Domov Periférie Recenzia: Logitech Wireless Keyboard K360

Recenzia: Logitech Wireless Keyboard K360

Zdielať

Logitech_Wireless_Keyboard_K360_02Logitech Wireless Keyboard K360 ponúka priestorovo úsporný dizajn a osvedčené rozloženie kláves. Na svojich webových stránkach dokonca výrobca uvádza, že sú predurčené k notebookom. Je to tak aj v skutočnosti? Čo hovoríme na tento počin? Všetky detaily sa dočítate v nasledujúcej recenzii.

Hneď na prvý pohľad nás klávesnica zaujala dizajnom a mobilitou. Pekný a štýlový dizajn sa nám páči – je vkusný a jednoduchý. Ak k tomu pridáme mobilitu, prakticky jej nemáme čo vytnúť. Je to pohodlná a kompaktná klávesnica, ktorá ponúka väčší komfort pri používaní. Je vhodná pri použití k notebooku, či tabletu (pokiaľ máte tablet, ktorý podporuje USB klávesnice). Svojimi rozmermi 381×156×19 mm a hmotnosťou 553 gramov je pomerne skladná. Navyše, i v takto kompaktnom tele ponúka numerický blok. Nepochybujeme preto, že bola klávesnica navrhnutá tak, aby ušetrila miesto a v porovnaní s bežnými klávesnicami je o 20 percent menšia. Rozloženie kláves je pohodlné a píše sa na nej príjemne. Odozva kláves je bezchybná, ide o klávesnicu s nízkym zdvihom. Úroveň hlučnosti kláves je na strednej úrovni.

Jednotlivé klávesy sú dostatočne oddelené od seba a preto je počet preklepov minimálny. Potešil nás veľký, dvojriadkový ENTER, ale i pomerne veľký BACKSPACE a pravý SHIFT. Ten ľavý je dosť úzky, pretože sa vedľa neho nachádza jedno tlačidlo navyše (klávesy „&“ a „*“). Šípky sú tiež v pohode, navyše tlačidlo PLUS spolu s ENTERom pri numerickej klávesnici sú štandardne veľké. Skrátka sú presne také, aké majú byť a na aké rozloženie sme zvyknutí. Jediná nevýhoda je azda umiestnenia tlačidla DELETE vpravo nad BACKSPACEom. Je to pre nás troška nezvyk, no nie je to nič tragické, na čo by sa nedalo zvyknúť.

Logitech_Wireless_Keyboard_K360_01

Aj na takto malom tele sú tu niektoré funkčné klávesy. Nájdeme tu tri klávesy na ovládanie hlasitosti – stlmenie, zníženie a zvýšenie úrovne hlasitosti, no taktiež i tri klávesy na reguláciu multimédií – dozadu, play a dopredu. Toto sú funkčné klávesy umiestnené mimo klávesnice. Sú pevne dané a nie je možné ich meniť. Okrem toho sú tu ďalšie užitočné skratky, ktoré sú dostupné cez funkciu FN, ako napríklad F12=kalkulačka, F11=vypnutie (uspanie) PC, F10=uzamkne PC, F5=prepínanie aplikácií, atď… Funkcie a aplikácie sa dajú konfigurovať cez SetPoint, vďaka čomu si môžete všetko nastaviť presne tak, ako vám to vyhovuje.

Veľkou výhodou klávesnice je jej dlhá výdrž pri práci na batériu. Tú výrobca udáva na úrovni troch rokov. Nakoľko však máme klávesnicu zapožičanú na pomerne obmedzenú dobu, nemôžeme toto tvrdenie overiť, ale skúsenosti niektorých používateľov na diskusných fórach tento údaj potvrdzujú. Výhodou je i šifrovaný bezdrôtový prenos v pásme 2,4 GHz, takže sa netreba báť keyloggerov, alebo rušenia iných periférií v tomto pásme. Pohodlné a šikovné je i to, že spôsob zapojenia a komunikácie nemusíme riešiť. Klávesnica používa Unifying nano receiver, ktorý zasunieme do USB portu. Hneď na to je klávesnica okamžite funkčná. Bez ovládačov, či akéhokoľvek zásahu používateľa.

Logitech_Wireless_Keyboard_K360_03

Je to pohodlné a elegantné riešenie komunikácie. Nano receiver dodávaný ku klávesnici podporuje technológiu Unifying. To znamená, že v prípade potreby môžeme na jeden nano receiver spárovať až šesť rôznych zariadení Logitech – myšky, klávesnice, trackpad, trackball, numerické klávesnice a pod. Princíp je jednoduchý.

Mnoho ľudí si pri sedení za stolom pre väčšie pohodlie k svojmu prenosnému počítaču pripája ďalšie periférie ako notebookovú myš alebo klávesnicu. Avšak keď príde čas presunúť sa na iné miesto, napr. odísť z práce domov, v bežnom prípade treba periférie odpojiť z počítača. Riešenie tohto problému je Unifying, drobný bezdrôtový prijímač, ktorý je taký malý, že môže zostať stále zapojený neustále v notebooku (dokonca aj pri jeho prenášaní) a môže byť prepojený až so šiestimi kompatibilnými zariadeniami Logitech. Produkty Logitech Unifying sú ľahko rozoznateľné vďaka ikone Unifying, ktorá sa objavuje ako na produktoch samotných, tak aj na prijímači.

Logitech_Wireless_Keyboard_K360_04

V balení nájdeme samotnú klávesnicu s Unifying nano receiverom, dve AAA baterky a dokumentáciu. Navyše možno receiver schovať priamo do klávesnice. Ku klávesnici Logitech Wireless Keyboard K360 nemáme žiadne výhrady. Sme radi, že má slovenské rozloženie kláves, na ktoré sme naučení. K dokonalosti by nás potešilo snáď len podsvietenie. Poteší i príjemná cena.

Vďaka dostupnej cene a kvalitnej konštrukcii udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Logitech Wireless Keyboard K360 ocenenie Super cena

Super_cena

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 381×156×19 mm
Hmotnosť: 553 gramov
Podpora: Windows XP a vyššie, Linux, MAC OS X
Batérie: 2× batérie veľkosti AAA (v balení)
Pripojenie: USB Unifying (šifrovaný bezdrôtový prenos)

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kompaktné rozmery
+ Numerický blok
+ Logitech Unifying
+ Výdrž batérii
+ Slovenské znaky
+ Rozloženie kláves
+ Dizajn
+ Cena

Mínusy
– Privítali by sme navyše podsvietenie

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:
Graf ceny produktu Logitech Wireless Keyboard K360 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno