Domov Periférie Recenzia: Logitech Wireless Desktop MK710

Recenzia: Logitech Wireless Desktop MK710

Zdielať

Logitech_Wireless_Desktop_MK710_01Švajčiarska spoločnosť Logitech ponúka vo svojom bohatom portfóliu i zaujímavú kombináciu súpravy myši a klávesnice. Svojou veľkosťou spadá medzi bežné klávesnice, avšak poteší svojou mobilitou vďaka absencii káblov. Poďme sa spolu bližšie pozrieť na jej detaily.

Po rozbalení z krabice si na klávesnici všimneme ako prvú vec displej. Ten sa nadchádza nad klávesnicou v strede medzi funkčnými klávesami. Dostupných 3+3 klávesníc na reguláciu hlasitosti a multimédií sú tu zastúpené podobne ako pri modely K360. Takisto ich nemožno meniť. Užitočné skratky dostupné cez FN sú predvolené, avšak pomocou programu SetPint ich možno zmeniť. Na klávesnici je však anglické rozloženie kláves.

Logitech_Wireless_Desktop_MK710_02

Aby ste sa mohli tešiť z ničím nerušeného používania svojho notebooku, spoločnosť Logitech má vo svojom portóliu zostavu klávesnice a myši. Má názov Logitech Wireless Desktop MK710. Ide o prvú kombináciu klávesnice a myši, ktorá disponuje batériami s výdržou až tri roky. To by malo podľa výrobcu platiť o výdrži tak v klávesnici, ako aj v myši. Zostava okrem toho minimalizuje dobu, kedy je klávesnica a myš v aktívnom móde. Minimalizuje sa tak oneskorenie, dochádza však aj k úspore energie.

Logitech_Wireless_Desktop_MK710_03

Súčasťou sady je drobný prijímač Logitech Unifying, ergonomická klávesnica Logitech Incurve keys a myš. Trojročná životnosť batérie je v daných zariadeniach zatiaľ niečím nevídaným a tak človek môže úplne zabudnúť na to, že súprava klávesnice a myši je na batérie. Prijímač Logitech Unifying je zaujímavým riešením ako pripojiť viacero zariadení do jedného USB portu. Drobný prijímač Logitech Unifying bol po prvý krát predstavený v auguste 2009 a je tak malý, že môže zostať v notebooku zapojený, aj keď sa práve niekam presúvate. Navyše jediný prijímač je možné spárovať až so šiestimi klávesnicami a myšami  ktoré sú kompatibilné so systémom Logitech Unifying. Vďaka tomu sa uvoľnia USB porty, čo je v dnešnej dobe potrebné, najmä v kategórii ultrabookov.

Logitech_Wireless_Desktop_MK710_06

Nízkoprofilová klávesnica je vybavená klávesami Logitech Incurve keys a vypolstrovanou opierkou dlaní. Klávesy Logitech Incurve majú konkávny (preliačený) tvar a sú preto dokonale tvarovo prispôsobené prstom a zároveň napomáhajú pri ich navádzaní na tú správnu klávesu. Okrem toho mäkké zaoblené hrany klávesov uľahčujú prechod prstov z jednej klávesy na druhú. Vypolstrovaná podložka dlaní poskytuje pohodlné miesto pre ruky, keď práve nepíšete. Navyše palubná doska LCD už pri letmom pohľade informuje o stave funkcií Caps Lock, Scroll Lock, Num Lock alebo o životnosti batérie.

Logitech_Wireless_Desktop_MK710_05

Pohodlná laserová myš dáva do dlane kontrolu nad počítačom a zaisťuje plynulý pohyb na najrôznejších povrchoch. Hyperrýchle rolovanie umožní rýchlo listovať aj dlhými dokumentmi, alebo sa dá ľahko prejsť na presné rolovanie pomocou jednotlivých kliknutí, vďaka ktorému sa dá pohybovať v zoznamoch, prezentáciách a knižniciach obrázkov. Myš je ergonomicky vytvarovaná pre pravú ruku a napomáha tak jej prirodzenej polohe. V ľahko dosiahnuteľnej polohe sú umiestené tri nastaviteľné tlačidlá pre palec. Tie sa dajú nastaviť pomocou softvéru Logitech SetPoint.

Logitech_Wireless_Desktop_MK710_04

Systém bezdrôtového prepojenia Logitech Advanced 2,4 GHz je rovnako spoľahlivý ako drôtové pripojenie a navyše ponúka pohodlie a voľnosť. Rýchly prenos dát, v podstate nulové oneskorenie a žiadne výpadky spolu s 128-bitovým šifrovaním AES.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 480×251,5×73,6 mm
Hmotnosť: 1632 gramov
Podpora: Windows, Linux, MAC OS X
Batérie: dodávané 4× AA batérie (2× AA klávesnica, 2× AA myš)
Pripojenie: Logitech Unifying (2,4 GHz, 128-bit AES)

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Vypolstrovaná opierka dlaní
+ Logitech Unifying
+ LCD displej
+ Výdrž batérie
+ Pohodlná myška

Mínusy
– Anglické rozloženie kláves
– Vysoká cena

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Wireless Desktop MK710 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno