Domov Periférie Recenzia: Microsoft Sculpt Touch Mouse

Recenzia: Microsoft Sculpt Touch Mouse

Zdielať

Microsoft_Sculpt_Touch_Mouse_01Dotykové ovládanie je v kurze. No nie každý má dotykový displej. Aké to je skúsiť ovládať dotykom rolovanie stránok namiesto klasického zaužívaného rolovacieho kolieska? Do redakcie nám prišla zaujímavá myš, Microsoft Sculpt Touch Mouse. Ide o inovatívnu bezdrôtovú myš, ktorá prináša nový spôsob pohybu v počítači.

Miesto klasického kolieska totiž disponuje zaujímavým dotykovým prúžkom, ktorý umožní posúvať sa v dokumentoch jednoduchým dotykom prsta. Myš bola navyše špeciálne navrhnutá pre čo najspoľahlivejšiu funkciu vo Windows 8. Dokonca i samotný gigant Microsoft odporúča myš používať so systémom Windows 8, alebo 8.1.

Microsoft_Sculpt_Touch_Mouse_02

Ako nevýhodu však vnímame časté vypadávanie myšky, keď po dlhšom čase vypadne a myš musíme na čas vypnúť vybraním batérii, aby opäť šla. Stávalo sa nám to počas testu pravidelne. Zo začiatku sme si mysleli, že ide o slabé baterky, avšak tento problém hlásia aj iní užívatelia na internete, ktorí vlastnia túto myš. Škoda, že môže byť spárovaná len s jedným zariadením. Ak sme ju spárovali s jedným notebookom a neskôr s tabletom, pre opätovné využitie s notebookom sme ju museli v správcovi zariadení odstrániť a nanovo spárovať. Poteší vibračná odozva myšky pri scrolovaní. Hoci ju nemožno vypnúť, nám nijako neprekážala. Práve naopak, vibračnú odozvu hodnotíme pozitívne.

Microsoft_Sculpt_Touch_Mouse_03

Výhodou použitej bezdrôtovej technológie je, že sa netreba starať o žiadny USB prijímač, ktorý sa dá stratiť. Myš môžeme používať takmer kdekoľvek a to vďaka použitej technológii Microsoft BlueTrack, ktorá v sebe kombinuje presnosť laseru a výkonnosť optiky. Tie si spoľahlivo poradia v podstate s akýmkoľvek povrchom. Ergonomický tvar myši zaistí pohodlie pri práci a možnosť použitia v ľavej aj pravej ruke. O napájanie sa stará dvojica AA batérií, ktoré sú dodávané v balení. Podľa výrobcu vydržia až 9 mesiacov, avšak vzhľadom k obmedzenej dĺžke zapožičania nemôžeme výdrž vyskúšať.

Microsoft_Sculpt_Touch_Mouse_04

Bezdrôtovú myš Microsoft Sculpt Touch Mouse odporúčame. Je vhodná na rôzne príležitosti a pri rôznych zariadeniach. Je malá a skladná. Navyše vďaka bežne dostupnej bezdrôtovej technológii Bluetooth ju možno spárovať s akýmkoľvek zariadením.

Parametre a špecifikácie:

Senzor: BlueTrack
Rozmery:
95,5×65×33 mm
Hmotnosť: 111 gramov
Podpora: Windows XP, Linux, MAC OS X, Android, iOS
Batérie: 2× batérie veľkosti AA (v balení)
Pripojenie: Bezdrôtové (Bluetooth 3.0) na 2,4 GHz

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Kompaktné rozmery
+ Široká podpora zariadení
+ Ergonomický tvar myši
+ Výdrž batérií

Mínusy
– Časté výpadky
– Obmedzené párovanie zariadení

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Microsoft Sculpt Touch Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Microsoft

1 komentár

  1. Mám túto myšku a používam ju k môjmu ultrabooku, ktorý je ľahký a má len dva USB porty. Zíde sa a šetrím si jeden USB port. A po vypadnutí buď musím na chvílu vybrať baterky, alebo stačí ak zapnem a po chvíli vypnem letový režim a ide v pohode. Občas vypadne 2x za hodinu, inokedy 1x za deň. Je to rôzne. Môžem to aj ja potvrdiť, toto vypadávanie, myslím. A to párovanie, nevnímam ako mínus, keďže to používam s jedným zariadením.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno