Domov Periférie Recenzia: Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800

Recenzia: Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800

Zdielať

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_09Logitech, ktorý je dobre známym výrobcom perférií, ponúka rôzne druhy klávesníc. Jednou z nich je aj bezdrôtová Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800. Podobnú klávesnicu sme už mali na recenziu nedávno v redakcii (model Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810), ale táto sa trochu líši.

Podobne ako model K810, aj testovaný model má automatickú reguláciu podsvietenia klávesnice. Tá je regulovaná buď automaticky, v závislosti od množstva svetla v miestnosti (vďaka využitiu svetelných snímačov), alebo ju možno meniť klávesovými skratkami. Snímače pohybu detekujú, kedy máte nad klávesnicou prsty, alebo sa k nej priblížite. Vtedy zapnú podsvietenie, alebo ho naopak vypnú, keď dáte ruky z klávesnice na chvíľu preč. Výsledkom je, že budete mať vždy k dispozícii jasné a zreteľné podsvietenie a pritom batérie v klávesnici vydržia oveľa dlhšie. Výrobca deklaruje výdrž 10 dní. Skutočná výdrž batérií sa môže líšiť v závislosti od spôsobu používania, nastavenia a okolitých podmienkach, ale počas testu sme ani po viac ako týždni intenzívneho používania s neustále zapnutým aktívnym podsvietením klávesnicu nemuseli ani raz dobíjať.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_01

Pri používaní podsvietenej bezdrôtovej klávesnice K800 vás prosto nezaskočí vybitá batéria. Klávesnicu môžeme používať neustále vďaka prepojovaciemu káblu s konektorom microUSB, ktorý ju umožňuje aj počas písania dobíjať. Dobíjanie je rýchle a bezproblémové, takže batérie nebudete musieť nikdy meniť. Stačí na chvíľu pripojiť univerzálny kábel s konektorom microUSB, ktorý dobije interné batérie.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_02

Klávesnica na komunikáciu s PC využíva USB nano receiver a technológiu Unifiyng, pričom na jeden nano prijímač môže byť naraz pripojených až 6 podporovaných zariadení a dá sa tak efektívne šetriť miesto v USB portoch. Zvlášť výhodné je to v prípade notebooku, kde jeden USB prijímač obslúži v jedinom porte naraz napr. 2 klávesnice (jednu doma, jednu v práci), myš, trackpad, numerický blok a ešte aj napr. trackball. Miniatúrny prijímač môže po zapojení bez obáv zostať v USB porte vášho notebooku aj pri prenášaní. Je tak malý, že neprekáža ani v puzdre alebo taške. Klávesnica využíva bezdrôtovú a šifrovaciu technológiu Logitech Advanced 2,4 GHz, ktorá zaručuje stabilné spojenie bez oneskorenia alebo výpadkov.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_08

Pretože je u dobrej klávesnice dôležitý príjemný pocit pri písaní, je klávesnica vybavená systémom uloženia klávesov PerfectStroke a samotné klávesy majú tvar označovaný ako Logitech Incurve keys. Systém PerfectStroke zaisťuje, aby každá úloha bola pohodlná, plynulá a úplne tichá. Logitech Incurve, čiže prehĺbený dizajn v spojení s mäkko zaoblenými hranami odolných kláves, napomáha udržiavať správne umiestnenie prstov na klávesoch. Prsty tak môžu hladko a pohodlne kĺzať z jednej klávesy na inú a bez ohľadu na dobu, po ktorú budete klávesnicu používať, budete písať presnejšie a s menším počtom preklepov. Popisy písmen a znakov na klávesoch sú navyše veľmi odolné a nehrozí, že by sa používaním zotreli.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_05

Okrem tradičných kláves v plnej veľkosti ponúka K800 aj numerický blok a funkčné klávesy, ktoré sú dostupné cez funkciu FN. Môžete tak ľahko meniť nastavenie jasu obrazovky na počítači, ale aj ovládať multimédiá. Nechýba ani ovládanie hlasitosti, či klávesy na prepínanie okien, otváranie menu charm vo Windows a vyvolanie kalkulačky, čo ocení najmä špecifická skupina ľudí, napr. ekonómovia, alebo študenti, ktorým to pri rôznych výpočtoch uľahčuje prácu.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_06

Navyše cez funkčný kláves si pomocou skratky viete zistiť aktuálny stav akumulátorov – ukazuje tri úrovne (vyjadrené v paličkách). Toto hodnotíme ako dostatočný spôsob informácie používateľa o stave vybitia batérií. Komu by sa to zdalo málo, si vie pomocou aplikácie Logitech zistiť stav aj podrobnejšie. Odporúčame vám nainštalovať dva programy – Logitech Unifyng (na párovanie viacerých zariadení na jeden nano receiver) a Logitech SetPoint pre nastavovanie, voliteľné funkcie na myškách a klávesniciach, alebo informácie o detailnom stave vybitia. Ukazuje tu vyjadrenie stavu v percentách, alebo odhadovaný počet dní do úplného vybitia.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_07

Pri testovanom model zamrzí azda len absencia slovenského rozloženia kláves. My sme mali anglickú verziu, existuje však ešte aj česká, no tam sa môžeme stretnúť aj s nalepenými popiskami! Logitech dodáva svojim obchodným parterom CZ klávesnice s českými znakmi vypálenými laserom, ale niektorí zákazníci sa sťažovali, že kúpili CZ verzie s nalepenými znakmi. Stalo sa tak u niektorých obchodníkov, ktorí ENG klávesnice polepili a predávali ich ako CZ, čo v tejto cenovej hladine nie je na mieste. Aspoň takto to popisujú iná majitelia na internete. Väčšina ľudí je naučených na slovenské znaky a tým to bude možno chýbať, rovnako ako nám.

Logitech_Wireless_Illuminated_Keyboard_K800_10

Oceňujeme veľký ENTER (je dvojriadkový), samostatný numerický blok štandardnej veľkosti, šípky v normálnej veľkosti a samostatné multimediálne klávesy. Ak teda nerátame rozloženie anglických znakov, tak toto je presne taká klávesnica, akú by sme chceli na svojom stole 🙂

Vďaka funkciám klávesnice udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 ocenenie TOP produkt

TOP Produkt

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 467,36×208,3×58,4 mm
Hmotnosť: 1474 gramov
Podpora: Windows, Linux, MAC OS X
Batérie: vstavaný akumulátor Li-pol
Pripojenie: USB Unifying (šifrovaný bezdrôtový prenos)

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Automatická regulácia osvetlenia, detekcia priblíženia
+ Kvalita prevedenia
+ Logitech Unyfing
+ Dizajn

Mínusy
– Anglické rozloženie kláves
– Vysoká cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno