Domov Periférie Recenzia: Logitech Harmony H900

Recenzia: Logitech Harmony H900

Zdielať

Logitech Harmony H900 VLogitech nám zaslal do redakcie staršie, ale stále kvalitné zariadenie – Harmony H900. Ak chcete používať všetky najnovšie komponenty – Blu-ray prehrávač, videorekordér, satelitný prijímač či media server, nevieme si predstaviť prácu s niekoľkými ovládačmi. Logitech tu ponúka riešenie – tým je Harmony. Táto pokročilá technológia predstavuje univerzálne riešenie, ktoré je schopné ovládaťaj zariadenia v prípade, že sú inštalované v skrini alebo skrinke.

Jednoducho umiestnite priložený IR extender niekde vonku. Harmony k tomuto modelu pribalil rovno dva kusy a k tomu ešte jeden, master RF blaster. Harmony H900 predstavuje spolu s Harmony Touch najvyššiu triedu týchto zariadení. Čoskoro sa k nim pridá aj Harmony Keyboard. Podľa Logitechu je podporovaných až 225 000 zariadení, resp. 5000 značiek a výbornú funkčnosť môžeme len potvrdiť.

Logitech Harmony H900 BIG

H900 vyniká tým, že má veľký farebný dotykový displej. Vzhľadom na to, že sa jedná o najvyšší model značky Harmony, obslúží až 15 zariadení. Dotyková obrazovka je v podstate najdôležitejšia časť ovládača. Ovládač je plne programovateľný a práve špecifické ovládanie sa prejavuje na displeji. Napríklad pri DVD rekordéri Panasonic to bolo dôležité tlačidlo Direct Navigator, ktoré bežne v univerzálnych ovládačoch nenájdete, respektíve vôbec. Pri televízori to bola zase možnosť internetového ovládača či tlačidlo 3D.

Logitech Harmony H900 IV

Na displeji sa dajú jednoducho prepínať zariadenia a tým máte vlastne všetko pod palcom. Od zapnutia a vypnutia až po vysunutia mechaniky u hi-fi sústavy (veže). Okrem toho sa ovládač vie naučiť tzv. Activities, to znamená, že napríklad vyberetie aktivitu “Play DVD“ a týmto jedným tlačidlom sa vám zapne váš DVD/Blu-ray prehrávač, TV a spustí sa prehrávanie. Je to v podstate akési makro. Ovládač dokážete naučiť dokonca jednotlivým úlohám ako sa vám páči. Display predlžuje životnosť tlačidiel.

Logitech Harmony H900 Remote SW II

Ovládač má jednu skvelú funkciu, okrem toho, že tlačidlá sú plne podsvietené, zobúdza sa akcelerometrom, to znamená, že ovládač stačí vziať do ruky a celý sa rozsvieti. Samozrejme podsvietenie ide vypnúť. Ovládač má aj vlastné menu. V možnostiach menu je možné nastaviť veľkosť textu, dĺžku podsvietenia a jas, tému, zvuky, či dokonca obľúbené kanály. Nechýba ani zámok, tutorial a takisto má aj jednu ďalšiu dôležitú funkciu – RF System Settings. Slúži napríklad na naučenie sa rozoznávania rovnakého zariadenia, t.j. zariadenie máte aspoň dvakrát či rozlíšenie RF blastera.

Logitech Harmony H900 Remote SW III

H900 sa učí pomocou SW – Logitech Harmony Remote. Pri testovaní sa vyskytol problém s prednými portami, ktoré z neznámych dôvodov nevedeli rozoznať ovládač, tak ako USB 2.0 ani 3.0. Stačí ho pri programovaní zapojiť do zadných portov priamo na dosku, neodporúčame preto ani používať USB HUB. Nevyskytuje sa však tento problém stále. Mínusom je menej štandardný Mini-B USB konektor. Koho zaujíma, tak slovenčina ani čeština v softvéri nie je podporovaná.

Logitech Harmony H900 Remote SW IV

Pri prvom zapnutí si musíte vytvoriť účet. Dôvod je jednoduchý, nastavenia sa ukladajú na server Logitechu, ide o veľmi pomocnú funkciu, ak napríklad preinštalujete počítač alebo programujete viac zariadení. Počas doby používania si Harmony H900 vyžiadal dokonca aktualizáciu. Je to dôkaz, že zariadenie je stále podporované. Po pripojení ovládača, môžeme začať programovať.

Logitech Harmony H900 Remote SW VI

Vyberieme naše zariadenia a necháme H900 naučiť sa ich ovládať. Problém môže nastať ako u nás, kde testovaná TV nebola v zozname. Stačilo vybrať model pre ázijský trh. Na testovanie sme použili Panasonic TH-P42UT30E, pri programovaní ale TH-P42UT30A. Rozdiel je iba v regiónoch. STB a DVD rekordér tentokrát nechýbali. Výborná práca Logitech. Problém sa opäť prejavil pri Hifi sústave. Jednalo sa síce o 15 rokov starý model, a Logitech ju síce rozoznal, ale nevedel poriadne ovládať.

Na to však Logitech myslel. H900 sa dajú naučiť ručne jednotlivé tlačidlá pomocou vášho starého ovládača. Stačí otvoriť softvér, vybrať zariadenie a vziať do ruky starý ovládač a zamieriť na spodok H900, kde je daľší IR. Treba mať však funkčný ovládač, čo je určite mínus, ak chcete práve tento nefunkčný nahradiť. Nechýba ani možnosť naučiť dĺžku príkazku v milisekundách.

Logitech Harmony H900 II

H900 má vymeniteľnú Li-ion batéria. Tá ma kapacitu 930 mAh. Celý diaľkový ovládač sa nabíja cez dokovaciu stanicu. My sme sa dostali maximálne na týždeň používania, ale nie je problém vybiť H900 za 2-3 dni. Preto odporúčame mať nabíjaciu stanicu rovno v obývačke a H900 do nej stále odkladať. Slúží pre H900 ako uložný priestor a nezaberá viac než samotný ovládač. Pre zaujímavosť sme vyskúšali aj slovenskú diakritiku v názve zariadení. Funguje bez problémov. PS3 sa dá naučiť tiež, avšak iba s dongle, ktorý treba dokúpiť samostatne.

Logitech Harmony H900

Spracovanie H900 je výborné, osobne sa nám veľmi páči aj dizajn zariadenia. Skutočne ergonomický prístroj. Vzadu je do polovice H900 pogumovaný a nelieta v ruke. Vzadu nájdeme aj malý otvor pre reproduktor. Zvuky sa dajú vypnúť. Dokovacia stanica je z tvrdeného plastu. Na spodku nechýbajú protišmykové podložky. Otvor dokonale kopíruje ovládač. H900 proste skvelé sedí do ruky. V balení nájdete dokovaciu, resp. nabíjaciu stanicu, Li-ion batériu, jednoduchý návod, CD so softvérom, univerzálny adaptér, RF blaster a ďalšie dva extendery.

Ako ho to teda zhrnieme ? Logitech Harmony H900 je nekompromisný diaľkový ovládač, ktorý vyniká aj cenou. Ak sa vám zdá odporúčaná cena 399 dolárov vysoká, môžete ešte siahnuť po Logitech Harmony Touch, ktorý sa u nás občas objaví v predaji. Je to v podstate to isté, len s väčšou obrazovkou a bez RF extenderov, ktoré sa dajú kupiť samostatne. Neoficiálna cena Harmony Touch je okolo 160 eur. H900 u nás len tak nekúpite. H900 odporúčame hlavne pre tých, ktorí chcú ovládač do konferenčných miestností a vedia využiť extendery. Potom nie je problém ukryť zariadenia aj do skrinky vďaka RF systému uloženému naspodku H900.

Parametre a špecifikácie:

Konektory: Mini USB-B
Dĺžka napájacieho kábla: 1,5 metra
Rozmery: 255×132×100 mm
Hmotnosť: cca 1 kilogram; balenie: 1,4 kilogramov
Batéria: 930 mAh

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Pekný dizajn
+ Malý a prenosný
+ Kompatibilita zariadení
+ RF blaster a extedery
+ Softvér

Mínusy
– Cena
– Výdrž

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( Nie je dostupný)

Zapozičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno