Domov Audio Recenzia: Logitech Multimedia Speaker Z50

Recenzia: Logitech Multimedia Speaker Z50

Zdielať

Logitech Z50

Malý, futuristicky vyzerajúci reproduktor. Takto sa dá definovať Z50. Na svoju veľkosť podáva vysoký výkon (5 Wattov RMS) a je schopný pokryť menšiu izbu. Prekvapivo podáva hlasný zvuk – je dôležité povedať, že vyvážený zvuk.

Výšky sú výborné, tie však kompenzujú slabšie basy. Pre pripojenie k počítaču, alebo akémukoľvek inému zdroju zvuku má klasický 3,5 mm jack konektor. Z50 ponúka Plug-and-play, čo znemaná, že sa dá jednoduché nastaviť – stačí ho zapojiť a môžete ihneď kdekoľvek počúvať. Na stole pôsobí ako štýlový doplnok, má výborný dizajn a padne výborne do ruky. Je kompaktný a prenosný, vyrábaný v troch farbách – ružovej, šedej a modrej. V teste sme mali modrú verziu. Decentnú modrú farbu dopĺňa biela, ktorá k reproduktoru výborne ladí.

Logitech Multimedia Speaker Z50 III

Na Z50 nám však vadila jedná podstatná vec – chýbajúce tlačidlo zapnutia a vypnutia čí možnosť meniť basy. Ďalším negatívom je len mono reproduktor. Reproduktor má len jednu membránu, vďaka čomu je malý a ľahko prenosný, takže ho môžete voľne prenášať z miestnosti do miestnosti, kdekoľvek budete chcieť púšťať svoju hudbu. Hoci nie sme zástancami odkrytých membrán, ku Z50 sa to proste hodí. Výborný dizajn sprevádza aj majstrovské spracovanie plastu. Definovať sa to dá ako pri smartfónoch – nič nevŕzga, všetko drží. Veľkým plusom sú protišmykové podložky. Z50 na stole takpovediac netancoval. Káble boli dostatočne dlhé – 1,8 metra. Logitech Multimedia Speaker Z50 V

Reproduktor sa hlavne osvedčil pri prehrávaní klasickej hudby, ale ani iné žánre mu nie sú takisto cudzie. Tu však nezabudnite, že pri rocku či techne vám môžu chýbať basy.

Parametre a špecifikácie:

Výstupný výkon: 5 Watt efektívny (RMS), 10 Watt špičkový (PMPO)
Menič: 2,5“
Konektor: 3,5 mm jack
Dĺžka napájacieho kábla: 1,8 metra
Rozmery: 98,6×106,5×98,6 mm
Hmotnosť: 260 gramov

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Dizajn
+ Protišmykové podložky
+ Spracovanie plastu
+ Dlhé káble
+ Výška hlasitosti

Mínusy
– Mono reproduktor
– Slabé basy
– Odkryté membrány

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Z-50 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno