Domov Periférie Recenzia: Logitech MX Anywhere 2

Recenzia: Logitech MX Anywhere 2

Zdielať

Logitech rozširuje spôsob, akým ľudia pracujú s počítačmi a mobilnými zariadeniami na cestách, uvedením bezdrôtovej mobilnej myši Logitech MX Anywhere 2, ktorá sa funkciami podobá na nedávno testovanú MX Master, avšak jej rozmery sa zmenšili.

Logitech MX Anywhere 2 01

Dizajnovo vychádza model z väčšej myšky MX Master a ponúka okrem zaujímavého tvaru aj niektoré inovácie. Na prvý pohľad nás zaujala kombinácia zlatej a matnej čiernej farby. Potešia bočné tvarované strany, myš padne do ruky a pracuje sa s ňou veľmi dobre. Testované zariadenie ponúka celkovo päť programovateľných tlačidiel, ktoré možno nastaviť v Logitech Options a prideliť im množstvo rôznych funkcii.

Logitech MX Anywhere 2 02

Jediná funkcia, ktorá nám chýba, je možnosť kliknutím stredného tlačidla (kolieska) otvárať stránku v novej karte. Tento problém sme však vyriešili nastavením funkcie strednému tlačidlu pod kolieskom. Ďalej možno nastaviť aj funkcie pre dve tlačidlá na boku – na reguláciu hlasitosti či náklon kolieska doľava a doprava, na vpred a vzad na stránke. Toto nastavenie však možno zmeniť na ľubovoľné, softvér používateľovi ponúkne celkovo asi 40 možných funkcii.

Logitech MX Anywhere 2 03

Na snímanie polohy slúži Darkfield Laser senzor, ktorý výrobca postupne pridáva do viacerých modelov. Výhodou senzoru je možnosť používať myš nielen na bežných povrchoch, ale aj na skle. Medzi ďalšie výhody modelu patrí možnosť spárovania k trom zariadeniam naraz a stlačením tlačidla Logitech Easy-Switch prepínať, na akom prístroji s ňou bude chcieť používateľ pracovať. Oceňujeme tiež malý nano receiver v balení, vďaka ktorému možno myš používať hneď bez párovania.

Logitech MX Anywhere 2 04

K dispozícii je aj rolovacie koliesko myši, ktoré používa technológiu hyper rýchleho posunu, vďaka čomu možno rýchlo preletieť dlhými dokumentmi alebo webovými stránkami a následne prepnúť na režim posunu po jednotlivých zúbkoch rolovacieho kolieska. Táto funkcia však nie je nová, objavila sa aj pri modeli Logitech MX Master. Dobíjacia batéria vydrží pracovať dva mesiace, avšak stačí jediná minúta dobíjania cez USB kábel, aby bolo možné myš používať dve hodiny. Oceňujeme túto možnosť, v mnohých prípadoch príde vhod.

Logitech MX Anywhere 2 05

Citlivosť myši možno nastaviť v aplikácii v rozmedzí 400 až 1600 dpi, čo môže byť pre niektorých používateľov malá hodnota. Myš je však zameraná na kancelárske účely a zmeniť jej citlivosť je možné aj priamo v systéme Windows. Hoci je cena tohto modelu pomerne vysoká, ponúka mnoho funkcii a ide azda o najlepšiu mobilnú kancelársku bezdrôtovú myš na trhu, ktorá okrem funkcii ponúka aj zaujímavý dizajn.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 100×61×34 mm
Hmotnosť: 106 gramov
Napájanie: Li-ion, nevymeniteľná
Rozhranie: bezdrôtové, USB nano receiver
Maximálny dosah: 10 metrov
Prevedenie: pre pravákov
Technológia: laser, Delta Zero
Počet programovateľných tlačidiel: 5 ks
Citlivosť: 400 – 1600 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Pohodlná kompaktná myš
+ Hyper-fast rolovacie koliesko
+ Široká konektivita, Easy-Switch
+ Snímač Dark Laser
+ Dlhá výdrž na batériu
+ Programovateľné tlačidlá
+ Softvér na nastavenie

Mínusy
– Vyššia cena
– 1600 dpi nemusí stačiť každému

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Anywhere Mouse MX 2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno