže ide o plnohodnotný Windows 8.1 a nie o RT verziu. Sme radi, že tieto RT verzie sú už zrejme minulosťou.

Prestigio_MultiPad_Visconte-Klavesnica

Prekvapilo nás, že nebolo možné spraviť screenshot ako na iných tabletoch s Windows 8.1 či už kombináciou tlačidiel napájania a tlačidla regulácie hlasitosti, alebo tlačidlo napájania a logo Windows. Aj preto aby ste videli výsledky benchmarkových testov sme pomocou smartfóna Nokia Lumia 820 spravili fotografie jednotlivých výsledkov. Tlačidlo napájania je podsvietené na modro. V prípade, že tablet bol v úspornom režime tlačidlo napájania blikalo na oranžovo. Klávesnica, ktorá je priamo na displeji je dobrá a ponúka také možnosti ako CTRL+X, C, V, ale taktiež potešila prítomnosť písmen ako í, ú, á, ý, é, č, š, ž. Reproduktory na zadnej strane sú pomerne dobré, aj keď by mohli byť  hlasnejšie.

Prestigio_MultiPad_Visconte-Klavesnica-2

Ako sme v úvode písali bola nám dodaná aj Bluetooth klávesnica, ktorá sa nám veľmi páčila až na to, že mala anglické rozloženie kláves. Skôr by sme privítali slovenskú klávesnicu ale nie je to až tak zlé a pri dlhšom používaní sme  si rýchlo zvykli. Prepojenie klávesnice je trošku iné ako by si používateľ myslel. Po tom ako sme si zapli Bluetooth na tablete a na klávesnici na ľavej hrane je malý prepínač zapnutia a vypnutia Bluetooth. Po tom čo sme zapli Bluetooth je potrebné stlačiť kombináciu FN+C aby bola klávesnica nájdená a potom je potrebné napísať na klávesnici kód, ktorý sa zobrazí na displeji.

Prestigio_MultiPad_Visconte-Klavesnica-3

Na ľavej strane pod klávesmi sú 3 diódy, ktoré signalizujú zapnutie/vypnutie numerickej klávesnice, Bluetooth a taktiež signalizáciu batérie. Batéria sa nabíja prepojením microUSB káblom, ktorý sa pripojí na ľavej hrane klávesnice. Na klávesnici je možné kombináciou kláves FN + F1 až F9 vyvolať rôzne možnosti ako uspať tablet, upraviť jas, zvuk alebo vypnúť touchpad pod klávesnicou. Touchpad je bez viditeľných tlačidiel, ale sú tam. Tablet sa zakladá do plastového krytu v štyroch rohoch tabletu na ktorom je držiak z hrubého pogumovaného materiálu. Je škoda, že sa dá nastaviť len jedna poloha stojanu. Tu by sme privítali možnosť nastaviť aspoň dve polohy stojanu.

Prestigio_MultiPad_Visconte-2

Celú túto recenziu sme písali na tablete Prestigio spolu s klávesnicou a boli sme nad mieru spokojný. Určite by sme privítali takýto tablet s klávesnicou aj na súkromné používanie. Keďže tablet disponuje slotom pre SIM karty používateľ môže byť online kedykoľvek. Tablet je vhodný na surfovanie internetom, sledovanie filmov, ale aj na hranie nenáročných hier. Už teraz sa tešíme na prípadne ďalšie tablety spoločnosti Prestigio s operačným systémom Windows.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Windows 8.1 64-bit alebo Windows 8.1 Pro
Chipset: Intel Celeron N2805
Procesor: dvojjadrový 1,46 GHz
Grafika: Intel HD Graphics 667 MHz
Frekvencie: GSM 850/900/1700/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz (iba 3G)
Rozmery: 259×173×10 mm
Hmotnosť: 580 gramov (Wi-Fi), 590 gramov (3G)
Displej: 10,1 palcový IPS, 1280×800 pixelov
Fotoaparát: nepodporuje
Predná kamera: VGA
Pamäť: 2 GB RAM + 64 alebo 32 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB 3.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n), miniHDMI
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, akcelerometer, Microsoft Office Home and Student 2013 Edition, USB OTG,
Batéria: Li-Ion 4 000 mAh

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Prítomnosť slotu pre SIM karty
+ Zdarma Microsoft Office Home and Student 2013
+ Možnosť pripojiť externý disk pomocou USB OTG
+ Možnosť zakúpenia Bluetooth klávesnice
+ Prítomnosť miniHDMI
+ Kvalitný dizajn
+ Cena
+ Možnosť nainštalovania plnohodnotných programov
+ Možnosť zväčšenia vnútornej pamäte pomocou microSD karty

Mínusy
– Možnosť zámeny nabíjacieho a audio jacku
– Klávesnica má len jedno nastavenie stojanu
– Anglická klávesnica
– Relatívne málo voľného miesta

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Prestigio MultiPad Visconte 810F3G poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Prestigio_MultiPad_Visconte-AIDAPrestigio_MultiPad_Visconte-AIDA-2Prestigio_MultiPad_Visconte-AIDA-3Prestigio_MultiPad_Visconte-AIDA-4Prestigio_MultiPad_Visconte-AIDA-5Prestigio_MultiPad_Visconte-AS-SSDPrestigio_MultiPad_Visconte-ATTO-DiskPrestigio_MultiPad_Visconte-CrystalDiskMarkPrestigio_MultiPad_Visconte-HDTuneProPrestigio_MultiPad_Visconte-HDTunePro-2Prestigio_MultiPad_Visconte-HDTunePro-3Prestigio_MultiPad_Visconte-HDTunePro-4Prestigio_MultiPad_Visconte-HDTunePro-5Prestigio_MultiPad_Visconte-HDTunePro-6Prestigio_MultiPad_Visconte-HDTunePro-7Prestigio_MultiPad_Visconte-PCMark7Prestigio_MultiPad_Visconte-PCMarkt-VentagePrestigio_MultiPad_Visconte-CinebenchPrestigio_MultiPad_Visconte-Cinebench-2Prestigio_MultiPad_Visconte-Cinebench-3

Zapožičal: Prestigio

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno