Domov Novinky Google predstaví projekt Ara na konferencii 15-16. apríla

Google predstaví projekt Ara na konferencii 15-16. apríla

Zdielať

Projekt ara2Google usilovne pracuje na projekte Ara v snahe vybudovať modulárny smartfón, ktorý začal vyvíjať keď bola spoločnosť Motorola súčasťou Google a naplánoval tak konferenciu o projekte Ara, ktorá bude 15. a 16. apríla.

Akcia sa bude konať v Mountain View v Kalifornii, a bude možné akciu sledovať aj online po celom svete. V skutočnosti Google tvrdí, že projekt Ara je určená pre 6 miliárd ľudí. To znamená, že výrobcovia Androidu môžu pracovať na modulárnom smartfóne pre masy používateľov. Avšak, všetko okolo projektu Ara bolo držané pod prísnym rúškom tajomstva a nič doteraz neuniklo mimo spoločnosť Google.

Počas roka 2014 sa plánuje séria troch vývojarských konferencii. Prvý z nich sa plánuje 15-16.apríl, ktorá je zameraná na uvoľnenie alfa ARA Modul Developers Kit (MDK). MDK je zadarmo a otvorená špecifikácia platformy a referenčnej implementácie, ktorá obsahuje všetko, čo potrebujete k vytvoreniu Ara modulu. Očakáva sa, že MDK bude zverejnené na začiatku apríla.

Projekt Ara

Vývojárska konferencia bude pozostávať z podrobného priechodu existujúcich a plánovaných vlastností Ara platformy, briefingu a spätnej väzby zasadnutia komunity na alfa MDK a oznámenia rady výherných výziev pre vývojárov modulu. Kompletný program konferencie vývojárov bude zverejnený v najbližších týždňoch. Prvá verzia MDK závisí od implementácie prototypu Ara na prístroji sieti pomocou protokolu Mipi UNIPRO implementované na FPGA a beží cez fyzickú vrstvu LVDS.

Nasledujúca verzia bude čoskoro postavená na oveľa účinnejšom a vyššom výkone ASIC implementácia UNIPRO, cez kapacitné M-PHY fyzickej vrstve. Konferencia vývojárov, ako už názov napovedá, je fórum zamerané na vývojárov. Pre ostatných nadšencov Ara bude pripravené živé vysielanie na internete

Zdroj: Projekt Ara

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Logitech Multimedia Speaker Z50
Nasledujúci článokBoeing a Blackphone vyrobili zabezpečené smartfóny
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno