Domov Novinky Turecko blokuje v krajine YouTube

Turecko blokuje v krajine YouTube

Zdielať

youtube-blockedPo odpojení prístupu na Twitter v rámci svojich hraníc, Turecko teraz blokuje svojím občanom aj YouTube. Posledný akt internetovej cenzúry prichádza len deň po tom, čo turecký súd  nariadil vláde, aby zrušila zákaz Twitteru a dočasne obnovil prístup k službe.

Turecko je obvinené z blokovania internetových stránok, k potlačeniu prístupu k telefónnym nahrávkam, ktoré údajne odhalili hlboké korupcie v rámci ich vlády. Drastickými krokmi sa pokúšajú obmedziť protesty okolo korupčného škandálu v Turecku.

Status na twitteri:

Aaand ideme na to. Youtube je teraz v Turecku blokovaný . To je miesto, kde sú údajné nahrávky úniku korupcie. pic.twitter.com/jTAkIAarq5

 – Zeynep Tufekci (@ Zeynep) 27. marca 2014

A ako tomu bolo aj v prípade Twittera, ľudia v Turecku už hľadajú a zdieľajú spôsoby, ako obísť blokovanie YouTube.

#Turecko: ako odblokovať YouTube na Androide? Zmeňte svoj ​​3G/4G Mobil APN proxy server proxy: localhost Port: 8118 http://t.co/0nBmSzLfJ5

– Projekt Guardian (@ guardianproject) 27. marca 2014

Zdroj: TheVerge

Zdielať
Predchádzajúci článokObjavili sa živé fotografie a plagáty Nokia Lumia 630
Nasledujúci článokInstagram má už 200 miliónov používateľov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno